Putin si Crimeea.

  • Ianukovici a fost presedinte ales democratic.Cu ceva sprijin financiar din vest,cum tot democratic a fost ales si predecesorul lui,Iuscenko,cu sprijin financiar din partea cealalta. Cand a inceput miscarea anti-Ianukovici (maidanul) Crimeea se afla inca la locul ei si linistita.Au venit "maidanagii" cu masurile lor extremiste,care au afectat rau minoritatzile.Si pe cea Romaneasca!.Atunci Crimeea (ucrainiana doar din 54) cu populatie rusa sau rusofila,a inceput sa miste. Si Crimeea a cazut precum para malaiatza in gura lui...Putin.Ca Putin a zgaltzait parul era de asteptat.Asa doar ca para sa cada mai repede. Acum puterea este in mana "maidanagiilor".Petrica si Arsene sunt doar cei ce se vad pe scena. Ce bine au facut "maidanagii" pentru Ucraina?."Il dam jos pe Ianukovici si vin UE si Americani ni ni ni si ne coplesesc cu bunatatzuri. Ucraina este la faliment cu toate ca mai profita inca de relatzii economice foarte avantajoase cu "dusmanii" de la Kremlin.Daca dispar si astea,va fi jale. Ce a facut,economic vorbind,UE si USA pana acum pentru ca Ucraina sa scape de sub "jugul" economic de la Kremlin?.Miliarde de $$$ investitzi,tehnologie din vest?.Economia infloreste si duduie (pardon,dardaie) datorita muncii grele depuse de "maidanagii". Ajutor de cateva sute de $$$ milioane in jucarii ale pacii,pe care "ursul" le poate inghitzi nemestecate. "It\'s the economy,stupid".Zicea Bill. "Ther\'s no free lunch"!.Zicea Ronnie Reagan. S-a jucat la cacialma.Cine trage ponoasele???.

    la Stire: Putin: Ucraina nu ar avea razboi civil daca nu intervenea Occidentul
    Daca Occidentul ar fi chemat la ordine organizatorii loviturii de stat din Ucraina si lua o pozitie diferita, nu ar avea loc acum un razboi civil in Ucraina, a afirmat presedintele rus, Vladimir Putin, joi, in cadrul celei de-a zecea conferinte de presa a...
0 comentarii