Intrari recente

  • cat o sa mai dureze?

    e limpede ca Udrea nu se ridica la nivelul lui Oprescu si la primaria capitalei ar fi avut contracandidat nu ca la PDL

    la Stire: Opinii: Udrea, la Capitala - O abordare sinucigasa
    Un set de evenimente ce au monopolizat interesul presei si opiniei publice, intre care au primat executia unui interlop moldovean, dar si cutremurul din conducerea locala si centrala a MAI, au trecut prea rapid in uitare un eveniment politic cu certe reve...
  • cu mult sub Oprescu

    de toata jena, se mai gandea sa ajunga primarul capitalei :)) avea sanse zero barat!

    la Stire: Opinii: Udrea, la Capitala - O abordare sinucigasa
    Un set de evenimente ce au monopolizat interesul presei si opiniei publice, intre care au primat executia unui interlop moldovean, dar si cutremurul din conducerea locala si centrala a MAI, au trecut prea rapid in uitare un eveniment politic cu certe reve...
  • haha

    da' de unde atata siguranta pe Vanghelie ca dupa o intrebare Oprescu va raspunde pozitiv?! e independent si lupta pentru dreptate, oare PSD-ul lupta pentru acelasi lucru?

    la Stire: Vanghelie: Ma gandesc daca sa-l chem eu pe Oprescu in PSD
    Marian Vanghelie, primarul sectorului 5, a declarat luni ca se gandeste sa il cheme pe Sorin Oprescu in tabara social-democratilor. "Sa stiti ca, daca ma supar, il chem eu pe Oprescu sa vina inapoi. Chiar o sa ma gandesc daca il chem... Ca n-am o probl...
  • ...

    intr-adevar este o structura care va fi recunoscuta si in Europa, foarte folositoare, Oprescu se tine de cuvant inca o data

    la Stire: Pasajul Basarab intra in teste de circulatie in ianuarie
    Primarul Capitalei a fost sambata dimineata in inspectie pe santierul de la Pasajul Basarab ca sa se asigure ca acesta va fi gata in primavara, asa cum a promis. "Sunt in program. Probabil in ianuarie incepem incercarile si dupa ce termina si perioada ...
  • expertii decid

    daca expertii spun ca e in regula sa continue cu lucrarile,atunci asa e, cu siguranta Oprescu a avut grija sa instiinteze toate institutiile potrivite pentru descoperirile facute

    la Stire: Schelete descoperite sub statuile de la Universitate (Video)
    Descoperire spectaculoasa in Piata Universitatii din Bucuresti: sapte schelete umane au fost scoase la iveala de muncitorii care sapau la fundatia viitoarei parcari ce va fi construita in locul de unde au fost mutate cele patru celebre statui din fata Uni...
  • felicitari

    intr-adevar este o structura care va fi recunoscuta si in Europa, foarte folositoare, Oprescu se tine de cuvant inca o data

    la Stire: Pasajul Basarab intra in teste de circulatie in ianuarie
    Primarul Capitalei a fost sambata dimineata in inspectie pe santierul de la Pasajul Basarab ca sa se asigure ca acesta va fi gata in primavara, asa cum a promis. "Sunt in program. Probabil in ianuarie incepem incercarile si dupa ce termina si perioada ...
  • opinia mea

    singurul primar general care iubeste Bucurestiul este Oprescu, nici macar Udrea nu se ridica la nivelul lui Oprescu

    la Stire: Preda: Ponta - un sinucigas, Tariceanu - aruncat la pubela - Interviu
    Europarlamentarul PD-L Cristian Preda vrea sa candideze la Primaria Capitalei. El a declarat intr-un interviu pentru Ziare.com ca va intra in competitia interna din partid de desemnare a candidatului pentru Primaria Bucuresti. Cristian Preda a spus ca ...
  • a facut tot ce a putut

    Oprescu s-a luptat pentru noi, folosind toate parghiile care i-au stat la dispozitie, acum om vedea cum va fi

    la Stire: Oprescu: Primaria generala nu mai poate suporta o eventuala majorare a gigacaloriei
    Primarul general al Capitalei, Sorin Oprescu, a declarat, joi, ca nu mai dispune de nici un ban pentru compensarea pretului gigacaloriei in cazul in care acesta s-ar majora. El si-a exprimat speranta ca primul-ministru nu o sa accepte o asemenea masura...
  • pff

    Oprescu e cel mai bun primar general pe care l-am avut, eu zic sa il mai pastram un mandat

    la Stire: Cristian Preda: Daca sunt cel mai bine plasat, candidez pentru Bucuresti
    Eurodeputatul PD-L Cristian Preda a declarat miercuri ca este dispus sa intre in competitia interna din partid de desemnare a candidatului pentru primaria Capitalei si ca, daca este cel mai bine plasat dintre toti, se va angaja in cursa. "Sustin ideea ...
  • hahaha

    sa faca ce la primaria capitalei?? nu, nu e potrivita, omul potrivit este deja primarul general. Oprescu

    la Stire: Sondaj Ziare.com: Este Elena Udrea potrivita pentru Primaria Capitalei?
    Elena Udrea a preluat oficial sefia PD-L Bucuresti. Aceasta functie ar putea fi pentru "soarele PD-L", sau "Kill Bill-ul politicii romanesti", dupa cum au complimentat-o colegii de partid, o veritabila rampa de lansare catre Primaria Capitalei. Elena U...