Intrari recente

  • Mica nedumerire

    corect ar fi ca la articolul postat sa apara si numele autorului..pentru a gratula sau injura o singura persoana..nu un intreg colectiv...banuiesc ca sunt opinii personale ....chiar daca sunt acceptate de un intreg colectiv??????

    la Stire: Sansa istorica pe care a ratat-o M.R. Ungureanu (Opinii)
    Ca tot omul, recunosc, am si eu momentele mele de naivitate. Cand l-am auzit laudandu-se atat de sigur pe el pe Mihai Razvan Ungureanu, la TVR, cu "libertatea sa absoluta", mi-am spus, chiar daca doar pentru cinci secunde, ca nu are cum sa nu stie ce vorb...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Surse de inspiratie pentru shite umorisice la Revelion

    Un bun realizator sau regizor la posturile TV...daca sta o ora prin salile Parlamentului...sau prin cluburile unde isi fac veacul beizadelele..il dpaseste usor pe Caragiale,,,,

    la Stire: Circ de Revelion cu Becali si Dragomir
    Doi dintre cei mai vocali oameni implicati in fotbalul romanesc, Gigi Becali, finantatorul Stelei, si Mitica Dragomir, presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF), au facut circ in noaptea de Revelion. Gigi Becali Latifundiarul din Pipera nu a ...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Sa nu uitam

    http://youtu.be/NDjpiWq699Y Unde sunt oamenii care luau pozitie fata de relele din societate prin satira si cant..precum Constantin Tanase sau Jean Moscopol

    la Stire: Editorial: Golgotele din fata PDL si USL
    Ca sa aiba sansa de a se prezenta onorabil la startul celei mai inversunate confruntari electorale de dupa revolutie - cu fiecare asemenea episod, cantitatea de venin creste, iar mintea omeneasca descopera noi culmi ale dementei politice -, partidele treb...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Momentul adevarului

    Daca era dupa rusi si acum eram sub ocupatia turcilor..Sa nu uitam ca Romania a fost recunoscuta ca stat dupa victoria asupra turcilor din 1877, cand tarul Alexandru la lasat de izbeliste pe regele Carol I si el s-a dus sa se distreze la Paris, retagandu-si armatele din Bulgaria. Despre romani prizo...

    la Stire: Rusia vs T. Basescu, doua grave inadecvari (Opinii)
    Cand maimuta nu are ce face se scarpina in fund pana isi face o buba. Este cunoscuta vorba care mi-a venit in minte imediat ce Ministerul rus de Externe a reactionat, extrem de violent, la declaratiile recente ale lui Traian Basescu in privinta deciziei m...
  • Lucrarea lui Dumnezeu

    Poate ca ar trebui sa ne gandim ca Ben Laden a si inceputul sfarsitului terorismului islamic s-a facut in ziua beatificarii Papei Ioan alII-lea care a trcut prin incercare de a fi asasinat de un terorist islamic turc si care a mers la locul de detentie al acestuia pentru a ii acorda iertarea.Daca iu...

    la Stire: Osama bin Laden a fost ucis si inmormantat in mare - (Video)
    Osama bin Laden a fost ucis intr-o operatiune a CIA care a avut loc in Pakistan, aliat strategic al SUA din 2001. Informatia a fost confirmata duminica noapte chiar de presedintele american Barack Obama. Teroristul numarul 1 al planetei a fost ucis imp...
  • Judecarea aproapelui

    Judecarea aproapelui Mareste imaginea. Judecarea aproapelui este un pacat. Daca Mantuitorul a venit in lume, nu ca sa o judece, ci ca aceasta sa se mantuiasca prin El (Ioan 3, 17), atunci nici omul nu trebuie sa vorbeasca despre caderile semenilor, ci trebuie sa caute venirea acestora in fire. Ad...

    la Personalitati: Gigi Becali
    George Becali, cunoscut ca Gigi Becali, este finantatorul echipei de fotbal Steaua Bucuresti, om de afaceri cu o avere impresionanta si politician.  In 2013 a fost condamnat la trei ani de inchisoare cu suspendare in dosarul lipsirii ilegale de liber...
  • Duminica iertarii

    Duminica iertarii Duminica din 6 martie, ziua care precede intrarea in Postul Sfintelor Pasti, este numita Duminica izgonirii lui Adam din rai, dar si Duminica iertarii. Sfintii Parinti i-au dat acestei duminici si acest nume, pentru a ne arata ca nimeni nu poate intra in post daca nu este in pace ...

    la Personalitati: Gigi Becali
    George Becali, cunoscut ca Gigi Becali, este finantatorul echipei de fotbal Steaua Bucuresti, om de afaceri cu o avere impresionanta si politician.  In 2013 a fost condamnat la trei ani de inchisoare cu suspendare in dosarul lipsirii ilegale de liber...
  • Fiecare pasare pe limba ei piere

    VAE VICTIS!

    la Stire: Cand mastile cad... (Opinii)
    Cand oamenii politici incearca sa para ceea ce nu sunt, mai devreme sau mai tarziu, machiajul, oricat de complex si bine executat, incepe a se stearga. Exista un moment in care adevarata culoare a obrazului, adevaratele trasaturi incep sa se vada, iar efe...
  • Cum intampinam botezul Domnului

    „0, neam necredincios şi îndărătnic! Pînâ cînd voi fi cu voi!”IIsus Hristos Mă ruşinez să spun cîte rele suferă – bărbaţi şi femei – din pricina beţiei şi a îmbuibării; o las pe seama conştiinţei acelora care cunosc, pe propria lor piele, relele acestea. Ce poate fi mai ruşinos decît o femeie beată...

    la Stire: Opinii: Cine il opreste pe Vadim Tudor?
    Scandalul monstru de la sediul PRM are in el cateva dintre explicatiile pentru statutul nostru de tara de la periferia Europei civilizate si sub monitorizarea CE pe justitie. Principalul protagnist si vinovat este Corneliu Vadim Tudor, care a sustinut ...
  • „0, neam necredincios şi îndărătnic! Pînâ cînd voi fi cu voi!”IIsus Hristos

    Cand mintea iti cloceste gandind in rime In jurul tau nu vezi pe cei care fac crime Si spui vorbe mestesugite, pentru prostime Slugoi la timpuri noi, ca vechea ciocoime

    la Stire: Opinii Stapanul Vintu si revolutia slugilor
    Te uiti si nu-ti vine sa crezi! Se cere o revolutie. Pentru Sorin Ovidiu Vintu. Se cere ca oamenii sa iasa in strada. Repet, pentru Sorin Ovidiu Vintu. Omul care si-a batut joc de stat si de sute de mii de romani. In primul rand, incredibil cat de josnici...