Intrari recente

  • Presedintele Romaniei un fost obscur ofiter de marina!

    Este mult prea tirziu ca acest fost obscur ofiter de marina, sa mai fie luat in cosideratie de catre romani. Nici copii de tita nu-l mai cred. Orice iesire a lui publica cu declaratii si comunicate, derapeaza alunecind pe stratul de zapada si ghiata recent din Romania inghetata. Ce a facut atitia a...

    la Stire: Basescu: Politicienii sa puna armele jos
    Presedintele Traian Basescu a sustinut marti o conferinta de presa pe tema reuniunii informale a Consiliului European care a avut loc, luni, la Bruxelles, cerandu-le politicienilor din Romania sa renunte la demagogie si sa adopte tratatul de disciplina bu...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Adrian Nastase si Ion Iliescu primii devastatori ai Romaniei!

    In aproape douazeci si doi de ani de asa zisa democratie, Romania si poporul ei, sistematic au fost pradati de catre politicieni hulpavi precum Adrian Nastase si Ion Iliescu, ambii de etnie tiganeasca. Asa ca, "Corb la corb nu-si scoate ochii", precum suna un proverb romanesc. Dar hai sa fim seriosi...

    la Stire: Condamnarea lui Nastase - o nedreptate cat 4 case (Opinii)
    Adrian Nastase a fost condamnat la doi ani de inchisoare. Cu executare. Inainte de orice alt comentariu, ar trebui sa avem o permanenta retinere pana la recurs. Nu e deloc sigur ca il vom si vedea numarandu-si singur ouale intr-o celula de la Jilava. Meri...
  • Si Ion Iliescu de mult ar fi trebuit condamnat cu puscarie!

    "Corb la corb nu-si scoate ochii", asa suna un proverb romanesc. Dar hai sa fim seriosi, si Ion Iliescu ar fi trebuit de mult ca sa fie condamnat pentru distrugerea Romaniei. Atit Adrian Nastase cit si Ion Iliescu, ambii sunt gropari ai Romaniei. Amindoi au furat de au stins, cu o singura deosebire,...

    la Stire: Iliescu il apara pe Nastase: Facatura. Vezi ce spune despre demisie
    Presedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, i-a luat apararea lui Adrian Nastase, condamnat luni la doi ani de inchisoare cu executare in dosarul "Trofeul Calitatii", considerand ca e victima unei "facaturi" care sa-l scoata din jocul politic pe fostul pr...
  • Inca mai are "nas" ca sa vorbeasca?

    Rusine sa-i fie pentru tot circul mirlanesc si specific al unui marinar mitocan si needucat, care l-a facut. Este de mult compromis atit in fata natiuni de romani, cit si in fata intregii lumi. Nu are nici-o scuza. A ajuns presedinte al Romaniei prin necinste si smecherie, pe un fond de actorie pros...

    la Stire: Basescu: Pactul bugetar, compromis convenabil pentru statele euro si non-euro
    Presedintele Traian Basescu a anuntat luni, aproape de miezul noptii, ca la Consiliul European de la Bruxelles s-a finalizat practic negocierea privind incheierea tratatului fiscal bugetar. 25 state intentioneaza sa semneze pana la 1 martie Tratatul pr...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Romania si poporul ei nefericit.

    Ramii mut in fata celor ce se intimpla la aceasta ora, cind in plina iarna, Romania se afla sub zapada. Si asta nu numai din cauza marilor calamitati naturale, ci din cauza incompetentei celor pusi sa conduca si sa vegheze la linistea romanilor, prin lurea de masuri preventive din timp, in fata oric...

    la Stire: StabiloBocu' (Opinii)
    L-ati vazut. A stat pavaza impotriva nametilor si s-a jucat cu lopata prin zapada. E prim-ministrul Romaniei. Omul zapezilor si spaima viscolului. De cand Traian Basescu s-a spalat pe maini de toate si de toti, de frica milioanelor de romani nemultumit...
  • Comentariu inadecvat



    la Stire: Basescu revine in forta cand afara ninge (Opinii)
    Traian Basescu s-a trezit. Cu fata la perna, daca e sa ne luam dupa tremurul din glas si agresivitatea din cuvinte. Insa niciodata ideile sale nu au fost blande si nici impaciuitoare. Asadar, dupa doua saptamani, a vorbit. Ce s-a intamplat la depunerea...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Asta inca nu-i la puscarie? ...Continua sa dea sfaturi?

    Daca in Romania nu ar fi inca la putere fostii comunisti si securisti, atunci demult alde Ion Iliescu, Adrian Nastase, si acolitii lor ar fi zacut demult in puscariile romanesti, pentru hotiilr care le-au facut. Acelas lucru s-ar fi intimplat si cu Traian Basescu, impreuna cu sleahta lui de mirlani ...

    la Stire: Adrian Nastase: Demisia parlamentarilor nu e o solutie
    Presedintele Consiliului National al PSD, Adrian Nastase, le atrage atentia colegilor sai care sustin varianta demisiei tuturor parlamentarilor Opozitiei ca, din punct de vedere constitutional, acest lucru nu este echivalent cu organizarea de anticipate. ...
  • De la Basescu???????

    Ce sa va asteptati de la un badaran, de la un marinar care a furat din banii de hrana a marinarilor atunci cind a fost comamndant de nava, de la un pilangiu, de la un turnator inca de pe bancile Scolii de Marina, de la un securist sadea si inrait, de la un batrin ce este, care moare dupa c u r u r i...

    la Stire: Domnule Basescu, ne trebuie un tata! (Opinii)
    "Am un singur aliat - poporul roman" Asta spunea Traian Basescu intr-un interviu acordat unei publicatii franceze, la inceputul mandatului sau. Cand toate erau pe roze. Ce s-a schimbat? Multe. Multe de tot. Marele comunicator a devenit marele luptator cu ...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
  • De la Basescu????

    Ce sa va asteptati de la un badaran, de la un marinar care a furat din banii de hrana a marinarilor atunci cind a fost comamndant de nava, de la un pilangiu, de la un turnator inca de pe bancile Scolii de Marina, de la un securist sadea si inrait, de la un batrin ce este, care moare dupa c u r u r i...

    la Stire: O minune - ridica-te Traian Basescu si vorbeste! (Opinii)
    Ranit, dupa ce a lovit, mut, dupa ce a tipat, jignit, dupa ce l-a desfiintat pe "arabul" Arafat, Traian Basescu sta acum pitit undeva in spatiul carpato-danubiano-pontic. Boc a dat dovada de ceva mai mult curaj - a vizitat un jandarm si a grait. Cica a...
  • Comentariu inadecvat



    la Stire: O infrangere umilitoare, dar sanatoasa pentru Basescu (Opinii)
    Revolutia impotriva lui Traian Basescu. Asa au titrat unele televiziuni sau site-uri de stiri. In timp ce "aialalti", cealalta parte a presei, tacea chitic si scria despre banii si mafia din PSD. Evident, increngaturile ticalosilor sunt transpartinice,...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu