Emiliane..esti tare...10 cu Sincere Felicitarii!!!...

  • ....o mica problemuta....zici tu respect pt. "lege" dar definitia "legii" o cunosti!? ...regula obligatorie ....asaaaa...daca schitzai tu...respect pt. Dreptate/Principiile Dreptatii(Principiu moral si juridic ce cere respectarea dreptului fiecaruia)....oare cum suna..!? Dar daca schitzai.... respectul "legii" pt. Dreptate Sociala etc...cum suna....!? Dar ce sa zic de tine.... daca si Presedintele Nou Ales pt. a face o oarecare Dreptate, de unde, o oarecare Demnitate,spune acelasi lucru..."respect pt.lege","domnia legii" etc... Sa Nu fi auzit Presedintele de Drept Natural/Principile Dreptatii de drept pozitivist si cerintele acestuia....!?...greu de crezut!!! Am semnalat eroarea si oroarea pe pagina de Facebook a Presedintelui dar ...consternare.... Se vede treaba...formatorii de opinie(nu doar tu) si politicul...ori sunt prosti gramada...ori impertinenti/perversi nevoie mare...ca alfel Nu se explica.... Nu mai vorbesc de Ponta=psd cu lucrarea sa in cadrul partidului:ro mania corecta....ce inteleg ei prin "corect" am vazut si trait, sigur nici pnl-ul nu e mai breaz cu "libertatea" lor...liber la exploatarea omului de catre om, prefacanduse prin politici si oameni a fi pt.libertate de exploatarea omului de catre om...evident intreaga clasa politica e perversa si ticalosita rau....bine ca noi,cei multi(socotiti prosti) am depasit masa critica si am inclinat balanta inspre probatiunile Ratiunii in ceea ce privesc "politicile" lor...

    la Stire: Zece motive pentru care Victor Ponta nu va reusi sa reformeze PSD
    Actualul lider al social-democratilor nu si-a asumat infrangerea din alegerile prezidentiale, ba mai mult, incearca sa se erijeze in marele reformator al PSD si, totodata, al stangii romanesti. De ce nu are nicio sansa? 1. Un lider care pierde alegeril...
0 comentarii