@ORD cel adevarat...Adevar din Adevar ai rostit....

  • .....magistral maestre,uite tocmai ai aratat o cale reala de tranzitie(fara razboie,revolutii etc..) de la dizarmonia sociala creata de ideologia paterna si posibilitatea de revenire/tranzitie spre o societate normala/Naturala, alfel spus calea de urmat spre Armonia Sociala pierduta odata cu abrogarea Dreptului Natural/Drept Matern de catre "creatorul" oranduirii paterne. Te citez cu mare placere: E cineva impotriva acestui sistem de exploatare ? As adauga...daca cauza a fost anihilata si efectul dispare...logic..!?..!? @adrianmb.....Fenomenal ce ai sintetizat..."la rece"... cu acceptiunea ta si a lui ORD cel adevarat as concretiza: E imperios necesar a fi pusa in aplicare Idea Geniala(gandita "la rece") a lui ORD spre binele ambelor clase antagoniste(am tot scris pe aici cu ce imprejurare). Responsabilitate mai mare,gastiguri mai substantiale si viata pe masura pt. "exploatati" si lipsa de griji inutile pt."exploatatori" si viata tot asa frumoasa fara averii inutile si greu/scump platite. ....eiii... ei....uite unde se ascund adevaratii politicieni si adevaratele probleme de dezbatut si analizat "la rece".... Felicitarii!!! ziare.com cu asa analisti le dati lecti oricand "analistilor" si "politrucilor" perfizi si ticalosi prin definitie...

    la Stire: Noi reactii din PSD dupa scrisoarea lui Iliescu: Ce spun Catalin Ivan si Ioan Rus
    Europarlamentarul PSD Catalin Ivan si ministrul Transporturilor, Ioan Rus, au comentat, vineri seara, scrisoarea deschisa transmisa de presedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, liderilor partidului, dar si replica deputatului Sebastian Ghita, care a dem...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
0 comentarii