Intrari recente

  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    troc

    Nu stiu daca are legatura cu Panait, dar cred ca despre flota nu o sa mai auzim nimic iar despre Nastatase... ramane sa-i numaram ouale. Noi, ca de obicei, platim furturile lor.

    la Stire: Rosca Stanescu (PNL) revine: Ponta e santajat! Pericol mare sa se rupa USL
    Senatorul PNL Sorin Rosca Stanescu crede ca premierul Victor Ponta e santajabil, in urma faptului ca acesta i-a nominalizat in cele din urma, dupa ce marti declarase contrariul, pe Tiberiu Nitu si Laura Codruta Kovesi procurori-sefi la Parchet, respectiv ...
  • Jurnalist?

    Pentru ca un jurnalist sa afirme astazi, dupa ani de discutii, ca regionalizarea este "tichia de margaritar a Romaniei", inseamna ca nu prea are ce cauta in aceasta breasla. Chiar daca recunoasteti in autodescriere ca sunteti un amator, ar fi fost dragut sa va informati inainte de a scrie un artic...

    la Stire: Regionalizarea, tichia de margaritar a Romaniei (Opinii)
    E greu sa-si inchipuie cineva ca n-are destula mamaliga pe masa sau destui cartofi in sacosa doar pentru ca teritoriul patriei nu-i suficient de regionalizat, lipsindu-i vreo cativa guvernatori cu masini, secretare, functionarime si tot ce mai trebuie, in...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Ba s-avem pardon, mon chere

    Nu este chiar asa. In mitologia greaca apare ca tinutul/imapartia/etc a lui Hades, iar scriitori greci si ma refer la cei mai cunoscuti, precum Homer, Platon ┼či Hesiod, ca nu i-am citit pe toti. "Marea vina" a autorului ar fi ca este citit de mii de persoane si din pacate, multi au lacune serioase a...

    la Stire: De la Eden fiscal la Hades economic. O poveste din Cipru
    Imaginati-va o insula de marimea judetelor Galati si Ialomita, cu o populatie la jumatate fata de Bucuresti. Un loc in care PIB/cap de locuitor atinge 28.000 de dolari (cu 20.000 mai mult decat Romania). Altfel spus, un PIB de 18 miliarde de euro (2011) i...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    intr-adevar, dar

    O mica problema ar fi cu securitatea codului si se pare accesul chinezilor pe masina simpaticului inculpat (ca asa se pare ca l-au si prins). Altfel, inteligent, dar asa cum spuneai, o cauza mai buna ar fi fost mai simpatica :)

    la Stire: Un american facea bani fara sa munceasca - afla cum
    Un programator american a platit mai multi chinezi sa ii faca treaba, in timp ce el naviga pe Internet, statea pe retele de socializare si cauta videoclipuri cu pisici. Potrivit CNN, el lucra la "o importanta companie din infrastructura" si lua un sala...
  • porcul si portocala

    Eden este este o asezare descrisa in cartea genezei iar Hades este zeu. Acum ia mai incearca sa citesti titlul ala sa vezi daca mai are vreo noima. Mai pune mana pe carte, ca zapacesti lumea.

    la Stire: De la Eden fiscal la Hades economic. O poveste din Cipru
    Imaginati-va o insula de marimea judetelor Galati si Ialomita, cu o populatie la jumatate fata de Bucuresti. Un loc in care PIB/cap de locuitor atinge 28.000 de dolari (cu 20.000 mai mult decat Romania). Altfel spus, un PIB de 18 miliarde de euro (2011) i...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    :)

    In primul rand, apreciez tonul moderat al raspunsului. Din pacate se intampla foarte rar pe aceste site-uri :( Eu unu\' nu prea vad cand s-a aptopiat de glorie acest MRU. A fost numit in diverse functii din care a reusit sa tot fie dat afara. La extene a uitat cu pentru cine lucreaza iar ca prim mi...

    la Stire: MRU le intinde o mana lui Tariceanu si Chiliman: Se poate gasi un limbaj comun
    Mihai Razvan Ungureanu crede ca nu doar Andrei Chiliman si Calin Popescu Tariceanu trebuie sa se simta umiliti, ci toti liberalii, pentru ca au un sef ca si Crin Antonescu. El le face o oferta celor doi "disidenti" ai PNL. "Sunt surprins de ceea ce spu...
  • :))

    Omul asta nu are simtul realitatii si al ridicolului.

    la Stire: MRU le intinde o mana lui Tariceanu si Chiliman: Se poate gasi un limbaj comun
    Mihai Razvan Ungureanu crede ca nu doar Andrei Chiliman si Calin Popescu Tariceanu trebuie sa se simta umiliti, ci toti liberalii, pentru ca au un sef ca si Crin Antonescu. El le face o oferta celor doi "disidenti" ai PNL. "Sunt surprins de ceea ce spu...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • unor jurnalisti le place sa se auda/citeasca

    Ori nu intelegi nimic din ceea ce se intampla in jurul tau, ori esti prea partizan ca sa-ti mai pese de abratiile pe care le insiri aici.

    la Stire: Mahalaua a ramas inepta, iar Basescu mut (Opinii)
    Se implineste in aceste zile un an de la protestele din ianuarie 2012. Aceasta este poate singura fraza care poate fi rostita fara teama ca in secunda urmatoare cineva sa ridice doua degete si sa spuna ca nu este de acord cu ideea exprimata. Dincolo d...
  • :))))))))))))))

    Ca ne-a facut tara varza, mai e cum mai e, dar de unde i-a venit ideea de monarhie in "Valahia" ?! Un prosta da cu bata in balta si stropeste media...

    la Stire: Fost deputat moldovean: Romania trebuie dezmembrata pentru a restabili linistea in regiune
    Un fost deputat in parlamentul Republicii Moldova, Andrei Safonov, in prezent analist politic, sustine ca este momentul potrivit pentru dezmembrarea Romaniei. Intr-un comentariu pe site-ul nr2.ru, acesta spune ca intalnirea ministrilor de Externe a Uc...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Oau!

    Mai bine ramaneai filosof...

    la Stire: Scandalul CSM: Convocati sa o demita pe Ghica, cer demiterea lui Dumbrava
    Convocati pentru revocarea din CSM a Alinei Ghica, judecatorii de la Curtea de Apel Bucuresti, cea mai mare din tara, vor initia revocarea, in principal, a lui Horatiu Dumbrava, pe care il acuza de implicare in jocuri politice. Dumbrava este criticat p...