Felixthecat...

  • toata argumentatia ta se bazeaza pe ideea ca a "intra peste cineva" in ziua de astazi inseamna inca a domina fizic, cu armata. Asa ceva este de neconceput in ziua de astazi. Conceptul de dominatie=exploatare a evoluat gratie mafiei financiare evreiesti de pe walstreet. De exemplu, noi in Romania, suntem invadati de armata americana? Nu. Dar am trimis militari Romani in razboiaele americii? Razboiele erau ale noastre? Am cumparat avioane de vanatoare second hand cu sume incredibile? Am platit sume colosale concernelor americane pt. zero km de autostrazi? Am distrus ""la comanda" mare parte din industria acumulata de Ceasescu in momentul in care am intrat in UE? Ei ziceau ca sa nu existe supraproductie, eu zic ca nu aveau chef de concurenta. Reglarea supraproductiei este rolul pietei si a nimanui altcineva. Deci asta inseamna exploatare in ziua de astazi. Difuz, pe cai ocolite, foarte indirecte incat lumea sa nu se scandalizeze si rascoale. Si ce este rau in a dori sa traiesti asa cum te-ai nascut? Zici ca america nu a impus nimic rusiei... dar oligarhii de pe vremea lui eltin de unde au primit consiliere si capitalul initial pe care l-au inmiit speculand haosul de moment?. Asta nu se poate numi impunere? Politica catre rusia vizavi de homosexuali nu se impunere? etc.etc.etc. Si inca un exemplu... in romania inante de Basescu puteai sa vorbesti liber relativ la evrei. Incearca sa faci asta in ziua de astazi... asta vine doar de la Basescu sau de la marele "licurici" (***)? Asta nu se numeste dominatzie in ziua de astazi!!! Dominatzia in ziua de azi e facuta astfel incat masele sa vina singure la “***” sa multumeasca pentru sclavie!

    la Stire: Rusia avertizeaza SUA: Noile sanctiuni vor strica relatiile pentru multa vreme
    Rusia a avertizat ca noua lege americana care prevede noi sanctiuni impotriva Moscovei ar putea strica relatiile dintre cele doua tari "pentru multa vreme". Ministrul rus de Externe, Serghei Lavrov, este cel care i-a transmis telefonic aceasta avertiza...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
0 comentarii