fiecare poporisi merita conducatorii

  • Asa suntem noi! Dorim totul imediat! Ponta a pierdut deoarece in doi ani nu a reusit sa multumeasca mai mult de jumatate din romani. Poporul se astepta sa curga lapte si miere precum pe garduri sa atarne carnatul de porc,gratis. Pensionarii se asteptau la cresteri de pensii de cel putin 50%, cei plecati instrainatate se asteptau la locuri de munca la discretie in tara cu salarii comparabile cu cele din vest! Tinerii se asteptau la joburi usoare si banoase dincare ar purea sa achizitioneze apartamente si masini etc,etc. Sa ne aducem aminte de Ceausescu care de la balconul comitetului central in ultimul moment a promis cresteri de 50 de lei la anumite indemnizatii. Nu vom fi multumiti cu cresteri moderate de venituri care nu produc inflatie , pentru ca asa suntem noi! Cei din vest au trudit generatii in capitalism sa ajunga la nivelul de prosperitate la care sunt acum ! Noi vrem totul azi ! Nu existan guvern responsabil care sa poata indestula pe toata lumea ! Guvernul nu a gresit , Ponta nu putea face mai mult ,luand in vedere si corectiile guvernarii catastrofale din ultimii cinci ani. Vine politrucul autodeclarat Iohanis si majoritatea il voteaza presedinte! Putini chiar foarte putini sunt cei care stiu ca presedintele nu administreaza treburile tarii. Primul ministru este cel care duce tot greul! Eventual poate face galagie si poate baga zarzanie intre diferite grupuri din societate. Nu poate schimba primul ministru in timpul mandatului lucru pe care-l poate face numai parlamentul! Alta majoritate in parlament se poate face numai prin metoda Basescu, prin santaj ,mituire etc,etc. Si scandalul nu se mai termina!! Poate acest autointitulat politruc ales presedinte va fi suficient de destept sa nu il copieze pe Popei marinarul ca atunci suntem din nou pe butuci. La urmatorul referendum as vota pentru monarhie constitutionala!!

    la Stire: Alegeri anticipate in mai!
    Pe Victor Ponta l-a pierdut aroganta extrema, zic eu. Daca ne uitam in urma cu numai doua saptamani, vedem o Romania pasiva, demobilizata, fara chef de vot, care parea sa-i deschida lui Victor Ponta drumul spre Cotroceni. Dupa 10 zile, Romania fierbea,...
0 comentarii