Vezi comentariul la care s-a raspuns

pai cum?

  • base a zis sa votam cu Iohannis, a chemat toti basistii la vot! azi se va alege, este Romania basista, sau nu! Sa fie o diferenta mare, imi doresc o diferenta mare, intre candidati! sa iasa Iohannis cu 10 procente peste Ponta, sa fie clar ca ne place basescu si basismul, ca ne e drag sa il vedem zilnic la Tv, cum injura si insulta, cum ameninta cu dosare si date din dosare, cum isi da singur case si ia bani de la interlopi, cum isi pune fata europarlamentar si amanta presedinte de partid! Vreau sa fie o diferenta neindoielnica, din care sa rezulte ca e cazul ca batranii sa se duca sa culeaga paducel, sa isi completeze masa, daca au nesimtirea sa nu iasa din sistem pe cale naturala! Iesiti la vot! Iesiti oameni buni la vot, sa se aleaga o data pentru totdeauna, sa vedem si noi cati vor o tara linistita si cati vor scandal! Sa nu fie un sfert de procent diferenta, sa fie una mare! Basisti, iesiti toti la vot, va rog, toti pana la unu, sa vedem cati sunteti, iesiti la vot cu curaj, sa putem sa va numaram voturile, nu abtinerile! Iesiti si basistii aia care au militat si recunoscut deschis ca sunt basisti, si aia care s-au hotarat in ultimele zile! Sa iasa toata Romania la vot! Romani din tara, iesiti la vot, ca voi traiti aici, votati Iohannis basescu, daca va place, dar iesiti la vot, sa stiti ca nu au hotarat altii pentru voi!

    la Stire: Azi ne alegem presedintele: Prezenta la vot, mult peste cea din turul I LIVE
    Duminica, romanii merg la vot in al doilea tur al alegerilor prezidentiale, in care ne vom alege presedintele pentru urmatorii 5 ani. Cei doi candidati sunt presedintele PSD Victor Ponta si presedintele PNL Klaus Iohannis. Sectiile de vot din tara s-au...
0 comentarii