Vezi comentariul la care s-a raspuns

domnule Semaca,

  • am postat pe comunitate o analiza a votului din Diaspora, pronind de la reglemantare si raportand la numarul de sectii de vot din tarile cu scandal- Franta, Anglia, Germania, numrul de [ersoane care au votat in turul 1.. Va invit sa cititi, si veti constata ca numarului sectiilor de vot din tarile respective le-au corespuns cam 700 de persoane, adica mai putin de jumatate din numarul persoanelor arondate la o sectie de vot din tara! In tara, o sectie de vot se infiinteaza la 1500-2000 de persoane.asta inseamna ca: 1. In diaspora au existat conditii similare cu cele din tara. 2. Nimeni nu a intentionat sa impiedice votul. 3. Miscarile de strada au fost provocate,nu spontane si oamenii aia lupta pentru un principiu care nu a fost incalcat, in nici un caz intentionat!De fapt marea majoritate,sunt propagandisti electorali fara sa aiba habar! Ponta o fi mintit cu votul pentru Ratiu, nu stiu, va cred! Mi se pare mai grav sa scoti in strada tineri, sa ii expui la consecinte grave, ca sa ramana la putere unii care au la activ fapte mai grave decat minciuna provons cu cine au votat la 18 ani!Pe urma, in 2012, domnule se intamplase ceva abominabil, Raed Arafat e un simbol pentru Romania si fusese umilit si inlaturat cu marlanie si abuziv, de catre un guvern abuziv si dispretuitor la adresa romanilor!Acum tinerii astia manipulati,si dumneavoastra, observ, va luptati sa ii puneti pe aia la loc!Nu a incalcat nimeni dreptul la vot in turul 1, domnule, a fost cel mult o proasta organizare, nimic intentionat si oricum fara miza!! 300.000 de voturi in turul 1, nu contau! Va face basescu inca o data! In fond, bravo lui, daca are cu cine, de ce nu!

    la Stire: Proteste masive in toata tara: La Bucuresti, mii de oameni au strigat "Jos ciuma rosie"
    Romanii din numeroase orase din tara, inclusiv Capitala, au iesit vineri in strada pentru a-si exprima inca o data dorinta organizarii unui tur al doilea corect pentru prezidentiale, in care fiecare cetatean care doreste sa-si poata exercita dreptul de a ...
0 comentarii