Intrari recente

  • really?

    Dar de unde praf de fructe, quinoa si boabe edamame??? Eu am impresia ca voi traiti pe alta planeta! Cu puiul si branza dulce de la supermarket nu ai ce face decat sa te imbolnavesti de cancer, datorita continutului foarte mare de estrogeni si alti hormoni. Nici macar tonul pentru ca este plin de...

    la Stire: 8 alimente care iti "umfla" muschii
    Fie ca esti femeie sau barbat, cu siguranta nu vrei sa fii doar slab, ci si sa ai un corp tonifiat. Muschii nu cresc doar in urma mersului la sala, ci si a ceea ce alegi sa pui in farfurie. Exista alimente care ajuta ca acest tesut sa isi mareasca volu...
  • ofer reconpensa pentru cizme de crocodil

    "Reconpensa"...de unde ati aparut voi jurnalistii astia lu' peshte, asa nu se mai poate bai frate

    la Stire: Inundatiile au impanzit Thailanda de crocodili - vezi cat e recompensa pentru unul
    Inundatiile din ultima vreme au facut ca in orasul thailandez Ayutthaya apele sa fie impanzite de crocodilii scapati din ferme, siguranta oamenilor fiind amenintata. Autoritatile au promis cate 33 de dolari pe cap de crocodil, cu conditia ca reptila sa fi...
  • nou! al 5-lea simt, de la Chemical Bros. Inc.

    S-a redescoperit vegeta! La tub de prenadez, stimuleaza glanda...Ingrediente: glutamat monosodic, inofensiv...stimulent alimentar- "potentiator" -este special conceput ca sa dea gust mancarii de fapt este stimulent al poftei de mancare, aliat al obezitatii...atentie creeaza dependenta! la copii poat...

    la Stire: Intra pe piata "al cincilea gust"
    Daca simteai ca dulcele, acrisorul, amaruiul si saratul nu sunt de ajuns, ca ceva lipseste din mancare, nu vei mai avea aceasta senzatie. Al cincilea gust, umami, intra pe piata de saptamana viitoare. Acest gust, descoperit in urma cu 102 ani de un om ...