Intrari recente

  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Draga Andradda

    Daca asa ai citit tu pe Wikipedia, locul unde pot sa scrie si cei picati la bac, nu inseamna ca si este asa. Constitutia Romaniei, la art. 61, desemneaza Parlamentul Romaniei ca organ reprezentativ suprem si unica autoritate legiuitoare a tarii. Cu alte cuvinte, Basescu e doar unul care ar trebui sa...

    la Stire: Marea conspiratie monarhica (Opinii)
    Mare conspiratie mare se pregateste pentru 25 octombrie! Operatiunea "Reinstaurarea monarhiei", dupa cum o denumeste EVZ. Uau! Cum anume? Pai, cica regele Mihai, manat din umbra de Dan Voicuescu, prin Radu Duda, ar urma ca in cadrul discursului pe care-l ...
  • Romania land of choice

    Cand citesc acest articol nu pot sa nu ma gandesc la sloganul Elenei de la Turism "Romania land of choice".Pai domnule Leca, cum poti cita EVZ, cand astia au ramas in istorie cu gaina care a nascut pui vii. Mai vorbesti de "presa onesta", de "inteligenta si bun simt". Pai tocmai asta lipseste si in ...

    la Stire: Felix freaca Duda la Casa Regala (Opinii)
    Sunt ziare si jurnalisti care considera ca tine de deontologia profesionala sa scrie si sa vorbeasca zi de zi doar despre Opozitie si/sau USL. Fac lucrul asta ca si cum Opozitia ar guverna, iar cele mai mari pericole si dezastre cotidiene provin direct di...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Paranoia cuprinde Romania

    Cat de debil poti fi sa avansezi un astfel de scenariu. In primul rand trebuie schimbata constitutia. Pentru jurnalistii care nu stiu, suntem Republica Parlamentara. In al doilea rand, ipotetic vorbind, de dragul discutiei, sa zicem ca cineva vrea sa-l puna pe rege si sa devenim monarhie. Cu un rege...

    la Stire: Marea conspiratie monarhica (Opinii)
    Mare conspiratie mare se pregateste pentru 25 octombrie! Operatiunea "Reinstaurarea monarhiei", dupa cum o denumeste EVZ. Uau! Cum anume? Pai, cica regele Mihai, manat din umbra de Dan Voicuescu, prin Radu Duda, ar urma ca in cadrul discursului pe care-l ...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Pe cine arde grija?

    Pe Basescu sigur! Ca altul nu vad de ce i-ar tremura chilotii gandindu-se atat de intens la discursul Regelui, pana intr-acolo incat sa-i puna pe-aia de la EvZ sa imagineze si-un scenariu belicos. Nu stiu daca Majestatea Sa va prezenta monarhia ca pe o optiune in al sau discurs, dar sunt convins ca...

    la Stire: Va cere regele Mihai reinstaurarea monarhiei, in timpul discursului din Parlament?
    Invitarea Regelui Mihai in Parlament pentru a tine un discurs pe 25 octombrie, cu ocazia implinirii a 90 de ani, ar putea avea un motiv ascuns. Potrivit surselor Evenimentului Zilei, asupra Casei Regale se fac presiuni pentru ca regele sa introduca, in...
  • antonescu nu poate avea revelatii!!!

    bai, sa fim seriosi, e penibil! voiculescu are 24% in sondaje, antonescu se zbate pe la 14-17. lui ponta ii mai umfla procentele dragnea si tot nu ajunge sa aiba cu mult mai multe procente decat voiculescu. faptul ca piedona ii sufla in ceafa lui oprescu la capitala, iarasi spune multe. cat de tari ...

    la Stire: Revelatia lui Crin Antonescu (Opinii)
    "Nu faceti jocurile lui Traian Basescu!". Grele vorbe i-a aruncat in fata lui Dan Voiculescu partenerul sau din Alianta de Centru Dreapta, Crin Antonescu. Grave si aberante. Nu cred ca ma poate suspecta cineva de vreo urma de simpatie pentru securistul...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Basescu e singurul care are obsesii bolnave :)))

    de-alea grele - sa lase oamenii sa moara de foame, prin spitale, sa rada ca proasta cand nu e nik de ras.... sa planga pe la ambasada americana... flota.... mihaileanu... toate obsesii care au costat cam scump.

    la Stire: PNL si PSD, marii beneficiari ai mortii USL (Opinii)
    Marea problema a Uniunii e ca nu se rupe mai repede. Obsesia pedelistilor - gogoasa USL care va crapa - se incapataneaza sa supravietuiasca. Ori abia aici e drama lor. Cu cat va crapa mai repede, cu atat mai rau pentru PDL. In actuala forma, alianta di...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • voi vindeti pielea ursului din padure, bey

    sau, ca sa fiu mai exact, genul asta de analize fitiliste deja aduc cu vanzarile anterioare al albei ca zapada ioana basescu. 1. voiculescu sta mai bine in sondaje antonescu de exemplu si, cu toate astea, nu vrea sa candideze in locul lui. 2. cand s-au dus la tribunal si s-a inregistrat alianta as...

    la Stire: PNL si PSD, marii beneficiari ai mortii USL (Opinii)
    Marea problema a Uniunii e ca nu se rupe mai repede. Obsesia pedelistilor - gogoasa USL care va crapa - se incapataneaza sa supravietuiasca. Ori abia aici e drama lor. Cu cat va crapa mai repede, cu atat mai rau pentru PDL. In actuala forma, alianta di...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    nu mor caii cand vor cainii, neutron

    s-a varsat chestia cu turnatoria lui voiculescu, s-a zgariat placa, din vehicularea acestei idei se obtine zip, nada, nula, zero... va inteleg ca sunteti tristi, a murit alba ca zapada imbracat in oranj, dar deh... asa e viata :))

    la Stire: Tensiuni in USL? Reprezentantii PC au parasit sedinta Uniunii (Video)
    Reprezentantii PC au parasit, luni dimineara, sedinta USL. Presedintele fondator al PC, Dan Voiculescu, a participat la reuniune, alaturi de liderul conservator, Daniel Constantin. Prezenta acestora la sedinta USL a venit in contextul solicitarilor de ...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    ptiu drace

    de cand tot spera basescu sa vada si el o balacareala si isi freaca degetelele degeaba. se pare ca nici de data asta n-are noroc.

    la Stire: Tensiuni in USL? Reprezentantii PC au parasit sedinta Uniunii (Video)
    Reprezentantii PC au parasit, luni dimineara, sedinta USL. Presedintele fondator al PC, Dan Voiculescu, a participat la reuniune, alaturi de liderul conservator, Daniel Constantin. Prezenta acestora la sedinta USL a venit in contextul solicitarilor de ...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Jeane, ciudat este ca Oancea vorbeste cand...

    trustul la care este acum actionar impreuna cu Bobby Paunescu are niste probleme financiare uriase. La EvZ se da afara pe rupte ca sa ajunga pe ZERO, la B1 au bani de salarii inca 5 luni :))). Deci, bai, e penibil sa te apuci sa dai cu .ucii in fasole la modul asta!

    la Stire: Oancea: Am vrut sa vand actiunile de la Antena 3, dar Intact nu le cumpara
    Sorin Oancea a declarat, joi, in sedinta CNA, ca inca mai detine 25% din actiunile Antena 3, si asta pentru ca actionarii majoritari ai trustului Intact nu i-au raspuns in niciun fel la oferta de vanzare pe care le-a facut-o anul trecut. Precizarile lu...