Intrari recente

  • Interesant

    O sa vina ziua in care nu-i mai pot ridica,o sa le spuna ca ai pot ridica in decurs de 10 ani...si in alta ordine de idei,dobanda nu acopera inflatia.

    la Stire: Romanii isi lasa banii in banca cu anii. Cu ce dobanzi sunt atrasi?
    Inceputul anului 2012 s-a caracterizat prin cresterea apetitului romanilor pentru economisire, volumul depozitelor bancare ajungand la sfarsitul lunii februarie la 93,7 miliarde de lei, in crestere cu 10,3 miliarde fata de perioada corespunzatoare din anu...
  • Este corect

    Normal ca trebuie sa se desfiinteze asociatiile de locatari si sa fie o situatie centralizata,pentru ca fura ca in codru...nu conosc legile,sau se fac ca nu le cunosc,etc.

    la Stire: Cum ne-ar afecta separarea facturilor la caldura
    Bucurestenii ar putea plati facturile la caldura pentru fiecare locuinta in parte, insa aceasta masura este inca in faza incipienta, fiind adusa in discutii doar in cadrul RADET. "Exista discutii in acest sens, sa vedem ce solutie se poate gasi ca sa f...
  • Pret real

    Pretul real al unei garsoniere in Militari nemobilata dar cu imbunatatiri,nu poate sa fie mai mult de 17000 euro...restul este speculatia pietii.

    la Stire: Scad preturile: Vezi ce apartament iti poti lua cu 30.000 de euro
    Preturile apartamentelor au scazut vizibil, in ultimul an, astfel incat, in prezent, exista destule oferte si pentru buzunarele mai putin largi. In marile orase, pentru 30.000 de euro, puteti cumpara fie garsoniere, fie apartamente cu 2 camere, pretul ...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Interesant

    De care dobanzi vorbim,cine o sa mai platesca ceva...haide sa radem.O sa recuperam banii de la cei care au furat si sunt destui.

    la Stire: Daianu: Romanii nu vor avea mai multi bani indiferent de cine vine la putere
    Manifestantii care au creat o mini-revolutie in ultimele zile nu au sanse sa obtina un trai mai bun, indiferent de partidul care va veni la putere, dupa cum crede economistul Daniel Daianu. In plus, efectele protestelor asupra economiei pot fi devastatoar...
  • Bataie de joc!!!!Ce face Ministerul de Finante?

    Site-ul eguvernare,funcioneza,din cand in cand,este un haos,nu raspund la telefon pentru asistenta tehnica,le lasi email si raspund cand doresc,seamana cu actuala guvernare.Semnatura electronica este alt furt al acestui guvern(cateva firme omologate,fiecare cu procedura lor si este contra cost, expi...

    la Stire: Din 4 ianuarie, declaratia 390 se va depune doar pe noile versiuni de soft
    Din 4 ianuarie 2012, pentru perioade de raportare incepand cu decembrie 2011, declaratia 390, privind livrarile/achizitiile intracomunitare de bunuri, se va putea depune doar pe noile versiuni de soft. Fiscul se lauda cu incasarile la buget din accize ...
  • Eroare totala

    Cum sa desfintezi calea ferata,este cea mai mare greseala,acesta este un mijloc foarte bun de deplasare in comun si putin poluant,in toate tarile din EU este foarte bine dezvoltat numai la noi este jalnic...de ce are interesul FMI sa le desfinteze?In loc sa i-a bani de la EU sa le modernizeze ,asa c...

    la Stire: In 2012, CFR va da afara 2000 de angajati
    Concedierile la companiile feroviare din Romania vor continua si in 2012, angajatii vor avea impuse patru zile de concediu fara plata, liniile de cale ferate care nu pot fi vandute vor fi inchise, iar pentru spatiile comerciale ale CFR vor fi incheiate co...
  • Frumos spus

    A venit vremea sa va retrageti D-nule Isarescu,a-ti distrus Romania conform planului...o sa cada blestemele pe copiii si nepotii dvs.,sunteti un tradator de tara.

    la Stire: Isarescu: Ar fi o greseala de neiertat sa iesim din criza fara a ne invata lectia
    Guvernatorul BNR Mugur Isarescu sustine ca lumea trebuie sa constientizeze ce masuri au dus la declansarea actualei crize si sa invete din greseli "Nu putem ignora vremurile in care traim si incertitudinea economica cu care ne confruntam. Ar fi o grese...
  • Hotia tichetelor!!!!!!!!!!!!!

    Cine a mai auzit in loc de bani, sa primesti tichete;sindicatele sunt de vina ca accepta asa ceva,se plateste cu bani..domnule Boc si Basescu...nu in bonuri,terminati cu hotiile acestea,va bestemati singuri nepotii,mi-e mila de voi.

    la Stire: Guvernul taie si cheltuielile de la tichetele de masa si de cresa
    Guvernul intentioneaza sa faca reduceri de cheltuieli si din tichetele de masa si de cresa, potrivit unui proiect pentru modificarea Legii nr.142/1998 privind acordarea acestora. "Luand in considerare actualul context international si politica bugetara...
  • Avem nevoie...de multe

    Avem nevoie de renuntare la sistemul financiar,adica disparitia banilor...bancilor..asigurarilor,masinilor particulare si burselor,dupa care fiecare om trebuie sa produca ceva pentru societate,asa cum este normal si dezvoltarea mijloacelor de transport in comun,a energiei libere.

    la Stire: 10 mega-proiecte care ar putea salva lumea de criza
    Oamenii sunt extrem de ingeniosi si propun diverse proiecte indraznete, care depasesc de multe ori posibilitatile reale de infaptuire. Printre aceste proiecte gigant amintim construirea unor panouri solare pe Luna, a ascensorului spatial sau al oraselo...
  • Sa fim seriosi

    Anvelopele sunt eficiente cele de iarna pe zapada...nu pe gheata,iar ca sa fie eficiente trebuie sa fie de o constructie foarte buna gen (michelin,continental,goodyear,etc) noi, nu uzate sau chinezesti...care sunt mai mai slabe decat cele de vara gen( michelin,continental,goodyear)...deci concluzia,...

    la Stire: Avantajele anvelopelor de iarna, demonstrate intr-un test (Video)
    Daca nu sunteti convins de faptul ca este necesar sa va schimbati anvelopele de vara cu cele de iarna, jurnalistii de la AutoExpress va vin in ajutor, cu un test care, cu siguranta, va va schimba parerea. Potrivit testelor efectuate de acestia, cand ma...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu