"Un om cu o credinţă este egal cu forţa a 99 care au doar un interes."

  • "Pentru a face un lucru bine trebuie sa nu iti pese cine va primi rasplata."...Hulim zi de zi, aratandu-ne nemultumirea fata de actualii politicieni de la putere. Pe buna dreptate, poate. Dar, sa nu-i uitam pe toti cei care ne-au adus aici...Un guvern liberal, care a condus tara la umbra "pesedeului", vrea sa guverneze la umbra nu stiu cui. Nu s-a reusit, in cadrul acestei guvernari liberalo-pesedite nimic notabil. Nici autostrazi, nici cresterea veniturilor din educatie si sanatate. Nu s-a reusit nimic...S-au impartit bani pe la sate, pe la comune, pe unde erau primari penelisto-pesedisti...Ati trait din banii "capsunarilor", fara sa va pese ca economia era pe butuci, fara sa va pese ca sistemul public traieste in mizerie, fiind nedemn de un asemenea tratament...Acum, incercati sa ne redati speranta si sa guvernati din umbra. Chiar dumneavoastra sunteti niste umbre al trecutului. Umbre de care trebuie sa scapam si de care trebuie sa uitam, cat mai repede...Sa va aducem aminte din istoria recenta a PNL, in care ati fost membru de vaza al conducerii. Aceeasi conducere in care acum sunteti sef, dar nu va puteti detasa de ea. Ca doar n-o sa ramaneti singur in sediul partidului, sa vorbiti cu peretii. Sunt aceiasi: Tariceanu, Rusanu, Orban, Vosganian, Fenechiu, Norica Nicolai, Victor Paul Dobre, Radu Stroe, Puiu Hasotti, etc...Crin Antonescu se vrea presedinte de tara; se vrea poate si premier, sau presedintele Senatului. Oricum, se vrea multe. Ultima data cand a incercat, la alegerile din 2009, a pretins ca e liderul "Revolutiei bunului simt" care, pentru el, inseamna sa impui politruci ca Norica Nicolai sau Bogdan Olteanu in functii importante. Revolutia bunului simt nu ar trebui sa includa bun simt fata de cetateni? Adica sa-ti faci treaba pentru care te-au trimis acolo? Si uite-asa ajung inapoi de unde am plecat: "Pentru a face un lucru bine trebuie sa nu iti pese cine va primi rasplata."...QED

    la Stire: Crin Antonescu nu vrea premier de la PSD, daca trece motiunea
    Liderul PNL Crin Antonescu a declarat ca, in cazul in care motiunea de cenzura, pe care Opozitia se pregateste sa o depuna, va trece de Parlament si Guvernul Boc va cadea, premierul nu ar trebui sa fie de la PSD, ci mai degraba independent. "Noi nu cau...
0 comentarii