Dragnea cauta solutii pentru convingerea proprietarilor din cladiri

  • cu risc seismic ridicat!!! Dragnea,au fost emise atatea OUG-uri de urgenta fara sens,dar Ponta nu poate emite unul pentru a forta acesti cetateni iresponsabili,sa renunte un timp la confort,pentu a permite consolidarile fara de care mii de vieti omenesti pot fi puse in pericol! Oameni nevinovati aflati in cladirile respective sau trecand pe strada pot fi omoriti in caz de seisme grave! Cu atat mai mult cu cat statul(adica noi toti cetatenii)contribuim substantial la costuri,iar cele platite de proprietari sunt pe credite avantajoase,esalonate pe ani de zile! Cand a fost ministru dna Udrea a amenajat un bloc enorm in plin centru capitalei pentru a-i adaposti pe timpul lucrarilor de consolidare,pe cei afectati! Este timpul ca Parlamentul in care detineti majoritatea sa emita o lege care sa-i oblige pe refractari sa accepte consolidarile! Ma gandesc cu groaza ce ce sa intampla in Vechiul Centru in caz de cutremur,unde se aduna permanent mii de tineri,mai ales studenti,oameni ai viitorului tarii! Au trecut alegerile,puneti-va pe treaba si faceti legi in interes national,deoarece voturile babelor si mosilor refractari nu va mai afecteaza!Teo

    la Stire: Dragnea: Am alocat bani pentru reabilitarea cladirilor cu risc seismic, dar cetatenii nu accepta
    Ministrul Dezvoltarii Regionale, Liviu Dragnea, a spus ca pentru anul 2015 au fost alocati 5 milioane de lei pentru reabilitarea cladirilor cu risc seismic, insa locuitorii acestora nu accepta lucrarile de consolidare. "In ceea ce priveste lucrarile la...
0 comentarii