Intrari recente

  • Curios

    In felul acesta nu avertizezi practic si militantii care teoretic ar fi trebuit sa fie in cladire? Plus curios cum camera de filmat se afla indreptata chiar asupra cladirii ce urma sa fie bombardata.

    la Stire: Cum "bate la usa" Israelul sa avertizeze palestinienii ca ii bombardeaza (Video)
    Armata israeliana utilizeaza un sistem controversat de avertizare a civililor din Gaza ca va bombarda un imobil. Potrivit unei inregistrari video postate pe Internet, tehnica israeliana presupune lansarea initiala a unei rachete de mici dimensiuni care...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Luate masuri

    Ambasada Romaniei din Londra ar trebui sa raspunda acestor acuzatii si chiar sa deschida proces pentru discriminare acestui ONG. Sa vina cu documente cum au ajuns la aceste cifre si studii care sa arate tendinta de migrare spre Marea Britanie.

    la Stire: ONG-urile britanice raspandesc panica: 50.000 de romani si bulgari ne vor invada, anual
    In jur de 50.000 de romani si bulgari vor ajunge in Marea Britanie, in fiecare an, dupa ridicarea restrictiilor, sustine un ONG britanic. BBC citeaza un raport al Migration Watch, in care se sustine ca aceasta cifra este valabila pentru primii cinci a...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • George R.R. Martin - Urzeala Tronurilor

    As dori sa achizitionez si sa citesc Urzeala Tronurilor de catre George R.R. Martin. Desi mai intai trebuie citita cartea apoi vizionat filmul, nu m-am putut abtine si am urmarit serialul, care m-a fascinat complet. Sunt sigur ca cartea este la fel de buna daca nu si mai buna si sper sa imi imbogate...

    la Stire: Voucher pentru cartea mult dorita - Concurs Ziare.com si Editura Nemira
    Ziare.com si Editura Nemira te asteapta in aceasta saptamana la concurs. De aceasta data, putem la bataie nu o carte, ci trei vouchere cu ajutorul carora iti poti achizitiona orice carte doresti. Castigatorul premiului I va intra in posesia unui vouch...
  • Interpretare

    Nadia locuieste in autoritatile americane?! Sau poate locuieste in America(S.U.A) unde autoritatile americane au decis sa-i acode "premiul".

    la Stire: Americanii fac un gest impresionant pentru Nadia Comaneci
    Fosta mare campioana a Romaniei, Nadia Comaneci, a fost inclusa printre cele sapte personalitati care vor fi primite, incepand cu acest an, in Oklahoma Sports Hall of Fame. Autoritatile americane au dorit sa o rasplateasca astfel pe fosta gimnasta pent...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Comunicarea conteaza

    Tin sa il contrazic pe autor, DA! comunicarea conteaza ! In mandatele trecute acest lucru nu prea s-a facut, sau s-a facut defectuos. In orice democratie trebuie comunicat alegatorilor si cu bune si cu rele. Uitati-va la americani(ca in campanie tot se lauda sistemul lor de vot) presedintele apare l...

    la Stire: Mircea Kivu: Comunicarea nu tine de cald si nici nu umple stomacul
    Dezvaluirea bugetului pe 2013, mai intai amanat saptamani in sir, apoi secretizat, s-a transformat intr-un show mediatic dupa toate regulile. De altfel, premierul Ponta pare mai prezent pe ecrane decat la Palatul Victoria. E suficienta si convingatoare ac...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Concurs

    Sangele care fierbe dupa adrenalina si mister.

    la Stire: Ziare.com si Editura Herg Benet te invita la concurs - Castiga o carte!
    Ziare.com si Editura Herg Benet te asteapta in aceasta saptamana la concursul in urma caruia poti castiga cartea "Sange Satanic", de Cristina Nemerovschi. Pentru a castiga romanul "Sange Satanic", de Cristina Nemerovski, raspunde printr-un comentariu l...
  • Masuri sunt

    Echipele dezafiliate, jucatorii sa numai aibe drept de jucat vreodata(cei care au lovit) si politia sa deschida dosare penale.

    la Stire: Meci de cosmar pentru o brigada de arbitri (Video)
    Doi arbitri din Chile au trait cosmarul vietii in timpul unui meci de amatori din regiunea Melipilla. Centralul finalei unui turneu de amatori, dar si unul dintre asistenti, au fost batuti cu bestialitate de mai multi suporteri furiosi ca echipa favori...
  • Telefonul fara fir.

    La inceput s-a spus despre Hitler ca isi persecuteaza adversarii politici, apoi adversari politici printre care si evrei, ca in final sa se ajunga ca persecuteaza doar evrei....deduceti voi de aici.... Multi oameni au avut de suferit nu numai evrei, ca in orice razboi.

    la Stire: Un evreu ce a fost vecinul lui Hitler in copilarie a scapat de Holocaust
    Edgar Feuchtwanger, un evreu in varsta de 88 de ani, a locuit in perioada 1929-1933 la Munchen in Germania, unde a fost vecin cu Adolf Hitler. Familia sa a scapat de Holocaust, dupa ce s-a mutat in Marea Britanie in anul 1939. Edgar avea cinci ani cand...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Incertitudine

    Nicaieri in declaratia prim-minustrului Cameron, nu se face referire la est europeni, cel putin in fragmentul prezentat in articol, ci imigranti din UE, la general. UK din totdeauna a considerat ca UE ii rapeste din suveranitate si statele care incalca cel mai des principiile UE nu sunt cele noi adm...

    la Stire: Cameron vrea conditii mai dure de imigrare in Marea Britanie a est-europenilor
    Prim-ministrul britanic David Cameron vrea conditii mai dure de imigrare a cetatenilor din Uniunea Europeana, precum si de acordare a ajutoarelor sociale acestora. Declaratiile premierului britanic ii vizeaza in primul rand pe cei din estul Uniunii Eur...
  • UDMR OUT

    UDMR-ul sa se invete cu Opozitia, ca prea au fost la putere si au furat cum au vrut. Nishte traseisti politici care mereu sunt de partea cui a castigat alegerile. In privinta aceasta USL a luat o decizie corecta.

    la Stire: Dan Voiculescu l-a ajutat pe Crin Antonescu sa scape de UDMR din Guvern
    Liderul UDMR, Kelemen Hunor, a povestit cum s-a ajuns la semnarea acordului cu USL si la ruperea lui. Rolul esential l-a jucat Dan Voiculescu, sustine Kelemen Hunor, care le-a cerut maghiarilor sa sustina candidatura USL la prezidentialele din 2014 si sa ...