Intrari recente

  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Pai... sa incepem...

    ... pin a-l alege pe Johannis prsedinte. Nu-l da afara mintea din casa, dar e cel mai credibil pentru promovaraea "lucrului bine facut" (nu radetzi, sasii din Sibiu inca mai cultiva acest spirit). Daca mai vreti solutii, eu va mai dau... pana se termina gashtele (vorba bancului).

    la Stire: Englezii, socati dupa ce-au vizitat Romania: Macabru
    Englezii au ramas socati dupa o vizita facuta in Romania. Cu ocazia meciului dintre Romania si Ungaria, jurnalistii britanici au ajuns in tara noastra, in apropierea Craiovei, pentru a vizita mormantul lui Florin Piturca, un fotbalist roman decedat in ...
  • sitame Salamcusoia

    daca tot faci pe desteptu\', fa-o bine. Primul dicton latin contie greseli gramaticale; corect este "Quod licet Jovi (se foloseste cazul dativ), non licet bovi (dativul, din nou)". Apoi, comparatia cu cortegiul Dianeip strazile Londrei este de-a dreptul prosteasca. In fine, au fost si alti straini s...

    la Stire: Englezii, socati dupa ce-au vizitat Romania: Macabru
    Englezii au ramas socati dupa o vizita facuta in Romania. Cu ocazia meciului dintre Romania si Ungaria, jurnalistii britanici au ajuns in tara noastra, in apropierea Craiovei, pentru a vizita mormantul lui Florin Piturca, un fotbalist roman decedat in ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • doamne, da\' ciudatzi mai suntem noi, romanii...

    ... cand sunem (statistic, desigur, dar cat se poat de romaneste) despre Ponta ca este "capabil, destept, serios",dar in acelasi timp "corupt, hotz". Capabil sa ce ? Sa inshele pentru o diploma de doctor ? Capabil sa NU fie in stare (sic!) sa plagieze "cinstit" (da, in domeniul sau de doctoreala cam...

    la Stire: Primul sondaj in care Iohannis e dat castigator in fata lui Ponta - BCS
    Un sondaj de opinie BCS dat publicitatii sambata dimineata il prezinta pe Klaus Iohannis drept castigator al alegerilor prezidentiale din aceasta toamna, diferenta fata de Victor Ponta fiind insa in marja de eroare. Astfel, in cazul unei confruntari in...
  • se continua o traditie...

    ... cu adanci radacini istorice. 1. si marele mitropolit Andrei Saguna era to din Moscopole, dr iata ca tocmai a fos facut sfant la clendarul bisericii neamului, desi se spune - nu fara temei - ca era, ocazional, si amant a imparatesei (de unde si titlul de "baron". Ei, si ? Stefan cel Mare (si "sf...

    la Stire: Victor Ponta, de la origini albaneze si italiene, la candidatul la Presedintia Romaniei
    Stramosi ajunsi din Italia si Albania in Romania, in urma cu un secol, divortul parintilor sai, avortul pe care mama sa nu l-a facut, ginerele lui Ilie Sarbu, emisiunea de talente de la Pro Tv si campania pentru Mircea Geoana pe care nu l-a votat - acesta...
  • zicala corecta...

    ... este "si cu slanina-n pod si cu varza unsa" sau, de ce nu, "si cu aia-n aia si fata mare". Nu le mai amestecati, d-lor ziaristi, ca asa, neaosh romaneste, suna mai bine si s potriveshte perfect cu filozofia politica a UDMR (izvorata din filozofia sexuala a... shtim noi cui) !

    la Stire: UDMR, si cu slanina in pod, si cu sufletul in rai
    Spuneam recent ca in disputa care parea sa ameninte actuala coalitie de guvernare, mingea este in terenul UDMR, care trebuie sa decida ce ii e mai drag - maghiarismul sau puterea. A decis. Va ramane la guvernare in schimbul unei concesii minore: Romani...
  • atentie,

    stimati concetateni ! Justitia cantareste doar FAPTE dovedite,nu implicatii politice si rasplateste faptele unui individ (nu exita vina colectiva se zice) dupa cum zice legea (textul si spiritul ei). Asadar, toate pasiunil politice starnite de arestarea lui Mircea Basescu ar trebui uitate. Din pacat...

    la Stire: Mircea Basescu, arestat pentru ca voia sa vanda libertatea ca o marfa
    Mircea Basescu, fratele presedintelui, a fost arestat preventiv pentru ca a considerat ca "dreptatea" si "libertatea" sunt o marfa, se arata in motivarea instantei care a decis sa il trimita dupa gratii, alaturi de Marian Capatana. "Nu trebuie ignorat ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • un corespondent a spus, aici:

    2-Dacă am plagiat lucrarea de doctorat și pe această bază am avut acces la o carieră didactică universitară E gresit pusa problema! Chiar daca plagiatul lui Victor Viorel P. nu i-ar fi deschis accesul la o cariera didactica (ceea ce e cat se poate de adevarat, doarece urmasii securistilor din fami...

    la Stire: Ponta nu exclude o noua suspendare: Basescu sa demisioneze imediat! (Video)
    Premierul Victor Ponta a cerut, joi dimineata, demisia presedintelui Traian Basescu, dupa ce fratele acestuia, Mircea Basescu, a fost inregistrat in timpul unei discutii purtate cu fiul lui Bercea Mondialu, din care ar reiesi ca ar fi primit bani de la ac...
  • Vaaaaai...

    ... ce de noutatzi ne spune Nutzi ! Parca noi n-am fi stiut deja ca e vorba de partidul damelor ajunse politician ! Asa se intampla cand o jucarioara politica, creata de "nenea", ajunge sa aiba glas (de cca. 1%, e drept) pe "scena politica" (corect se spune "in arena circului politic romanesc"). Pac...

    la Stire: Udrea: Nu suntem partidul celor cu doctorate la Sorbona
    Elena Udrea a explicat, joi, de ce Adrian Papahagi nu ar putea fi un candidat al PMP la sefia Consiliului Judetean Cluj, dupa ce Horia Uioreanu a fost arestat preventiv, si a profitat de ocazie pentru a le da o replica intelectualilor din partid care o co...
  • contradictzie in termeni

    Stimata autoare, facetzi oafirmatzie cel putzin ciudata cand spunetzi ca o parte a electoratului PNL se indreapta spre PSD. Afirmatzia e cel putzin aiuritoare ce fel de eectorat liberal e acela care-si schimba atat de usor orientarea ideologica ? Raspunsul ar putea fi simplu dacanu uitam ca suntem i...

    la Stire: Vulturii deasupra PNL
    Cand un animal, mai ales unul mare, este in agonie, deasupra lui incep sa se adune vulturii. Unii planeaza si mai smulg cate o bucatica. In jurul lui, dintii hienelor sclipesc. Cam asta este imaginea pe care mi-o sugereaza acum PNL. Un partid aflat in ...
  • egreu, e farte greu....

    ... ba chiar imposibil de crezut ca un persoaj care recurs la inshelaciune (plagiatul incontestabil al carui autor este) mai poate fi convingator in fatza omenilor cu adevarat cinstitzi din Romania, atunci cand vorbeshte atat de mandria de a fi fost numit/ales/chemat etc. sa innoiasca Romania si sa ...

    la Stire: Invitatii Ziare.com Emilian Isaila: Textul enigmatic al lui Victor Ponta anunta criza din PSD
    Premierul Victor Ponta a publicat un mesaj misterios pe Facebook prin care a aruncat clasa politica in aer. La prima vedere, pare ca anunta retragerea din politica, la a doua vedere pare ca anunta ca va candida la prezidentiale. Cred ca niciuna, nici a...