Adevarul nu e bun de spus când cel vizat e mai puternicdecât tine

  • 1. Elementele de baza ale unui sport sunt insusite in anii junioratului si din acest punct de vedere primul antrenor iti poate determina cariera.Personal imi amintesc câteva reguli invatzate in copilarie de la un antrenor de fotbal de scoala veche care stia meserie cu adevarat.Omul era de origine maghiara si vorbea stricat româneste: - cind lovestem minge numai cu latul estem tzeran, numai fundas prost face asta. - cind lovestem minge cu cap, lovestem numai cu frunte ,nu cu restul de la cap ke merge la dreak si dore capu\'...... - cind lovestem rau minge si mere in tribuna, nu ne uitam la bocanc, nu estem de vina, de vina estem capu, nu bocanc.... - Cind trajem 11 metri (dake nu stim altfel) trajem pe mijloc de porte si tare, portar merge tot timpul la stinghe sau la dreapte....etc,etc. - Cind conducem minge, nu ne uitam la el decit putzin sa nu pierdem pe el, ne uitam in jur sa vedem ce facem cu minge,cui dem pase..... 2. Cel mai bun lucru ar fi ca Tomei sa nu o critice pe Halep(chiar daca omul spune adevarul) deoarece tot Balcanul o sa-i sara-n cap...fata e pe val iar românii au mare nevoie de eroi... 3. Când Tomei vorbeste despre caracterul introvertit al lui Halep il cred, personal nu am vazut-o pe Halep sa zâmbeasca vreodata. Da impresia ca e fortzata sa joace tenis... Stiu ce o sa spunetzi: se concentreaza "domne" la joc...... In privintza finalei pierdute cu Serena,cred ca ora exacta a fost atunci nu in primul meci.Din câte se spune,Serena are probleme cu alcolul, e foarte posibil sa fi fost mahmura la primul meci.Spun asta deoarece in viatza adevarata Halep nu e in stare sa câstige cu 6-0 un set in fatza numarului 1 mondial, nici daca mai joaca trei luni non-stop.

    la Stire: Un fost antrenor al Simonei Halep: Mi-a facut mult rau. Ne-am despartit in termeni "neprietenosi"
    Firicel Tomai, antrenorul cu care Simona Halep a patruns in top 50 WTA, a vorbit in premiera despre relatia pe care a avut-o cu tenismena noastra. Tehnicianul roman, care l-a pregatit si pe Victor Hanescu, sustine ca n-a avut nimic de castigat din cola...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
0 comentarii