Intrari recente

  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Bineinteles...

    doar nu cheltuiesc degeba!

    la Stire: Marea Britanie: Companiile negociau cu guvernul petrolul Irakului, inainte de invazie
    Documente oficiale ale Marii Britanii arata ca ministrii negociau cu reprezentantii marilor companii petroliere accesul la resursele energetice ale Irakului, cu cinci luni inainte ca guvernul de la Londra sa se implice in invadarea acestei tari. Desi i...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    :)

    Oficial? Niciodata...

    la Stire: Marea Britanie: Companiile negociau cu guvernul petrolul Irakului, inainte de invazie
    Documente oficiale ale Marii Britanii arata ca ministrii negociau cu reprezentantii marilor companii petroliere accesul la resursele energetice ale Irakului, cu cinci luni inainte ca guvernul de la Londra sa se implice in invadarea acestei tari. Desi i...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    "rebelii"

    din Misrata sunt aprovizionati sistematic cu arme (inclusiv tunuri, rachete antitanc, samd)si "rebeli" proaspeti (multi vorbind engleza cu accent american!)prin "misiunile umanitare". Asta dupa ce "viteaza coalitie" a distrus flota guvernamentala din jurul portului. Curat "umanitar"... :(

    la Stire: Libia: schimb intens de focuri de arma la Misrata
    Un schimb intens de focuri de arma si artilerie a avut loc vineri seara la Misrata intre fortele loiale colonelului Muammar Gaddafi si rebeli. Luptele au inceput sa se intensifice cu putin timp inainte de apusul soarelui in centrul orasului de coasta M...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    adica...

    dupa ce ii bombardeaza suficient pe cei care nu-i vor pe trimisii CIA&co botezati "rebeli" de "presa libera", se "corecteaza raportul de forte" si vine "democratia" adusa cu bombe cu uraniu saracit ca in Irak, Afganistan, Iugoslavia... PS I-a intrebat cineva pe cei de mai sus cit de bine le e cu ge...

    la Stire: Medvedev: Situatia din Libia a scapat de sub control
    Presedintele Rusiei, Dmitri Medvedev, s-a aratat ingrijorat de evolutia situatiei din Libia, pe care nimeni nu mai pare sa o controleze si care risca sa degenereze si mai mult. "Situatia e deja scapata de sub control, nimeni nu o controleaza", a spus M...
  • a murit de pneumonie..

    ca era glontul prea rece vive la france... :(

    la Stire: A murit fostul ministru de Interne din Coasta de Fildes
    Fostul ministru de Interne din Coasta de Fildes, Desire Tagro, a murit, marti, la o zi dupa ce a fost arestat la Abidjan. Anuntul a fost facut de surse din tabara noului presedinte, citate de Press tv, care au precizat ca circumstantele in care a murit...
  • mdaaa...

    si asa a fost capatuita Coasta de Fildes cu un prezidente criminal de alta nationalitate, cu nevasta cica frantuzoaica (ca sarkozy...), care o s-o utilizeze la singe (la propriu...) pentru "marele frate" iuropean! Dar daca presa "independenta" v-o cere aplaudati, dragilor...

    la Stire: Coasta de Fildes: Caderea unui despot - in maieu, palmuit si cu fata umflata
    Prima interventie straina de succes in afacerile altei tari trebuie sa fie cea a Frantei in Coasta de Fildes. Decisa, in forta, acoperita perfect de mandatul ONU si situatia umanitara si cu rezultate foarte rapide care au culminat cu arestarea liderului L...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    @amenam

    Multumesc pentru relatarile transmise. Chiar ma intereseaza! Din presa internationala totul are asa un aer de fumigena organizata... Puteti continua, va rog? Toate cele bune.

    la Stire: Libia: Gaddafi da vina pe al Qaida, iar militiile sale continua macelul
    Protestatarii din Libia au reusit sa treaca sub controlul lor nu doar estul tarii, ci si mai multe orase din vest, rezistenta populara strangandu-se cu fiecare ora care trece in jurul Capitalei Tripoli, care este inca sub controlul fortelor loiale liderul...
  • ce amabil sunteti

    Sa aveti grija de noi... Si cum o sa putem verifica daca sinceritatea noastra nu a fost... manipulata ulterior? Sau asta nu mai conteaza?

    la Stire: William Branza: Votul prin corespondenta e un pas spre democratie
    Deputatul PD-L pentru diaspora, William Branza, se arata de parere ca e necesara introducerea votului prin corespondenta, pentru a da posibilitatea ca milioane de romani din diaspora sa-si exercite dreptul democratic. "Este un pas in democratie pe care...
  • "Huidu şi Sobaru"

    "Mi-e greu să înţeleg isteria media dezlănţuită în jurul accidentului de schi al simpaticului cârcotaş Şerban Huidu. Mi-e însă imposibil să pricep tăcerea totală care s-a aşternut fulgerător în jurul lui Adrian Sobaru, protestatarul care s-a aruncat în gol de la tribuna Parlamentului în urmă cu mai ...

    la Stire: Huidu se simte mai bine - a facut glume cu familia
    Serban Huidu a ramas internat la sectia de Terapie Intensiva a Spitalului Universitar din Innsbruk, insa se simte mai bine si a facut glume cu familia, dupa cum a anuntat fratele realizatorului Tv. "Este in continuare la Terapie Intensiva, dar intr-o z...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • "Stire de stire":(

    Serban Huidu "a inceput sa pape".. Apropo, am avut curiozitatea sa vad cine e tatal, Florin Huidu. Se pare ca "a tradat" prm pentru partidu' lu' dan diaconescu. Si parca fiul zicea acu' 2 ani ca nu mai au nici un fel de relatie: http://stiri.sexyme.ro/stiri_mondene-_Tatal_lui_Huidu_m-a_batut_pent...

    la Stire: Tatal lui Huidu: E ok fratilor! A inceput sa pape si isi ia singur ceaiul
    "Lucrurile sunt spre bine. Multumesc lui Dumnezeu si tuturor celor care s-au rugat pentru el. A inceput sa pape si isi ia singur ceaiul", a declarat duminica tatal lui Serban Huidu, Florin, vizibil fericit ca fiul sau incepe sa isi revina dupa accidentul ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu