Dl.Necula vrea sa faca un film sec al presedentiei lui T.Basescu

  • In realitate esueaza ,intregul comentariu fiind cu tenta,voalata anti-Basescu! Pe drum ,Necula "uita"aspecte esentiale ale deceniului Basescu: -intarirea statului de drept -consolidarea independentei justitiei -integrarea tot mai ferma in lumea civilizata euro-atlantica Vorbind despre cele doua lovituri de stat prin incercarea anti-constitutionala de demitere a pres.Basescu,Necula "uita"sa sublinieze cauzele acestor doua incercari esuate:ura politicienilor corupti contra intransigentei lui T Basescu fata de lichelismul acestora,si adoptarea ferma a unei pozitii pro-justitie. Apoi Necula se face ca uita "mici detalii"cum ar fi esenta "biletului roz"o grosolana incercare de a lui Tariceanu pentru controlul politic asupra justitiei respins ferm de pres.Basescu! Deasemenea "uita"sa spuna ca filmuletul cu copilul chipurile "lovit" de presedinte a fost demonstrat un fals al infractorului Patriciu! La alegerile din 2009 Necula afirma ca ar fi fost voci reclamand fraudarea de catre partea pro-Basescu,uitand ca la cererea PSD au fost renumarate voturile anulate rezultand cateva mii in plus in favoarea lui Basescu! In schimb la a doua lovitura de stat a unui parlament corupt,din 2012 uita de fraudarea enorma a votului (demonstrata prin condamnari efective si procese inca in curs inclusiv a lui Dragnea) In plus uita sprijinul masiv acordat presedintelui de toata lumea civilizata si rezultatele catastrofale pentru interesele nationale,declansate de mascarada suspendarii! Dar Necula nu uita de punerile in scena a PSD,cum ar fi cazul NANA,total esuat nedovedindu-se nimic ilegal din partea fam.Basescu,in schimb declansand o adevarata cutie a Pandorei in care caracatita "retrocedarilor"s-a descoperit pana la socrul lui Ponta. Pentru Necula,o problema "importanta"de mentionat este cazul "reporterei"diversioniste a Antenei 3 care s-a insinuat in viata privata a presedintelui la cumparaturi!De altfel pres.a fost declarat nevinovat de discriminare!Pentru Necula nu este important! Tot acest comentariu iti produce greata prin necinste! Etc.etc.Teo

    la Stire: Traian Basescu, istoria celor 10 ani furtunosi
    Traian Basescu si-a incheiat, duminica, cele doua mandate de 10 ani ca presedinte, un deceniu marcat de controverse, doua suspendari si o criza economica. Intr-o perioada in care Romania a intrat in UE, s-au facut pasi spre aderarea la spatiul Schengen...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
0 comentarii