Intrari recente

  • Vodca si Mahorca?.

    De astea nu zice nimic la "ziar".Oceni haraso!.Asta inseamna ca Putin isi mentzine popularitatea / "mujikalitatea" ar fi po ruskii?.

    la Stire: Ce branduri au suferit de pe urma caderii rublei?
    Criza economica din Rusia afecteaza si companiile occidentale, care au expunere in Rusia. Acestea se pregatesc pentru pierderi consistente. Caderea rublei rusesti a dus la preturi mai mari pentru rusi, care s-au repezit sa cumpere cat preturile sunt in...
  • Ce gest frumos!!!.

    "Sasul" e plin de surprize placute!!!. Cat de placut sa mai vedem la asemenea ocazii si ceva "ne-personalitatzi".De prrrrsonalitatzile de zi cu zi mi-e cam lehamite.

    la Stire: Tanarul care a cantat imnul in gara din Amsterdam, invitat de Iohannis la depunerea juramantului (Video)
    Un tanar roman care a cantat imnul Romaniei la un pian, intr-o gara din Amsterdam, de Ziua Nationala, va repeta prestatia duminica, la Palatul Cotroceni, odata cu inceputul mandatului de presedinte al lui Klaus Iohannis. "Duminica, dupa investitura, Va...
  • Vrem,nu vrem....

    Rusia a fost si ramane prin vecinatate.Pentru toata Europa si mai ales pentru cea din est,este tare dificil sa "ignori" prezenta Rusiei pe juma\' de continent european.Cu atat mai dificil s-o tratezi cu sik-tir si sa te dai dur (Traian e unul.El nu vede decat "licurici").UE a ajuns la termeni mai rt...

    la Stire: Iohannis: Sustin nevoia pastrarii unui dialog cu Rusia, dar trebuie mentinute sanctiunile
    Presedintele ales, Klaus Iohannis, sustine nevoia mentinerii unui dialog cu Rusia, insa subliniaza ca sanctiunile economice impotriva acestei tari trebuie mentinute. "Liderii UE au consacrat summitul european viitorului relatiei UE cu Moscova. Sustin, ...
  • Durere mare...

    ...la buzunar!.La conturi.Se subtziaza?. Cand profitul e "sanatos" si frumos,vorbirea este -"Piatza" dicteaza!. Cand portmoneul se subtziaza trebuie sa "corrrrectam" piatza.Ne papa concurentza!. "Asta-i viatza,asta-i piatza". "Asta-i piatza,asta-i viatza". Este genul de capitalism "Adapt or per...

    la Stire: Directorul Vodafone Romania avertizeaza: Piata telecom nu va rezista asa
    Directorul executiv al Vodafone Romania, Ravinder Takkar, sustine ca piata telecom este prea aglomerata si ca actuala configuratie, cu jucatori care ofera servicii la preturi mici, nu va rezista foarte mult. "Credem ca pe piata exista prea multi jucato...
  • Putin si Crimeea.

    Ianukovici a fost presedinte ales democratic.Cu ceva sprijin financiar din vest,cum tot democratic a fost ales si predecesorul lui,Iuscenko,cu sprijin financiar din partea cealalta. Cand a inceput miscarea anti-Ianukovici (maidanul) Crimeea se afla inca la locul ei si linistita.Au venit "maidanagii"...

    la Stire: Putin: Ucraina nu ar avea razboi civil daca nu intervenea Occidentul
    Daca Occidentul ar fi chemat la ordine organizatorii loviturii de stat din Ucraina si lua o pozitie diferita, nu ar avea loc acum un razboi civil in Ucraina, a afirmat presedintele rus, Vladimir Putin, joi, in cadrul celei de-a zecea conferinte de presa a...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    2

    Pot fi,da\' nu vreau.Am alte prioritatzi.

    la Stire: Motoarele care pot schimba masinile viitorului, dezvoltate de Alfa Romeo
    Compania Alfa Romeo lucreaza in prezent la o nou tehnologie prin care vrea sa schimbe mult motoarele viitorului. Noul ei plan are scopul de a o relansa pe piata de profil. Acest plan va avea o durata de cinci ani si obiective foarte indraznete. Conform...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    DR.

    Embargou?.De eficientza aproape 0 (zero).Este plina Cuba de produse "americane" fabricate in China sub licentza. Izolare continentala?.Iluzie.Cuba are relatzii economice cu toata America de la Canada pana in Patagonia (sarind peste State).Catziva ani in urma stiu ca erau vreo 6.000 de companii stra...

    la Stire: Congresul american, divizat: Reluarea relatiilor dintre SUA si Cuba, marul discordiei
    Congresul american este divizat, dupa ce SUA si Cuba au decis, dupa mai mult de jumatate de secol, sa reia relatiile diplomatice. In timp ce unii politicieni au salutat masura, altii l-au criticat virulent pe Barack Obama. Mai mult, cei mai vehementi d...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    mikha

    La punct!. Putzini mai fabrica motoare de peste doi litri si/sau cu 6 cilindri.Unde si care este eficientza?.Cate astfel de arzatoare de gaz se vor vinde si ce valoare vor aduce companiei. Catziva ani in urma am inchiriat in Portugalia un Renault "Espace" de 1,3 L.Fluiera pe autostrada la 160km/or...

    la Stire: Motoarele care pot schimba masinile viitorului, dezvoltate de Alfa Romeo
    Compania Alfa Romeo lucreaza in prezent la o nou tehnologie prin care vrea sa schimbe mult motoarele viitorului. Noul ei plan are scopul de a o relansa pe piata de profil. Acest plan va avea o durata de cinci ani si obiective foarte indraznete. Conform...
  • Crrrri.....

    Tot pagubasul trage ponoasele?.

    la Stire: UE va intari sanctiunile impotriva Crimeii
    Uniunea Europeana isi va extinde interdictia privind investitiile in Crimeea, pentru a lovi in explorarile de gaze si petrol intreprinse de Rusia in Marea Neagra, au anuntat oficialii europeni miercuri. La summitul de joi si miercuri din Bruxelles, lid...
  • Cantemir.

    Ai fost in 92.Ai mai fost de atunci?.Ar merita sa mergi acum.Schimbarea este uriasa!.Cred ca si "cizmulitza" ar fi surprins si i-ar place. Din cate imi aduc aminte ai ceva probleme cu deplasarea.Dar daca potzi zau ca ar merita efortul!. Slava Domnului (si mai ales multor Romani care au pus umarul)...

    la Stire: AP: Atunci si acum: Ce s-a schimbat in Romania in 25 de ani de la caderea comunismului
    Romania s-a schimbat dramatic in ultimii 25 de ani, de cand oamenii s-au ridicat impotriva dictatorului Nicolae Ceausescu si si-au inceput drumul spre democratie. La 25 de ani de la caderea comunismului, jurnalistii de la Associated Press fac o trecere...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu