Intrari recente

  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    nostim...

    :)) good one! :)

    la Stire: Frica de spionajul SUA: O intreaga breasla din Germania renunta la Google si Yahoo
    Reprezentantii sindicatului jurnalistilor germani i-a sfatuit pe membrii sai sa nu mai apeleze o vreme la Google si Yahoo, in urma relatarilor privind spionarea activitatii utilizatorilor de catre serviciile de informatii americane si britanice. "Feder...
  • cine-i mai crede?

    Comentariul cu bacul e copilaresc si pueril; pai ce procent din cei inscrisi in USL sunt ministri? E f. greu sa ajungi ministru caci sunt multi si-n usl care vor ciolanul...e competitei si acolo... (am spus competitie nu competenta) si apoi funeriu nu are dreptate la faza cu bacul vs minstru usl c...

    la Stire: Funeriu: E mai usor sa ajungi ministru USL decat sa treci Bacul
    "E mai usor sa ajungi ministru USL decat sa treci Bacalaureatul", comenteaza fostul ministru al Educatiei, Daniel Funeriu. "Genius de la Transporturi dixit: \'Nu mi-e teama (de faptul ca nu am niciun proiect), o iau ca pe o provocare. Aceasta nominaliz...
  • si ce-i cu asta?

    Fara un sistem politic cu adevarat adeversarial tot progresul economic lor e in zadar si fara finalitate.

    la Stire: China, pe punctul de a deveni prima putere cosmica (Video)
    China a reusit sa faca progrese remarcabile in programul sau spatial, acesta conturand crearea unui imperiu cosmic. Proiectele spatiale ale Chinei sunt multiple si ele includ construirea unei statii spatiale internationale, dar si trimiterea unor astronau...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • habar nu are

    Autorul acestui articol nu are nici cea mai vaga idee despre ce a scris, si nu are nici cea mai vaga intelegere asupra unor concepte de baza din fizica.

    la Stire: Incredibilele enigme ale Universului in care traim
    Astazi, cunoastem multe despre Universul in care traim. Stim ca a aparut printr-o explozie initiala, ca este in continua dilatare, stim ca timpul si spatiul sunt parametri interdependenti. Ceea ce cunoastem astazi depaseste cu mult nu numai ceea ce cunost...
  • inexact

    Alt articol plin de erori al acestui domn \'ziarist\' de exemplu:"coliziunea produsa la Tunguska reprezinta cel mai mare impact al unui meteorit cu Pamantul din istorie" nu e adevarat. In primul rind nu a fost impact, caci meteoritul ala a explodat in atmosfera. Posibil daca continea multa apa ...

    la Stire: Cea mai mare explozie din istorie: Misterul de la Tunguska a fost descifrat
    Pe 30 iunie 1908 un obiect cosmic gigantic a devastat mii de kilometri de padure la Tunguska cu o forta imensa, de sute de ori cat suflul bombei de la Hiroshima. Acum, misterul a fost dezlegat de catre oamenii de stiinta, ei afirmand cu certitudine ca exp...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    lui silva_h

    A da subiecte usoare nu e frauda. Frauda este de exemplu cind se copie, indiferent de dificultatea rezultatelor. Subiectele la bac or fi fost intr-adevar anul asta mai usoare ca anul trecut, insa nu e nici o garantie caci pe timpul lui funeriu era corect. De fapt, bacul pe vremea lui funeriu (ca...

    la Stire: Funeriu, despre notele la Evaluarea Nationala: Este frauda institutionalizata, daca subiectele au fost facute ca rezultatele sa dea bine
    Rezultatele Evaluarii Nationale, inainte de contestatii, releva, in Bucuresti, o crestere cu 20% a notelor de trecere. Fostul ministru al Educatiei, Daniel Funeriu, avertizeaza totusi ca trebuie facuta o analiza atenta a rezultatelor, pentru ca exista pos...
  • bye

    bye bye beautifull!

    la Stire: Dan Voiculescu raspunde celor ce-l dau fugit din tara: Am plecat in interes de afaceri
    Dan Voiculescu reclama denigrarile din presa potrivit carora ar fi plecat din tara de frica justitiei si ameninta cu procese. Voiculescu arata ca, duminica, un post Tv declara ca ar fi plecat din tara pentru a evita consecintele dosarului Sorin Alexan...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    ???

    Trebuie sa treaca prin comisia aia? Serios? Dar sunt sute si sute de cercetatori cu diplome in afara si cu CV-uri (stiintifice) mult mai bazate ca a lui Funeriu. Cei care vor sa se intoarca in tara nu trebuie cumva si ei sa trreaca prin aceste comisii ca sa echivaleze diplomele pentru a obtine job...

    la Stire: Funeriu: Guvernul Ponta a fraudat Bacalaureatul inainte sa inceapa
    Daniel Funeriu critica decizia Guvernului Ponta de a reduce gradul de dificultate al subiectelor la examenul de Bacalaureat pentru elevii de le filiera tehnologica. "Se prefac ca pastreaza forma (camere de luat vederi) dar renunta la fond: Bacalaureatul s...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • japonia

    Fa-te si tu util si mai du-te\'n Japonia. Lasa-ne.

    la Stire: Funeriu: Guvernul Ponta a fraudat Bacalaureatul inainte sa inceapa
    Daniel Funeriu critica decizia Guvernului Ponta de a reduce gradul de dificultate al subiectelor la examenul de Bacalaureat pentru elevii de le filiera tehnologica. "Se prefac ca pastreaza forma (camere de luat vederi) dar renunta la fond: Bacalaureatul s...
  • trasierism

    Deodata din senin PDL-ul nu mai e bun.... de parca nu ar fi partidul in care au activat ani la rind in trecut. Trasierism si oportunism politic.

    la Stire: Daniel Funeriu a demisionat din PDL - vezi scrisoarea trimisa lui Vasile Blaga (Video)
    Daniel Funeriu, fostul ministru al Educatiei, si-a dat demisia din Partidul Democrat Liberal, marti seara, transmitand o scrisoare in acest sens presedintelui democrat-liberalilor, Vasile Blaga. Funeriu a postat scrisoarea pe Facebook, declarand: "Nu i...