Intrari recente

  • A citit cineva legea aceea ?

    Eu am citit-o . Si ce am aflat ? 1. Ca sanctiuni si amenzi se pot aplica numai operatorilor economici si numai pentru incalcarea art . 9 , care prevede obligatiuni specifice pentru ei . Pentru art . 10 - Contorizare , nu se prevad sanctiuni . Iar cind se prevad sanctiuni sunt exprimate in lei nu in ...

    la Stire: Repartitoarele, obligatorii prin lege: pana cand trebuie montate si ce amenzi se dau
    Toti romanii sunt obligati prin lege sa aiba repartitoare pe calorifere pana la data de 31 decembrie 2016. In caz contrar, ar putea fi amendati. "In imobilele de tip condominiu racordate la sistemul de alimentare centralizata cu energie termica este ob...
  • Dar acest Cameron este admirabil !

    Este evident ca a mostenit ceva din "rautatea" dnei Thatcher in relatia cu rusii . Care nu-i inghitea nici cu cizme , nici fara cizme . Si care in tandem cu Ronald Reagan le-a administrat rusilor niste copite-n parodontiu de le-a sunat apa-n cap . Sunt mari lideri ai lumii libere care au inteles cev...

    la Stire: Seful NATO: Ne trebuie un nou plan de aparare in fata Rusiei
    Secretarul general al NATO, Anders Fogh Rasmussen, a declarat ca alianta trebuie sa conceapa un nou plan de aparare, ca raspuns la "agresiunea Rusiei" impotriva Ucrainei. De asemenea, Rasmussen le-a cerut statelor membre NATO sa isi majoreze bugetele i...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Pe Transalpina ?

    Pai parca era vorba ca Transalpina este inchisa .Se pare ca nu trebuie sa-i subestimam pe cei care chiar si pe o sosea inchisa se pricep sa dea de bucluc . Fiecare cu talentele lui .

    la Stire: Opt turisti, printre care si un copil, blocati in Parang
    Opt turisti au ramas blocati in masivul Parang, sambata dupa-amiaza, dupa ce au fost surprinsi de o furtuna puternica. Printre ei se afla si un copil, relateaza Digi 24. Cele opt persoane, care calatoreau pe Transalpina cu masinile, au decis sa mear...
  • O reactie disproportionata

    De ce ? Fiindca tenisul a devenit o afacere . Poti sa-i indici unui comerciant unde sa-si amplaseze taraba ? Poti sa-l condamni ca nu si-a asezat-o acolo unde vrei tu ? Nay !

    la Stire: O jucatoare de tenis, desfiintata dupa ce a ales sa reprezinte Australia: Esti o rusine!
    Decizia unei jucatoare de tenis de a schimba tara pe care o reprezinta a starnit o adevarata furtuna, mai ales ca motivele pentru care s-a optat pentru aceasta schimbare sunt de natura financiara. Ocupanta locului 55 in clasamentul mondial, Ajla Tomlja...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Altceva este mult mai interesant

    Ce ? Iata ce : In Svalbard este ilegal sa mori . Pur si simplu trebuie sa mergi sa mori in alta parte pentru ca acolo este interzis . De ce ? Fiindca un cadavru odata ingropat nu putrezeste datorita temperaturilor prea scazute . In ce priveste batrinii din Svalbard ei nici nu stau pe acolo . Cele tr...

    la Stire: Regiunea din Europa unde cetatenii sunt obligati prin lege sa aiba loc de munca
    Exista o regiune din Europa unde nu exista someri, avand in vedere ca este obligatoriu sa ai loc de munca. Svalbard, un teritoriu insular aflat in Oceanul Arctic, administrat de Norvegia, gazduieste 3.000 de oameni. Insa poate cel mai interesant luc...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Spulberat e mult spus

    Puteam spune c-a spulberat-o daca o invingea cu 6-0 , 6-0 . Asa a fost ? Nu . Atunci s-o lasam mai moale cu expresiile exaltate . Ele sunt gustate doar de indivizi de o precaritate intelectuala iremediabila .

    la Stire: Simona Halep si-a spulberat adversara din primul tur de la Bucuresti
    Simona Halep s-a calificat fara emotii in turul secund al turneului de la Bucuresti, dupa ce a invins-o pe olandeza Indy de Vroome, scor 6-0, 6-4. Ca de la cer la pamant. Aceasta a fost diferenta dintre Simona Halep si Indy De Vroone, la prima aparitie...
  • Fascinanta tara !

    Care ? America . Presedintii umbla prin baruri . Asta da, democratie . Ce inseamna o republica ! In Anglia ne macina banuiala ca regina trece prin baruri doar din 85 in 85 de ani .

    la Stire: Obama, tentat cu marijuana intr-un bar. Cum a reactionat presedintele (Video)
    Un barbat i-a oferit marijuana presedintelui american Barack Obama, marti seara, intr-un bar din Denver, Colorado. "Vreti asa ceva?", l-a intrebat barbatul pe liderul Statelor Unite ale Americii, potrivit CNN. Presedintele a ras, insa a refuzat poli...
  • Mare dreptate avea McCaine

    Cind ? Cind spunea : " ce este Rusia ? O benzinarie care se crede tara " . Incepem insa sa banuim ca s-a inselat . O benzinarie este mult mai prospera .

    la Stire: Topul celor mai mari economii ale lumii: Un stat american a depasit Rusia si Italia
    California a depasit Rusia si Italia in topul celor mai mari economii ale lumii. Produsul intern brut (PIB) al statului american a fost in 2013 de 2,203 mii de miliarde de dolari, astfel ca acesta a ajuns pe locul 8 in clasament, scrie Sacramento Bee. ...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
  • Erau cunoscute acele reguli ?

    Erau ! Jucatoarele aflasera despre ele si le acceptasera . Daca acuma se revolta o fac doar ca sa se mai vorbeasca putin despre ele . Desi au la indemina o cale mult mai eficienta : sa cistige Wimbledonul si atunci se va vorbi despre ele zi si noapte .

    la Stire: Wimbledon 2014: Mai multe jucatoare sunt revoltate - vezi reactia Simonei Halep
    Strictetea cu care sunt aplicate regulile de la Wimbledon, dar mai ales ultima hotarare a organizatorilor, le-au scos din sarite pe unele jucatoare de la Wimbledon. Acestea au declarat ca li se pare ciudat si total nepotrivit ca organizatorii sa le con...
  • Sa nu comentam FALSE probleme

    De ce false ? Fiindca legea cainilor vagabonzi nu stipuleaza obligativitatea eutanasierii . Orice caine capturat de hingheri poate fi salvat prin adoptare . Cainii sunt omoriti in primul rind fiindca nu se gasesc suficienti adoptatori . Dar cine ar trebui sa fie adoptatorii ? Cum cine ? Iubitorii de...

    la Stire: Oprescu vrea uciderea maidanezilor: E aberant sa oprim eutanasierea
    Hotararea de suspendare a uciderii maidanezilor este aberanta si determina intoarcerea la lipsa de civilizatie, a declarat marti primarul general Sorin Oprescu. "Dupa opt luni de intrat intr-un echilibru, dupa reducerea muscaturilor, dupa faptul ca se ...