Intrari recente

  • Vai ce durere !

    Auzi Basescule ce ti-a facut guvernul ? Te-a lasat fara whisky de protocol ! Mare rusine sa mergi la parlament cu bicicleta,sau sa maninci saorma la taraba din coltul strazii unde te asteapta doi copii zdrenturosi care se uita la fiecare imbucatura pe care o inghiti rugindu-se sa-ti stea in git ca...

    la Stire: Buget 2012: Guvernul da mai putini bani la Presedintie si mai multi la SRI si SPP
    Bugetul pentru anul viitor al Administratiei Prezidentiale a fost redus de Guvern la 27,2 de milioane lei, cu 1,6 de milioane lei mai putin in comparatie cu alocarile din acest an si cu 2,3 milioane lei sub nivelul fondurilor prevazute in proiectul initia...
  • Voi ati votat !

    cit timp vor exista "baietii destepti " care cistiga licitatii cu firme capusa de apartament,atit timp vom plati mult mai mult decit toata GALAXIA pentru toate nu numai pentru energie ! Va trec pe sub nas in masinile lor de sute de mii de euro si va sfideaza in timp ce voi alergati pe jos dintr-un ...

    la Stire: De ce e energia mai ieftina in Bulgaria, Estonia sau Letonia decat in Romania?
    Desi Romania este statul comunitar care depinde in cea mai mica masura de importurile de energie, doar 20%, pretul energiei electrice livrate consumatorilor casnici este cu doar 34,3% mai mic decat in Malta, singurul stat UE dependent integral de importur...
  • Ce intrebare !!!

    Pai cum de ce iubeste Romania ? Pentru ca se bazeaza pe idea "" Romanie te iubesc cu tot ce a mai ramas de furat in tine " !! Clar ca buna ziua !!

    la Stire: De ce iubeste Boc Romania
    Premierul Boc a explicat, duminica dimineata, ca iubeste Romania "pentru oamenii pe care ii are, pentru caldura, sufletul si talentul lor". In plus, un alt argument pe care l-a invocat Emil Boc, invitat la Pro Tv, este "istoria neatarnata" a tarii noas...
  • Acest euro

    din privinta mea nu a fost decit un purtator de ghinion pentru toate tarile care l-au adoptat ! Exemplu - Italia plinge dupa lira ei veche si valoroasa ! de cind a intrat euro toate produsele s-au dublat ! daca un sandwich normal cu mortadela si o cola costa 2.000 lire acum ajunge 2.50 euro adica 5...

    la Stire: Euro ar putea sa dispara pana la Craciun
    Moneda euro ar putea disparea pana la Craciun, daca masurile impotriva crizei nu vor fi adoptate la nivel european, avertizeaza fostul sef al Bancii Bancii Europene pentru Reconstructie si Dezvoltare (BERD), Jacques Attali. "Intrebarea care trebuie pus...
  • nenea Boc

    isi da demisia daca nu indeplineste tinta de 10 metri de autostrada si reabilitarea economiei subterane ! Ne tine cu povesti ca sa termine mandatul pentru ca e convins ca nu va mai vedea el scaunelul de premier ! Plinul s-a facut asa ca ce urmeaza e neinteresant,isi poate da demisia oricind !

    la Stire: Boc: Imi dau demisia daca nu indeplinesc tintele pe 2012
    Premierul Emil Boc a anuntat, duminica dimineata, ca daca tintele pentru echilibrarea economiei pe care le-a fixat pentru 2012 nu vor fi indeplinite in sase luni, isi va da demisia de la sefia Guvernului. "Demisia nu trebuie facuta la sase luni, un guv...
  • politia romana

    in loc sa controleze un mare vitezoman care depaseste fabuloasa viteza de 65 km/h cu 2 km in plus ar face mai bine sa controloze camioanele TIR-urile dubitele !! pentru ca tigarile acelea nu se teleporteaza in toata tara,iar fabrici de tigari ilegale sint mult prea putine pentru cerere ! ceea ce ar...

    la Stire: Contrabanda cu tigari in Bucuresti si 9 judete: 15 persoane, arestate
    15 persoane dintre cele 18 retinute joi in urma perchezitilor din Bucuresti si noua judete, care au avut loc miercuri dimineata, au fost arestate preventiv pentru 29 de zile. Ceilalti trei acuzati vor fi cercetati in stare de libertate, anunta Romania ...
  • off, vine in sfirsit politia !!!

    ce cuvinte sforaitoare !! "traficanti --suspectii !! la vama cu Republica Moldova (Albita ) se vind de parca sint bomboane,in Iasi se vind la colt de strada sau pe sub tejghea,in tirguri de vechituri sau cele de masini vinzarea tigarilor mai ieftine sint ceva normal ! pina si ultima baba pensionar...

    la Stire: Contrabanda cu tigari in Bucuresti si 9 judete: 15 persoane, arestate
    15 persoane dintre cele 18 retinute joi in urma perchezitilor din Bucuresti si noua judete, care au avut loc miercuri dimineata, au fost arestate preventiv pentru 29 de zile. Ceilalti trei acuzati vor fi cercetati in stare de libertate, anunta Romania ...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    subscriu

    si am o idee care o consider mai buna ! in loc de cale ferata eu as vrea sa fie agatat de doi cai salbatici cite unul pentru fiecare picior ca am ajuns mai rau decit Somalia ! la ce ne mai trebuie subventie daca tot urmeaza sa crapam incet incet !! cine poate trai cu 200 de euro cind toate pretur...

    la Stire: Eliminarea subventiei de caldura, o autentica reforma (Opinii)
    Decizia Guvernului de a face ordine in subventiile si ajutoarele pentru incalzire reprezinta o autentica masura reformista si, as zice, un act de curaj intr-un an preelectoral. Este adevarat ca portita lasata autoritatilor locale sa compenseze taierea ...
  • cred ca erau

    clonele lui Boc care studiau cum se fabrica o autostrada in Siberia ! totusi e bine ca au adus si utilajul specific, ca e perfect pentru Romania !!

    la Stire: Extraterestrii au aterizat? OZN filmat la sol, in Siberia (Video)
    Un OZN urias, stralucitor, a aterizat intr-o zona indepartata din Siberia, Rusia, sustine presa britanica, care a difuzat o inregistrare ce prezinta o "farfurie zburatoare" care se gaseste la sol, pe zapada si mai multi "omuleti verzi" in apropiere. "E...
  • dar politia

    macar si comunitara ce face ? daca eu imi afirm spiritul civic si incerc sa impiedic furtul,imi iau un mare capac in gura si ei dau 200 de lei amenda pentru agresare fizica ! si mai e ceva,ar fi mai bine sa punem niste manechine imbracate in mascati pe principiul "sperietoare de CIORI"

    la Stire: Hotii de fier vechi lasa orase intregi fara capace de canal
    Autoritatile locale de la Petrosani au transmis un ultim avertisment proprietarilor de centre de colectare a fierului vechi, dupa ce in ultima vreme au disparut mai multe capace de guri de canal. Primarul Tiberiu Iacob Ridzi este de parere ca principal...