Vezi comentariul la care s-a raspuns

....da,asa este, cum spui, @mamanaibi...

  • ...asta prin prisma Ratiunii Suficinte si a Drepturilor si Libertatilor Naturale,Principile Dreptatii. ...insa prin prisma sacalismului/mentalitatii crestine e cum se intampla...sa fie.."celui ce are i se va da"...guvernu/parlamentul ro manie e in proportie de apropape 100% crestin(exceptie Remus Cernea Rationalist,oarecum) deci, "evlaviosi" enoriasi/guvernanti respecta ad litteram ideologia "sfantul cuvant"...celui ce nu are, i se va lua si ceea ce i se pare ca are...si daca mai adaugam,porunca sfintilor:nu te impotrivi celui ce\'ti ia ale tale cu sila,asupreste.napastuieste etc...e clar ca preafericitul ciopbotea si tagma lui preoteasca dimpreuna cu enoriasii politicieni sunt una. ...ideologia comunista(copie infidela a Dreptului Natural/Drept Rational) a abrogat "legea" patriarhal/crestina a "proprietatii" si odata cu ea a desfiintat exploatarea omului de catre om,asta dupa aproape 2000 de ani de robie crestina si nu numai. Vreau sa spun, una e ideologia comunista(care partial a aplicat Principile Dreptatii/Dreptul Natural) si alta e comunismul sclavagist pus in aplicare de "tov.atei, burghezi proletari", actualmente sfinti enoriasi a popimii si implicit burghezi capitalisti... bogatii incomensurabil mai mari fata de ce detineau in comunism... ...asadar,cum... clasa de sacali/politicienii si guvernanti...sa nu "miluiasca" cu plocoane(nu din munca lor) clasa clericala crestina!?... care supune orbeste turma....pt. intereselor lor meschine,inumane... Ma bucur nespus, ca tot mai multi oameni inteleg meschinaria si ticalosia clasei clericale de toarta cu clasa politica romaneasca.Acestia, uneltesc si provoaca suferinte oamenilor corecti si cinstiti,(evident in limite general acceptate)...de prea multa vreme. De aici, posibil sa Nu mai fie mult pana la eliberarea noastra din sclavie,fie ia si moderna...

    la Stire: Cadou de la Guvern pentru preoti: Decizia care nu a fost facuta publica
    Guvernul a oferit gratuit imobile mai multor biserici, printre care si episcopiei acuzate ca a facut campanie pentru Victor Ponta in timpul prezidentialelor din noiembrie. Astfel, Episcopia Ortodoxa Romana a Maramuresului si Satmarului a primit gratuit...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
0 comentarii