Intrari recente

  • Banii romanilor !!!

    Poate ni se spune si noua,unde s-au investit cele 78 miliarde datorii. Nu de alta dar, dupa 89 aveam de luat vreo 4 miliarde iar acum suntem datori 78miliarde!!!!

    la Stire: Tiriac, catre Iohannis si politicieni: S-a umplut paharul, bat cu pumnul in masa! Ce-ati facut cu banii mei?
    Ion Tiriac a avut, joi, un discurs acid la adresa clasei politice, transmitandu-i, totodata, si un mesaj presedintelui ales Klaus Iohannis. Fostul mare jucator de tenis, care joi a devenit Doctor Honoris Causa al Academiei de Educatie Fizica si Sport, ...
  • judecatori ideali

    Este ceva normal in Romania pentru fapte de coruptie. Seimparte spaga, problemele sunt rezolvate, toata lumea multumita.Toti lacheii justitiei sunt perfecti pentru \'Hotii" Romaniei.

    la Stire: Trei dintre persoanele condamnate pentru fraudarea CFR au fost achitate
    Trei persoane acuzate de DNA si condamnate de Tribunalul Bucuresti pentru fraudarea CFR in timpul sefiei lui Mihai Necolaiciuc au fost, miercuri, achitate definitiv de judecatorii Viorica Costiniu si Florin Duta de la Curtea de Apel Bucuresti. Mihai Ba...
  • bravo pontalica

    Pentru elevii foarte buni recunoscuti in lume, nu sunt bani.Dar pentru Baroni cu larghete bani, pentru "plagiatori" recunoscuti in toata lumea, numai de comisia tocmita de ponta ca fiind cei mai buni elevi corecti

    la Stire: Scandalul premiantilor NASA: Guvernul nu a dat banii promisi
    Guvernul Romaniei nu a asigurat finantarea pentru deplasarea in Statele Unite a elevilor care au castigat in acest an concursul "NASA Space Settlement" desi a promis public acest lucru, asa ca elevii s-au descurcat cum au putut. 34 de diplome, reprezen...
  • Guvernul ponta redy

    Desigur,guvernul este pregatit pentru interventii.Singurul vinovat este Dumnezeu in ziua de Pasti a dat prea multe ploi torentiale. Toate guvernele dupa 90 au avut grija de canale,diguri de infrastructura.

    la Stire: Inundatii de Paste: Judetele Arges si Teleorman, cele mai afectate
    Judetele Arges si Teleorman au fost cele mai afectate de inundatii si de ploile cazute in ultimele zile, cu sute de hectare de terenuri inundate si zeci de persoane evacuate. In judetul Arges, peste 400 de hectare de terenuri au fost afectate de inunda...
  • ce mare problema la CCJ ?

    Cei care au judecat la ccj pe pontanas,au aceleasi diplame,ca si el!!!!!

    la Stire: Ponta nu va fi cercetat penal pentru plagiat - decizie definitiva
    Un complet de la Inalta Curte de Casatie si Justitie a decis luni ca premierul Victor Ponta nu va fi cercetat penal pentru plagiat. Magistratii au respins contestatia depusa impotriva deciziei date in primavara trecuta de procurori de neincepere a urma...
  • dreptate pina la capat

    Domnule Chivorchian, va rog din suflet cereti un audit financiar la FRF.

    la Stire: Noul numar 2 din FRF ii tranteste usa in nas lui Mircea Sandu
    Chiar daca Mircea Sandu, de acum presedinte de onoare al FRF, a anuntat ca sprijina noua conducere a Federatiei si s-a aratat dispus sa ajute cu sfaturi, noul numar doi din organigrama ii tranteste usa in nas. Gheorghe Chivorchian a preluat joi postul ...
  • se pune iar de o furaciune

    Acest mafiot uslist, sa spuna in parlament in fata televizorului, cauza pentru care il schimba pe presedintele CEC. In caz ca va fi schimbat cel mai bine ar fi ca romanii, sa-si retraga banii de la CEC .

    la Stire: Demiterea presedintelui CEC Bank, printre prioritatile lui Ponta ca interimar la Finante (Video)
    Premierul Victor Ponta, care este si interimar la Ministerul Finantelor, a anuntat, joi, ca vrea sa schimbe conducerea CEC Bank. "Azi am fost la Ministerul de Finante, am reconfirmat intreaga echipa de acolo. Am delegat dreptul de semnatura secretarulu...
  • desteapta BABA

    Foarte desteapta babaciunea, mai mult ca sigur si-a luat diploma la stefan gheorghiu. Cred ca este matusa lui ponta

    la Stire: Doina Pana: Nu vor exploda preturile la carburanti, nu vor intra transportatorii in greva
    Ministrul delegat pentru Dialog Social, Doina Pana, sustine ca acciza introdusa de la 1 aprilie la litrul de carburant nu va determina o explozie a preturilor. Totodata, aceasta a declarat, intr-o conferinta de presa desfasurata la Bistrita, ca nu cred...
  • buna gluma, constitutia

    Cred,ca ar fi bine sa fie consultata toata diaspora .Romani avem in toata lumea nu numai in Romania. Alegeri europarlamentare se voteaza numai in europa.

    la Stire: Referendumul de revizuire a Constitutiei - cat va dura, cine decide?
    Presedintele PSD, Victor Ponta, a declarat, joi, ca a informat membrii CExN asupra procedurii legale privind referendumul de revizuire a Constitutiei, el aratand ca Parlamentul va stabili data acestuia si ca probabil se va desfasura pe parcursul a doua zi...
  • Bine venit

    Mai bine mai tirziu decit niciodata

    la Stire: Tragedie aviatica in Apuseni: PDL a facut sesizare penala
    PDL a depus, miercuri, la Parchetul de pe langa ICCJ o sesizare penala fata de modul in care autoritatile politice ale statului au gestionat accidentul aviatic din Muntii Apuseni. In sesizarea penala de 60 de pagini depusa de PDL sunt expuse "indiciile...