@Ambigua ...5-10% atei/rationalisti zici tu....

  • ....pai la actualele alegeri lumea crestina cu numele dar nu si cu gandirea(sa mai trezit lumea ) a votat impotriva indemnului sfintilor/ticalosi prin definitie care cereau "iertarea" si votarea in continuare la guvernare a crestinilor/cre.tini,hoti,talhari mincinosi. Numai ca Nu a fost sa fie, Era Varsatorului/Era Ratiunii isi spune cuvatul,merge inaite indiferent cat v\'ati impotrivi voi "iertatorii" ticalosiilor,lumea sa saturat de "iertarea" perpetua a nemerniciilor voastre. Asa ca pana una alta...e demonstrat ca randurile Rationalistilor s-au ingrosat substantial de la 5--10% la 55%... Adevarat lucru...te citez:"Fie vorbim de catoli, protestanti sau ortodocsi." tot dra.ci cu acte in regula(urasc Principiile Dreptatii,mai bine sufera rautatea reciproc),oricum ortodoxsi au demonstrat si demonstrea ca sunt cei mai fundamentalisti,mai perfizi,ticalosi,mincinosi,hoti etc... Unde este situata ro mania in randurile tarilor civilizate europene din cauza voastra a ortodoxsilor(cea mai permisibila/iertatoare a hotiei,talhariei,imoralitatii dintre toate religiile cre.tine...!? Astea fiind spuse, baiatule insolent si imp.ertinet nevoie mare"bucurate"... caci sunt numarate ceasurile odioasei oranduirii patriarhale Un citat pt.meditatie/rumegare...“Omul nu va fi liber până când ultimul rege va fi spânzurat cu intestinele ultimului preot.” - Denis Diderot ....dar se pare ca nu e suficient...e imperios necesar...ultimul "enorias" cu intestinele ultimului preot...si daca e sa ne luam dupa spusele "sfintilor parinti" asta o sa se intample...mai scapa zic ei, cati va prin crapaturile stancilor...dar nu spera sa te numeri printre ei....oricum zic eu nu e sigur deloc, ca o sa scape..."stancile" Terrei se pravalesc peste ei.... PS....mai continuam aici s-au sugerezi o alta modalatiate... o zi buna..

    la Stire: Noi reactii din PSD dupa scrisoarea lui Iliescu: Ce spun Catalin Ivan si Ioan Rus
    Europarlamentarul PSD Catalin Ivan si ministrul Transporturilor, Ioan Rus, au comentat, vineri seara, scrisoarea deschisa transmisa de presedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, liderilor partidului, dar si replica deputatului Sebastian Ghita, care a dem...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
0 comentarii