Intrari recente

  • lasati-va

    nu asa se recomanda un film, l-ai vazut si spui trei cuvinte despre el. se vede ca nu aveti niciun fel de pregatire in domeniu. in plus, filmele nu se vad online, imaginea e proasta, reclamer alandala. Se trag de pe site-urile de torrente. daca nu siti sa le folositi pe astea, inseamna ca nu va pric...

    la Stire: Hai la film cu Cristina Cioran: Frank
    Daca nici o actrita nu poate recoamnda un film sau o piesa de teatru de calitate, atunci cine? Cristina Cioran recomanda cititorilor Ziare.com, in fiecare saptamana, cate un film sau o piesa de teatru ce merita vazute. Recunosc, de multe ori caut filme...
  • nu e...

    domnul tomegea nu e propagandist. daca are ceva de spus impotriva regimului Basescu, nu inseamna ca face propaganda PSD. Fiecare are dreptul sa sutina pe cine vrea. atunci Gadea, Turcescu, Badea , etc ce fac? L-am urmarit pe acest domn si am vazut articole echilibrate in care nu a jignit pe nimeni. ...

    la Stire: Inainte de a-mi explica Dmitri Rogozin cine sunt... (Opinii)
    Vazand eu ca niciun istoric sau sociolog, ca niciun viteaz politician nu-i explica viceprim-ministrului Federatiei Ruse cine suntem de fapt, m-am gandit ca totusi amenintarea acestuia nu e bine sa treaca pe langa noi fara o minima reactie. Neavand alta...
  • pacat

    cand cineva incearca sa arate lumii fata nevazuta a bucurestiului, veniti cu arhitectura, cu faptul ca asa se intampla si in alte tari. atunci haideti, domnilor, sa inotam prin *** si sa admiram arhitectura blocurilor.

    la Stire: Centrul Bucurestiului, o adevarata hazna: Cum am descoperit "Strada Rahatului de Caine" (Galerie Foto)
    Sectorul 4, Bucuresti, aproape de centru. Zona Tineretului, Strada Poterasi. Dupa cateva minute de mers ajungi exact in buricul capitalei, in zona Unirii. Te-ai fi asteptat ca pe aici sa straluceasca strazile de curatenie, sa miroasa a sampon, sa iti faci...
  • *** cu apa rece

    CSOP este institutul de casa al pdl. ne mai spuneau ei, la alegerile parlamentare ca PDL va rupe norii, insa elevii lui blaga s-a facut de ras, majoritatea intrand in parlement la redistribuire. acum incalzesc aceeasi ciorba a sondajelor. tot ce inseamna sondaj in romania este puternic manipulat.

    la Stire: Basescu l-a depasit pe Antonescu, in topul increderii romanilor - sondaj CSOP
    Traian Basescu l-a depasit, cu un procent, pe liderul PNL Crin Antonescu, atunci cand vine vorba de increderea electoratului, releva rezultatele unui sondaj de opinie CSOP. Topul increderii este condus tot de guvernatorul BNR Mugur Isarescu, cu 27 la s...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • saracu\'

    e dus de tot.. ramai domnule la funia ta de usturoi. n-ai vazut ce ti-au strigat in piata oamenii.."Noua Republica, o latrina publica"

    la Stire: Mihail Neamtu acuza Guvernul Ponta de jihad fiscal
    Presedintele Noii Republici, Mihail Neamtu, il acuza pe premierul Victor Ponta si Guvernul sau de jihad fiscal, dupa ce Executivul a decis majorarea si introducerea unor taxe. Neamtu a aratat ca deciziile din ultima vreme ale Guvernului USL nu fac deca...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • incorect

    n-o mai tot dati cu google translate. asta nu e un traducator, ci mai mult o sursa ajutatoare. incercati sa traduceti cu google un material din orice limba si vedeti ce iese. daca nu cunosti limba respectiva, degeaba te apuci. orice material tradus este pus pe ziare.com cu link catre sursa

    la Stire: Enigmele istoriei: Cand Germania coloniza brutal o bucata din China
    Cunoscuta bere chinezeasca, Tsingtao, este, de fapt, germana. Poate suna incredibil, dar este adevarat. Povestea incepe in 1898, atunci cand Reich-ul german se alege cu prima sa colonie in China. La sfarsitul secolului al 19-lea, generali, amirali, geo...
  • de ce controversata?

    sunt trei cartonase rosii. unul este acordat pentru cumul de galbene, al doilea pentru un fault in pozitie de ultim aparator, iar al treilea pentru un fault golanesc al lui sanmartean. poate ca acel fault al portarului nu merita sanctionat cu rosu, dar in rest...

    la Stire: Steaua, victorie controversata la Vaslui (Video)
    Steaua a obtinut o victorie controversata in etapa a 10-a a Ligii 1, campioana impunandu-se cu scorul de 1-0 pe terenul celor de la FC Vaslui. Formatia gazda are insa motive sa acuze arbitrajul lui Sebastian Coltescu, "centralul" eliminand trei jucator...
  • e clar..

    pe fata Rusia ii face cu Ochiul Chinei, dar asta nu inseamna ca ii este pe plac ascesiunea Beijingului. Pe de alta parte, Rusia se teme ca oadata cu retragrea americanilor din Afganistan locul ar putea deveni o oaza terorista. Dar, nu inseamna ca rusii i-ar mai vrea pe americani prin preajma, temand...

    la Stire: Planurile secrete din spatele politicii lui Vladimir Putin
    Cand a ajuns presedintele SUA, Barack Obama a declarat ca vrea sa dea sansa unui nou inceput relatiilor dintre SUA si Rusia, care, in timpul predecesorului sau, George W. Bush fusesera destul de reci. S-a intamplat exact invers decat a promis Obama. As...
  • nu e copy paste

    cand vorbiti de copy paste, uitati-va ca exista in link catre sursa. materialul este tradus de pe DW, si necesita ceva munca, probabil. copy paste fac altii, copiind chiar de pe ziare.com. cautati pe net acest titlu si veti vedea cati au copiat

    la Stire: Enigmele istoriei: Soarta dramatica a "rusilor nemti"
    In urma cu 250 de ani, Ecaterina cea Mare, imparateasa a Rusiei, a facut o oferta interesanta pentru straini: ea le propunea sa se stabileasca in Rusia, promitandu-le o serie de privilegii. Astfel a inceput si istoria "rusilor nemti". 22 iulie 1763 - o...
  • autorul spune..

    ca respectiva familie s-a stabilit in apropiere de cernauti, si nu in cernauti.. "apropiere" poate fi considerat si cateva sute de kilometri, la marimea Imperiului rus. este un pucnt de reper pentru cititori, si nu un punct exact. in ceea ce priveste razboaiele "napoletane", multi folosesc si acest ...

    la Stire: Enigmele istoriei: Soarta dramatica a "rusilor nemti"
    In urma cu 250 de ani, Ecaterina cea Mare, imparateasa a Rusiei, a facut o oferta interesanta pentru straini: ea le propunea sa se stabileasca in Rusia, promitandu-le o serie de privilegii. Astfel a inceput si istoria "rusilor nemti". 22 iulie 1763 - o...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu