@DR.STRANGELO...hmmm....se pare ca....

  • ...voit \'au nu incurcam marfa cu ambalajul... ...zici tu:capitalismul bazat pe exploatare s-a dovedit a fi singura forma de organizare capabila sa genereze progres, desi este imoral. ...pai,sclavagismul/feudalismul/capitalismul salbatic,tot pe exploatare s-a bazat fara sa "genereze progres"... ...STIINTA, cu certitudine a "generat progresul",asta din probatiuni certe demonstrate real. ...tot STIINTA, a demonstrat ca exploatarea omului de catre om e imorala,vorba ta si ca atare formularea ta mentionata mai sus este un sofism relevant(un act de gandire corect in aparenta dar fals in realitate). Formularea ta:Nu vom apuca noi societatea care respecta prioritar dreptul natural..... este oarecum impropie realitatii...de ce!?...ro mania, o tara indobitocita drastic in ultimi 25 de ani de fundamentalismul patriarhal/crestin prin miile de biserici(statii de emisie negativa/irationala) a trecut cu brio masa critica a irationalului trecand/revenind in comunitatea fiintelor rationale europene.....si se pare...Nu se opresc.... Vreau sa spun,Era Varsatorului/Era Ratiunii e ireversibila dupa cum era pestelui/era iratiunii crase, nu a putut fi stavilita.. Cu alte cuvinte...societatea este prost organizata iar oameni tot mai multi inteleg lucru acesta.

    la Stire: Noi reactii din PSD dupa scrisoarea lui Iliescu: Ce spun Catalin Ivan si Ioan Rus
    Europarlamentarul PSD Catalin Ivan si ministrul Transporturilor, Ioan Rus, au comentat, vineri seara, scrisoarea deschisa transmisa de presedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, liderilor partidului, dar si replica deputatului Sebastian Ghita, care a dem...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
0 comentarii