Intrari recente

  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    minciuna

    trebuie sa intelegi fata ca a invatat ceva pe continentul american-minciuna si falsitatea:aici nu-ti spune nimeni in fata ce gandeste despre tine sau despre un anume lucru sau fapt

    la Stire: O artista romanca, dupa 10 ani de stat la New York: Care sunt diferentele dintre romani si americani
    Bianca Linta, o DJ-ita care s-a format peste Ocean, la New York, s-a intors in tara, dupa zece ani de stat in SUA. "O viata de om", ar spune unii, si o alta lume, ar completa ea. Asta, pentru ca exista diferente majore in ceea ce priveste mentalitatea ...
  • care este reactia

    Arhiepiscopiei Tomisului fata de aceasta actiune a preotului de preaslavire a lui Mazare-cultul personalitatii.Daca nu intra in fisa postului eu cred ca maine acest preot trebuie Raspopit.Sau statul,recte noi poporul plateste niste sume bisericii ca sa faca propaganda baronilor.Astept raspunsul Epis...

    la Stire: Mazare, intampinat la Inviere cu diploma de "cel mai curajos primar": Ce i-a transmis preotul
    Primarul Constantei, Radu Mazare, a fost intampinat, sambata noapte, in campusul social Henri Coanda, din municipiu, de peste o suta de persoane care l-au aplaudat si imbratisat inaintea slujbei de Inviere la care edilul participa, el primind si o diploma...
  • ortografie

    Ce E aia"canaluri"?????

    la Stire: Despre incalzirea trotuarelor si alte curiozitati japoneze
    In orasele din nordul Japoniei, unde iarna ninge, una din caile de evacuare rapida a zapezii si evitarea blocajelor in drum este incalzirea trotuarelor si a caldaramurilor, pentru ca apa rezultata sa se scurga rapid prin canalizari. In acest scop, japo...
  • Lui Tommy din SUA

    Este foarte bine ca stai acolo si ar fi foarte bine sa stai acolo ca de idioti nu mai e nevoie in Romania

    la Stire: Prodecan Inginerie Aerospatiala: Iovan poarta intreaga raspundere a accidentului
    Prodecanul Facultatii de Inginerie Aerospatiala, conf. dr. Octavian Thor Pleter, arata ca, in cazul accidentului din Apuseni, "pilotul comandant poarta intreaga raspundere a accidentului in sine", argumentand, printre altele, ca Iovan ar fi trebuit sa se ...
  • Comentarii neavenite

    Este foarte usor sa apreciezi situatii si blamand oameni stand pe scaun.Nu stiu ce "experienta" are prodecanul dar de un lucru sunt sigur-numai cineva care nu a stapanit situatii dificile poate face astfel de afirmatii blamant un profesionist de exceptie care a fost IOVAN.Este cazul si momentul sa...

    la Stire: Prodecan Inginerie Aerospatiala: Iovan poarta intreaga raspundere a accidentului
    Prodecanul Facultatii de Inginerie Aerospatiala, conf. dr. Octavian Thor Pleter, arata ca, in cazul accidentului din Apuseni, "pilotul comandant poarta intreaga raspundere a accidentului in sine", argumentand, printre altele, ca Iovan ar fi trebuit sa se ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • greseli de ortografie

    ACEIASI declaratie??????? -------

    la Stire: Becali si-a completat in bascalie ultima declaratia de avere - Functia: detinut la Jilava
    Gigi Becali si-a completat ultima declaratie de avere depusa in calitatea sa de fost deputat PNL intr-un mod cu totul neobisnuit, mai ales pentru un fost membru al Comisiei Juridice a Camerei Deputatilor. Ales pe listele PNL in decembrie 2012, Gigi Bec...
  • Departe de real

    Eu cred ca autorul articolului este departe de realitate.Europa este departe de sfarsitul crizei si prezentarea situatiei ca si cum ar fi promitatoare este un fals.Nu te poti baza numai pe 2 cifre ,mai ales ca numarul somerilor pe perioda estivala poate scadea datorita slujbelor temporare.A face ast...

    la Stire: Economia din zona euro isi revine dupa dezastru?
    Economia din zona euro arata semne tot mai clare de imbunatatire. Conform statisticilor, numarul somerilor din cele 17 tari care fac parte din acest grup a scazut in luna iunie. Numarul celor fara loc de munca din zona euro a scazut cu 24.000 de persoa...
  • Sfarsitul lumii

    Vine sfarsitul lumii ,nu-i asa?Apocalipsa!!!!! Cei ce scriu articolele in modul asta ar trebui sanctionati aspru.Este un mod de a starni panica.Publicitatea,ratingul ridicat cu orice pret este O MARE MAGARIE ca sa folosim o expresie blanda.Si sper ca societatea romaneasca sa reactioneze si sa ia m...

    la Stire: Romania, sub zapada - Codul portocaliu, in vigoare pana marti
    Zeci de mii de oameni raman izolati in zeci de localitati, casele sunt inghitite de nameti, mii de persoane stau fara curent electric, zeci de drumuri sunt in continuare blocate. Asa se prezinta Romania, dupa multe zile de ninsori abundente, si sub cod po...