Dna Ene ,sunteti "ingenua"de, serviciu ,sau ii tineti locul lui Leca

  • Romanii(inclusiv eu)nu am votat in "scor nimicitor"pentru Iohannis ci contra unei figuri grotesti de pe scena politicii nationale:pagiatorul-mincinos cronic Ponta si a riscului ca mafia PSD-ista sa devina partidul stat! Daca in locul lui Iohannis era dl.Predoiu il votam in proportie de 70%! Nu diminuez calitatile potentiale ale dlui Iohannis,in asteptarea confirmarii lor,dar ce dorim de la el,ca minimum realizare ar fi mentinerea castigurilor democratiei romane implementate de Basescu si inainte de toate independenta justitiei,a partenenta la Euro-atlantism si statul de drept! Vorbiti de mai multa "competenta si integritate"!! Pentru cine dna Ene?De ce nu vorbiti cu subiect si predicat? Nu vad pe dl Iohannis sa prezinte cifre si fundamentari socio-economice la nivelul lui Basescu! Nu a facut-o nimeni inaintea lui si nu cred ca o va mai face cineva curand! Vorbiti in dodii:"incercare pe care si(sic!)T.Basescu a ratat-o"!!! Care incercare,dna Ene?Iar vorbiti fara subiect si predicat! Basescu a fost o forta a naturii dna Ene! Daca nu ati inteles acest lucru ,am dubii fie despre IQ-ul dvs.fie despre onestitatea dvs! Sunt generos:va ofer un "choice"! Iohannis se afla in impasul unei constitutii aberante,pe care ,daca nu are abilitateabasesciana,sa o eludeze fara a o incalca,va fi un presedinte inutil! Repet,incomparabil mai bun decat toxicul Ponta! Personal,nici nu astept de la Iohannis inteligenta si curajul comandantului de nava,dar asi fi mutumit sa apere ce a realizat acesta!Teo

    la Stire: Incepe epoca Iohannis. Va reusi presedintele?
    Nu cred ca a existat presedinte al Romaniei de care sa se lege asteptari publice mai mari decat de Klaus Iohannis. Prezenta la vot din 16 noiembrie, scorul naucitor si cota de incredere publica pe care o inregistreaza acum masoara, cred, fidel nivelul ace...
0 comentarii