Intrari recente

  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    a

    Darnic , mai bine te duci in pădure sa il cauti pe băsescu !

    la Stire: Melescanu este noul director al SIE
    Plenul reunit al Parlamentului a decis, marti, cu 238 de voturi pentru si doar 1 impotriva, ca senatorul PNL Teodor Melescanu este noul director al Serviciului de Informatii Externe (SIE). Melescanu a fost propus, luni, de presedintele Traian Basescu, ...
  • SANCHI !

    Să i-o spui lu MUTU că tu nu ai fost informator al Securitătii ! Toată lumea stie ! Asta este adevărata ta fată !

    la Stire: Melescanu este noul director al SIE
    Plenul reunit al Parlamentului a decis, marti, cu 238 de voturi pentru si doar 1 impotriva, ca senatorul PNL Teodor Melescanu este noul director al Serviciului de Informatii Externe (SIE). Melescanu a fost propus, luni, de presedintele Traian Basescu, ...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • pupincuriștii portocalii

    Duetul pupincuriştilor portocalii de peste hotare atacă cel mai puternic şi mai credibil brand politic din România.

    la Stire: Traian Ungureanu: Antonescu s-a nascut in greva si va termina somer, disponibilizat din USL
    Europarlamentarul PDL Traian Ungureanu i-a criticat, joi, pe parlamentarii USL pentru ca se afla in a 16-a zi de greva parlamentara si a apreciat ca liderul PNL Crin Antonescu "s-a nascut in greva si va termina somer imediat dupa disponibilizarea lui din ...
  • ne-am saturat de băsescu

    Și noi suntem dintre cei care s-au SĂTURAT de băsescu şi camarila lui.

    la Stire: The Economist: Romanii s-au plictisit de Basescu
    Traian Basescu are multe calitati, dar cele bune (umorul si energia) incep sa se termine, iar cele enervante (impredictibilitate, repezeala) au inceput sa-i deranjeze chiar si pe sustinatorii lui. Acum, presedintele Romaniei si-a pierdut premierul, in ...
  • Interviu cu doamna Sulfi

    - Bună ziua doamna Sulfina, de la săptămânalul Casei de Dansuri, Maniere Elegante şi Prajituri de Casă suntem. - Cu siguranţă, bună ziua! Cu siguranţă am auzit de revista dumneavoastră, o citesc (sanchi, nici nu există) cu mare plăcere! - Cine v-a pus numele Sulfina? - Cu siguranţă nu aveţi de un...

    la Stire: Sulfina Barbu, despre greva USL: Visul lui Antonescu, sa chiuleasca si sa se laude cu asta
    Ministrul Muncii, Sulfina Barbu, spune ca greva parlamentara initiata de USL este, de fapt, implinirea unui vis mai vechi al lui Crin Antonescu, care intotdeauna si-a dorit sa chiuleasca de la Senat, dar si sa se laude cu asta. "Imediat ce au aparut pr...
  • Comentariu inadecvat



    la Stire: Ofensiva Elenei Udrea in Piata Universitatii (Opinii)
    Elena Udrea pare sa fie singurul politician cu mintea lucida dintr-un PDL terminat, lesinat si aruncat intr-un haos nesfarsit. Grait-a ministrul Turismului si Dezvoltarii si postat-a pe propriul blog planul de recucerire a pozitiilor pierdute. Concluzia p...
  • Cod căcăniu la Cotroceni !

    Sfarșitul lui Băsescu se apropie . Oamenii nu il mai suportă pe acest presh al Romaniei !

    la Stire: Cod rosu la Cotroceni (Opinii)
    Traian Basescu a fost obisnuit pana acum sa dicteze agenda publica si politica. Nu a fost luat prin surprindere aproape niciodata. Nici de societatea civila (aproape inexistenta), nici de vreun partid (tot mai slabe) si cu atat mai putin de vreun politici...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Clientelism politic

    Pe când era ministru, prahoveanul Gabriel Sandu a făcut ce i-a dictat Roberta Anastase şi l-a numit în funcția de director pe Daniel Neagoe, un membru al PDL Prahova, consilier județean. Daniel Neagoe i-a acordat, la indicaţiile preşedintei Camerei Deputaţilor, contractul de șapte milioane de euro, ...

    la Stire: Anastase: PNL e doar un breloc la cureaua lui Iliescu si Nastase - Interviu
    Presedintele Camerei Deputatilor, Roberta Anastase, a vorbit intr-un interviu acordat Ziare.com despre structura de partid incremenita a PDL, partid care trebuie sa le explice romanilor ca masurile de austeritate au fost luate spre binele lor, despre "gon...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Furtul de la votul pe Legea pensiilor

    Legea privind sistemul unitar de pensii a fost trecut prin Camera Deputaţilor în urma celei mai grosolane şi făţişe fraude la vot. Preşedintele Camerei Deputaţilor, Roberta Anastase, anunţa cu seninătate exprimarea a 170 de voturi "pentru" în timp ce sub ochii ei nu erau mai mult de 80 de parlamenta...

    la Stire: Anastase: PNL e doar un breloc la cureaua lui Iliescu si Nastase - Interviu
    Presedintele Camerei Deputatilor, Roberta Anastase, a vorbit intr-un interviu acordat Ziare.com despre structura de partid incremenita a PDL, partid care trebuie sa le explice romanilor ca masurile de austeritate au fost luate spre binele lor, despre "gon...
    Arata cele 3 raspunsuri la acest comentariu
  • Roberta Anastase – cap al Mafiei petrolului din Prahova

    Preşedintele Camerei Deputaţilor, Roberta Anastase, este ”regina” Vămii Ploieşti, activitatea din această vamă fiind supervizată chiar de al treilea om în stat. ”Caracatiţa” reprezentată de scandalul privind corupţia din vămi şi-a întins braţele şi în judeţul Prahova, astfel că, în urma unor descind...

    la Stire: Anastase: PNL e doar un breloc la cureaua lui Iliescu si Nastase - Interviu
    Presedintele Camerei Deputatilor, Roberta Anastase, a vorbit intr-un interviu acordat Ziare.com despre structura de partid incremenita a PDL, partid care trebuie sa le explice romanilor ca masurile de austeritate au fost luate spre binele lor, despre "gon...