Intrari recente

  • An Error Application....

    Un sistem care se reseteaza sau trebuie resetat e defect. Trebuie ,,devirusat" ,reinstalat sistemul de operare sau alt calculator nou. Prin reset ,,virusii: nu dispar.

    la Stire: Alina Gorghiu: PNL a invatat un mesaj - nevoia de resetare
    Noul presedinte al PNL, Alina Gorghiu, a declarat, sambata seara, ca reusita sa in lupta pentru sefia PNL nu a fost sigura si in mod cert a existat un risc de a nu castiga. "In mod cert era un risc mai mare de a nu castiga. Poate as fi pierdut daca nu ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • ,,Hai ca ne-a iesit treaba..." Ion Iliescu

    In primii ani justitia a fost dominata de militienii si politrucii juristi care au sters multe dintre urme. Raspunderea armatei ,a criminalului tradator Militaru (i se poate retrage gradul si post-mortem),a gastii din jurul lui Iliescu , a individului de la TVR (Teodor Brates)care lansa zvonuri (ot...

    la Stire: 25 de ani de la Revolutie: Dosarul se plimba intre sectii, procurorii il studiaza ...
    Peste 1.000 de oameni au murit in timpul evenimentelor din decembrie 1989, dar, daca tragem linie dupa un sfert de veac, inca nu stim cine sunt vinovatii si nici nu avem un orizont de timp in care ei vor fi pedepsiti. In mai 2013, presedintele Traian B...
  • Maurul si-a facut datoria

    Ludovic Orban ,principalul propagandist in cursa prezidentiala a lui Klaus Iohannis ,si-a primit ,,rasplata". Acum poate sa cante la alta masa (daca-i mai arde).

    la Stire: Alina Gorghiu, noul presedinte PNL: O sa abordam serios problema guvernarii LIVE
    Alina Gorghiu a fost aleasa, joi, in cadrul Biroului Politic National al PNL presedinte al partidului. Este prima femeie care detine sefia PNL. Ea va indeplini timp de doi ani functia de co-presedinte al noului PNL, alaturi de Vasile Blaga. Alina Go...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Se numeste parastas nu miting

    Organizarea unui miting la Cotroceni de catre cei cativa sustinatori ai lui Traian Basescu ,la retragere ,e o idee cel putin ciudata. Pe langa faptul ca perturba schimbarea de la Presedintie o sa se faca si de ras cu cand o sa vada lumea ,,marea multime".

    la Stire: Miting la Cotroceni, in ultima zi de presedintie a lui Traian Basescu
    Un miting pentru sustinerea presedintelui in functie Traian Basescu va avea loc la Palatul Cotroceni, duminica, atunci cand seful statului ii va preda mandatul lui Klaus Iohannis. Manifestarea, care va incepe la ora 13.00, a fost anuntata pe Facebook d...
  • Nu sportivii fac Armata Romana de ras

    Nici eu nu sunt de acord cu acordarea de grade militare pentru merite sportive ,dar daca au apucat sa le ia... Cel putin acesti mari sportivi au adus Romaniei trofee si faima. Dar nu asta e problema. Nu sportivii comanda in Armata ci generali facuti la ,,apelul bocancilor" mai ales de catre Traia...

    la Stire: Scandal urias in Armata: Un ofiter ii pune la zid pe generalii din sport
    Armata ar putea fi lovita de un scandal urias dupa ce un ofiter in rezerva le-a declarat razboi fostilor sportivi care au ajuns generali cu una, doua sau chiar trei stele, cum este cazul selectionerului Iordanescu. Colonelul Remus Macovei ii pune la zi...
  • Comunicat stupefiant

    Ce legatura au flotoarele cu baliza si pilotul automat ? De ce echipajul si personalul medical nu poarta in misiune echipament adecvat : uniforme termoizolante ,gonflabile ? (in tragedia din Apuseni a contat enorm costulul de motociclist)? De ce pilotul nu a fost instruit sa ocoleasca intinderile d...

    la Stire: Elicopter SMURD prabusit in lac: Nu avea pilot automat si baliza de semnalizare
    Elicopterul SMURD prabusit luni in lacul Siutghiol nu indeplinea conditiile tehnice pentru a opera pe mare, nefiind dotat cu pilot automat si baliza pentru semnalizare in caz de accident aviatic pe mare, ceea ce facea inutila utilizarea flotoarelor, au an...
  • Prostia care ucide....

    Nu o sa fac speculatii asupra acestui tragic accident. Acum sa vad ce mai zice STS-ul si ceilalti. Cum de iarasi au fost trimise echipajele de interventie in alt loc desi martorii oculari au indicat cu precizie ce s-a intamplat si unde? De ce nu sunt cooptate in aceste structuri 112 Salvamontul ,Sa...

    la Stire: Elicopter SMURD prabusit in lac: Filmul tragediei, minut cu minut
    Ministerul de Interne a prezentat, minut cu minut, filmul interventiilor de salvare dupa prabusirea elicopterului SMURD, in lacul Siutghiol din judetul Constanta, care a dus la moartea a patru oameni, un pilot, un copilor, un medic si o asistenta. Purt...
  • Viceversa

    Ungaria era pregatita de razboi cu Romania . Era o ocazie unica sa recupereze ,,teritoriile pierdute". Trupele maghiare erau masate la granita de vest a Romaniei ,cele sovietice la nord ,nord-est si est. Pastorul Tokes era agent ,dovedit ,al serviciilor secrete maghiare si ,cu sprijinul Securitati...

    la Stire: Dezvaluiri care schimba istoria? Romania, pregatita de razboi cu Ungaria inainte de Revolutia din \'89
    Chiar si la 25 de ani de la caderea comunismului si inlaturarea lui Nicolae Ceausescu de la putere, inca mai planeaza intrebari legate de cine a dorit "detronarea" sa in timpul Revolutiei. Jurnalistul maghiar Arpad Szoczi are noi ipoteze legate de rolu...
  • ziare.com si logica

    In primele randuri aflam ca fermecatoarea Nicole este infiata iar in ultimele ca este fiica lui Lionel impreuna cu Diane Alexander .Nu cred ca poti sa-ti infiezi propriul copil.

    la Stire: Fiica lui Lionel Richie, pe cai mari - Cum arata la 16 ani (Foto)
    Daca Nicole Richie e un nume cunoscut de multi ani, fiind vorba de fiica cea mare, infiata, a cantaretului Lionel Richie, actrita si designer, a venit randul mezinei sa se afirme. Sofia Richie, in varsta de 16 ani, a semnat un contract cu o firma de mo...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Am crezut ca in poza e Maica Tereza...

    ...cand colo Ady Muthu (e mai cool). Un transfer in Afghanistan (sau Columbia) cred ca i-ar prinde cel mai bine. Cica aici prafurile sunt ieftine. Pe de alta parte ziare.com nu mai are alte subiecte ?

    la Stire: Destinatie neasteptata pentru Mutu - cu ce echipe negociaza
    Chiar daca are aproape 35 de ani, Adrian Mutu ramane unul dintre cei mai curtati fotbalisti romani ai momentului. Dupa o pauza de mai bine de trei luni, Mutu este hotarat sa se reapuce de fotbal si-si negociaza revenirea. Astfel, potrivit presei ita...