@parerea..o parere justa ai enuntat....

  • ..."astept aparitita noului partid insufletit de oameni de structura Doamnei Monica Macovei".... ...de acord, ca actualele "partide" sunt o emanatie si un rezultat al ideologiei/doctrinei "pozitiviste/paterne"(pozitivism care stipuleaza "domnia legii",adica, absoluta este "forma regulei" si nu continutul)...rezultatul acstei "politici" perverse/ticalosite il demonstreaza,trecutul istoric a societatii patriarhale cat si prezentul. ...toata stima pt.d-ul Presedinte ales,si bunele intentii de normalitate (prevazute de cerintele Dreptului Natural/Principiile Dreptatii,pe care nu le "enunta"...de ce!?),de unde sa rezulte..."transformarii istorice".... ...numai ca Presedintele vorbeste despre "respect pt. lege","domania legii"...ori tocmai aceste "ingrediente/mecanisme" au stat si stau la baza societatii patriarhale,sclavagism,feudalism,capitalism salbatic \'au democratic.... deci,pardon...in ce consta "transformarile istorice".... ...da,daca partidul/doctrina partidului Doamnei Monica Macovei...prevede/cere, explicit....repect pt.Dreptate/Principiile Dreptati....domnia Dreptatii/Drepturile si Libertatile Naturale...drepturi Rationale...asta da,suna bine dpdv.Rational/Logic.... De ce nu foloseste Presedintele termeni expliciti ..respect pt.Dreptate,domnia Dreptatii etc... si prefera o ambiguitate in exprimare...respect pt.lege,domnia legii etc.... posibil...stimabila Doamana,purtatoare de cuvant..ne va dumiri printr-un limbaj logic(prin fraze care sa repecte principile logicii) si nu prin sofisme(fraze corecte in aparenta dar false in realitate)...despre aceste exprimari inepte/irationale a Presedintelui...evident,aceasta..dpdv.a Rationalistilor si nu a dogmaticilor....

    la Stire: Purtatorul de cuvant al lui Iohannis: Va face schimbari istorice
    Viitorul purtator de cuvant al presedintelui ales Klaus Iohannis, Tatiana Niculescu Bran, este de parere ca fostul primar al Sibiului "va face schimbari istorice" in functia de la Cotroceni. "Klaus Iohannis m-a convins cu tot ce a facut in campania ele...
0 comentarii