Da....o zi Mare...

  • ..pt.frati nostri despartiti dictatorial de Patria Mama,Dacia Strabuna/Vechea Europa, numita vremelnic ro mania cui!?(acest spatiu geografic cat a mai ramas). Le doresc si sigur le doriti si dvs.fratilor nostri sa aleaga calea Ratiunii Suficiente cale pe care o majoritate dintre noi am ales mai deunazi. Fara suparare...va prezit o monstra a iratiunii si a linguseli josnice adresata irationalilor habotnici persistenti si una a Ratiunii Suficente adresata Rationalistilor consacrati cat si celor in devenire..... Protagonisti...laic-0/religiosul ponta.... si Presedintele Rationalist si Demn.. .mesaje postate acum 2 ore pe facebok.. ponta...religiosul/laic..pt.pupatori de moaste si iertatatori hotiei,talhariei..etc. La mulți ani de Sfântul Andrei tuturor românilor care poartă acest nume! Este o zi specială pentru creștinătatea românească. Să aveți o zi minunată cu toții! Presedintele Rationalist si Demn...impartial.. Anul acesta, odată cu votul istoric din 16 noiembrie, românii au reușit împreună să dărâme mitul neputinței noastre, să îngroape acel sentiment că totul este pierdut și că România nu mai are viitor. Îndeplinindu-și datoria de cetățeni, românii din afara granițelor au dovedit că țara noastră are o mare șansă. După ani de dezamăgiri și nereușite, le spun astăzi românilor de pretutindeni că, oricât de greu ar fi, împreună vom clădi acel loc în care ne vom bucura să trăim, nu din care vom fi tentați să plecăm, vom întări în societatea românească ceea ce este de așezat, cu viziune, cu calm și răbdare. La mulți ani românilor de pretutindeni! ...cetiti si va "minunati"....fiecare in felul lui,evident...

    la Stire: Alegeri in R.Moldova: Prezenta pana la ora 13 a fost de peste 20% LIVE
    In Republica Moldova au loc alegeri parlamentare, un scrutin cu miza istorica. Alegatorii vor decide daca tara continua parcursul european sau isi intoarce fata catre Rusia. In plus, viitorii parlamentari vor alege presedintele, R.Moldova fiind republica ...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
0 comentarii