Intrari recente

  • O altă tâmpenie a Statului român

    "Cardul de sanatate va fi adus acasa de postas si predat pe baza buletinului de identitate si a semnaturii asiguratului. Daca de doua ori asiguratul nu este gasit acasa, Posta va preda cardul casei de asigurari de care apartine pacientul"-Ora la care vine poștașul este de obicei pe la prânz-cum să f...

    la Stire: De azi incepe distribuirea cardurilor de sanatate - de ce ar putea fi inutile
    Cardurile de sanatate incep sa fie distribuite de vineri populatiei de catre Casa Nationala de Asigurari de Sanatate (CNAS), asta desi foarte multe nu vor putea fi folosite deocamdata. Problema sta in faptul ca medicii de familie si spitalele nu vor av...
  • ....?

    Dar...când ieșise România din recesiune?

    la Stire: Romania a intrat din nou in recesiune
    Romania a inregistrat doua trimestre consecutive de scadere economica, ceea ce inseamna ca a intrat in recesiune tehnica. In trimestrul al doilea, tara noastra a avut cea mai mare scadere a produsului intern brut (PIB) dintre cele 28 de state ale Uniun...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Tot respectul pentru "slugi"

    Chiar dacă nu le asigură venituri constante, decât să stea să cerșească, cu obrăznicie, să ia bani cu împrumut de le prieteni, rude, cunoștințe, și să nu-i mai dea niciodată înapoi-că, deh, sunt săraci și nu au serviciu, dar nici nu se înghesuie să caute-mai bine ”slugă”. Nu e nici o rușine să munce...

    la Stire: Bucuresteanul care vinde timp. Face aproape orice in locul tau - vezi tarifele
    Ramas fara loc de munca dupa ce firma la care lucra s-a inchis, un tanar din Bucuresti s-a hotarat sa-si castige existenta din vanzarea de... timp. Il poti suna oricand, la orice ora - te duce cu masina, iti face cumparaturile, iti plateste facturile sau ...
  • R.I.P. Eli Wallach

    Eli Wallach a excelat în rolurile negative, pentru care l-a ajutat, oarecum, și fizionomia. În ceea ce privește câștigarea premiului Oscar, din păcate nu este singurul mare actor căruia nu i-a fost acordată această distincție. La fel a fost cazul marelui actor Peter O\'Tool, care și el s-a stins din...

    la Stire: Actorul Eli Wallach, cameleonul Hollywoodului, a murit
    Actorul Eli Wallach, cunoscut mai ales pentru rolurile din "Good, the Bad and the Ugly" si "The Magnificent Seven", a murit, marti, la varsta de 98 de ani. Informatia a fost confirmata de fiica actorului, Katherine, anunta The New York Times. Aceasta a...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Re:Johnny Depp

    Johnny Depp este unul din cei mai versatili și expresivi actori, care se dedică total personajelor cărora le dă viață în film. Premiul obținut în 2014, din partea asociației machiorilor și stiliștilor de la Hollywood este o recunoaștere binemeritată pentru machiajul și tunsorile deosebite prezentate...

    la Stire: Mataformoza in numele artei: Cum l-a prins ziua de nastere pe Johnny Depp
    Johnny Depp si-a sarbatorit ziua de nastere si implinirea a 51 de ani avand o fizionomie care nu arata nimic din masculinitatea de sex simbol a actorului. Depp se afla pe platourile de filmare ale peliculei "Black Mass", aici avand parte de o placuta s...
  • Re: imagine spectaculoasă!

    Curat spectaculoasă rochia Andreei Berecleanu...parcă e uniforma de la Sing-Sing! Păcat de cerceii familiei Bibescu!

    la Stire: Vedetele si-au etalat tinutele la o petrecere mondena - Cine a impresionat (Galerie foto)
    Vedetele din Romania s-au adunat cu mic, cu mare la petrecerea Viva care a avut loc miercuri seara. Adelina Pestritu, Anda Adam, Andreea Berecleanu sau Iulia Albu sunt doar cateva dintre celebritatile care au onorat cu prezenta. De departe, cea mai spe...
  • Re: Oana Roman

    E bine pentru ea că a reușit să slăbească și să devină mai preocupată de sănătatea ei, acum că este mămică. Am apreciat întotdeauna la Oana că nu s-a lăsat intimidată de răutățile unora. Desigur că are și prieteni adevărați, care sunt alături de ea și o susțin.

    la Stire: Oana Roman a slabit 20 de kilograme
    Oana Roman se pregateste intens pentru nunta care va avea loc peste cateva saptamani. Aceasta a anuntat, luni seara, ca a slabit foarte mult in ultima perioada. Nasterea, dar si problemele de sanatate au facut-o pe Oana sa slabeasca 20 de kilograme, du...
  • Re: Eroare data

    ”In perioada 10 - 12 iunie, va fi organizata evaluarea competentelor lingvistice de comunicare orala in limba romana - proba A. Urmeaza Evaluarea competentelor lingvistice de comunicare orala in limba materna - proba B (1-3 iunie)..” Data de 1-3 iunie indicată este greșită. Mai întâi de toate, 1 iun...

    la Stire: Bacalaureat 2014 Incep inscrierile - prima zi de examen pentru olimpici
    Elevii care termina clasa a XII-a se pot inscrie, de luni, la examenul de Bacalaureat 2014, care va fi organizat in perioada 26-30 mai. De asemenea, luni are loc proba scrisa la limba romana de la sesiunea speciala a bacalaureatului, destinata olimpici...
  • Re: Aznavour

    O voce de neuitat: califelată, melancolică, ce parcă te vrăjește,exprimând o gamă variată de trăiri, o muzicalitate aparte.

    la Stire: Aniversarea unui artist cu glas de aur: Charles Aznavour implineste 90 de ani
    Unul dintre acei cantareti ai deceniilor trecute, care s-au intrecut in popularitate cu Edith Piaf sau cu Mirelle Mathieu, se nastea la 22 mai 1924 si a evoluat pe scena sub numele Charles Aznavour, mai usor de pronuntat pentru francezi decat cel pe care ...
  • Acestea sunt de fapt

    Reguli de bun simț, specifice unui popor civilizat și muncitor.

    la Stire: Vrei sa lucrezi in Germania? Afla cum trebuie sa te comporti la birou
    Pentru strainii care lucreaza in Germania si, in special, intr-o companie germana, viata la serviciu poate fi mai usoara daca sunt respectate cateva reguli de conduita specifice. The Local ofera cateva sfaturi de care ar trebui sa se tina cont intr-un ...