stenograma unei convorbiri dintre Traian Basescu si Mihail Neamtu.

  • Traian Basescu: – Si ce mai faci Neamtule, cum mai merge cu site-ul (Noii Republici – n.n.)? Mihail Neamtu: – Pai dupa ce au facut toti misto de mine si m-au asemanat cu Mao, l-am bagat in reparatii capitale, asa cum face si domnul Boc cu kilometrii de autostrada pe care ii inaugureaza. TB: – Am vazut, am vazut. Acum arata mai bine, adica mai putin prost, cum ar zice Gica Hagi. Ha, ha, ha! In privinta lui Mao sa stii ca aia gresesc. Mao sunt eu! Dar tot nu inteleg ce ai vrut sa zici cu lozinca aia: “Miscarea prinde radacini”. Nu ti se pare ca suna cam ***? MN: – Pai dumneavoastra ati zis sa ma leg de Miscarea domnisoarei Basescu … TB: – Da, dar cum poate sa prinda radacini o miscare? Cum se mai misca dupa aia? MN: – Mi-a placut mult sloganul celor de la Petrom, stiti ala cu “esenta miscarii” si … TB: – Petrom? Ce vrei sa insinuezi? Neamtule daca vrei sa faci pe smecherul cu mine si sa ma ameninti … MN: – Nu vreau sa va amenint sefu’, Doamne fereste! M-am mai gandit si la copacii aia ai elfilor din Stapanul Inelelor, partea cu Intoarcerea Regelui … TB: – Petrom, Intoarcerea Regelui … Neamtule, cred ca esti cam surmenat, eu zic sa iti iei o vacanta. Uite, mi-a trimis Putin niste bilete pentru Siberia … Ha, ha, ha! Eu cred ca te uiti la prea multe filme. Parintii tai stie? Ia sa vii maine cu tactu tuns! A doua zi vine Neamtu cu taica’sau tuns la zero. Basescu: – Pai bine, domnul Neamtu, de el ziceam sa vina tuns … Ha, ha, ha! Si ia spuneti, ati observat ceva ciudat la fiul dumneavoastra in ultimul timp! Am impresia ca a cam inceput delireze! Tatal lui Neamtu: – Ce sa zic domnule presedinte, lucreaza foarte mult la site-ul ala pe care i l-ati comandat. A racolat niste fete foarte frumoase, ca toata ziua vorbeste cu ele pe chat! Basescu: – Aha! Si altceva? Tatal lui Neamtu: – Nu stiu, sta cam mult in baie si citeste reviste cu doamna Udrea … Basescu: – Aha, pai dupa ce se ia de fii’mea, de afacerile mele, ma ameninta cu regele, acum se da si la gagica mea! O sa il sun pe Boc sa ii dea niste DVD-uri de’alea de’ale lui cu Tom si Jerry, poate se mai calmeaza!

    la Stire: Parintele Albei ca Zapada: Basescu - marinar cu experienta politica, Antonescu - un repetent locvace
    Fostul consilier prezidential Sebastian Lazaroiu l-a validat pe Mihail Neamtu drept parintele Albei ca Zapada, dupa ce a fondat Noua Republica, o platforma politica sub sloganul "Miscarea prinde radacini". "In mai putin de zece zile am strans peste 2.0...
0 comentarii