Vezi comentariul la care s-a raspuns

Ia spune americanii ce razbeluri au castigat? Ca nemtzii s-au batut pe ei insisi SINGURI in 1-ul RM si in al 2-lea RM i-au batut rusii

  • Japonia? Aia FARA un kil-doua de minereu de fier, cu o singura mina de carbuni pe-o insula nenorocita? Si tot le-au dat *** ani de zile americanilor? Ia sa vedem ce-a urmat: Korea luati de avalansha chineza Viet-Nam macinati in baltzile Mekongului Panama era-era sa se faca de ras, daca nu trecea PENTRU BANI un general de partea lor 1Gulf mancat BANII Japoniei si Germaniei sute de miliarde de USD ptr NIMIC, ca s-au facut ca-l bat pe Saddam .. dar au discutat retragerea lui intr-un bordel in BEIRUT si apoi NU s-au tzinut de cuvant omorand coloanele cu irakieni in retragere. CA SADDAM TOT ACOLO A RAMAS in Baghdad, halal victorie! 2GULF ooo minune!= il spanzura pe Saddam si... MISSION ACCOMPLISHED de vreo 7 anishori? Daca la anul nu ies de-acolo reincepe macelul. Afghanistan = cimitirul Imperiilor? IRANUL va fi finis coronat opus. Ia mai lasa-ma cu vitejia aliata, am vazut-o in ARDENI unde trupe obosite si macinate de Stalin si trimise SA SE MAI ODIHNEASCA (!) in West + trupe nenorocite de umplutura care se bronzasera pe Zidul Atlanticului cand au dat navala yankeii, i-au batut pe americani de le-au scos razbelul din cap in Ardeni. Si la debarcare : 2 avioane de vanatoare era-era sa le nenoroceasca americanilor debarcarea pe Omaha. N-or avea englezii armament dar au GRIPS in comparatzie cu vacarii yankei. DOAR OFENSIVA inceputa 3 luni inainte de termen de Stalin la cererea lui Churchill, i-a scapat de blamaj pe americani in Ardeni. Ia uita-te pe harta cum arata Coalitia si cate state erau la aliatzi pe GLOB.

    la Stire: Opinii: Nepriceperea la romani
    In timpul primului razboi mondial, armatele romanesti pierd cateva batalii si se retrag in Moldova. Intrebat de ce a fost pierduta batalia cu armata germana, un soldat roman raspunde: "N-avem scule!" Armata noastra se reorganizeaza, luptele continua, i...
0 comentarii