Vezi comentariul la care s-a raspuns

E o prostie

  • Din pacate aceste articole sunt cel mai sigur mod de ai servii lui Ponta presedentia pe tava. Aici la presedentie e vorba mult si despre oameni iar in Ardeal Iohannis e mult mai cunoscut decat in restul tarii. Poate uni cred ca facandui prosti pe cei care nu au fost la vot sau au votat cu alti candidati ei se vor rusina si vor venii toti la vot sa il voteze pe domnul Iohannis. Ma tem ca nu este asa si e pacat . Mai bine vorbiti de domnul Iohanis si faceti mai cunoscute realizarile sale si luarile sale de pozitii. Creand disensiuni intre Transilvania si restul tari nu veti realiza nimic bun pentru tara asta. In municipiul Iasi a castigat Iohannis dar evident pe net trebuie sa se spuna ca moldovenii sunt niste sarantoci prosti care voteaza cu Ponta . Am mai spus-o si alta data daca candidatul PSD era Rus si al ACL era Predoiu sigur culorile de pe harta erau altele. Avem nevoie de un presedinte bun si cred ca acesta este Iohannis dar nu pentru ca e neamt, nici pentru ca ar fi din Ardeal nici pentru ca e de dreapta sau pentru ca are 1.85 m. Il apreciez pe Iohannis pentru ceea ce a facut in Sibiu , pentru ceea ce vrea sa faca si pentru modul in care se comporta. Ca presedinte eu votez un Om nu o populatie , sau etnie si nici o doctrina.

    la Stire: Cele doua Romanii
    Privind harta electorala a Romaniei m-a trecut un fior. Nu cred ca in 25 de ani am mai vazut o impartire atat de precisa a tarii de-o parte si de alta a Carpatilor. E socant ca niciun judet din Transilvania nu s-a dus cu Ponta si niciun judet din Muntenia...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
0 comentarii