Avioane!, aberatii, manipulare!

  • Iar vorbesti avioane (!), stimata Doamnna! Iar exprimi opinii pro PSD-iste, comuniste...,batind cimpii (ma mir despre atitudinea d-tale,pina acum vreun an erai coerenta in analizele politicii romanesti)!, So: Astia,comunistii, ar fi cistigat,lejer,alegerile (avind in vedere cele 10% ale ingimfatului de Ponta din primul tur),daca: ar fi respins in parlament legea admistiei si gratierii inainte de turul 1/2; daca ar fi aprobat, prin ordonanta de urgenta, infiintarea a inca 100-200 sectii/puncte de votare in zonele sensibile ale romanilor din diaspora, inainte de tur-ul 1 (sau, macar 2); n-au facut-o (nu i-a dus capul,in ignoranta si ingimfarea lor plina de auto -suficienta; daca ingimfatul iubit de voi, comunistii, ar fi lasat ciocul mai mic, mai putin agresiv si dezgustator /acuzator-ne-justificat(asa cum a facut-o cu Basescu, de-a lungul anilor),jignitor in aparitiile lui si ale slugilor lui (vezi madam Panarama/parasuta care acuza lipsa de copii pe lumea asta romaneasca), vezi aroganta manifestata de Ponta si PSD, in toata campania privind alegerile; siguranta lor desueta! Slava D-lui, romanii s-au desteptat si au creat "ruptura" POZITVA spre viitor, ce se va contura din ce in ce mai mult in sinul societatii romanesti!; drumul spre democratie si un stat de drept, singurele cai pentru a oferi Romaniei o stabilitate/dezvoltare, evolutie - solide pentru bunastarea lor!... Nu cu voi, dispareti (!), voi comunisti indoctrinati de mizeriile morale (gen matale,Ioana) ale trecutului, lasati-i pe tineri sa-si construiasca noua lor societate europeana,NU PRO-RUSA!, nu pro-sovietic / comunist! Cu respect, dar nu prea mult!

    la Stire: PSD isi schimba doar parul
    Victor Ponta este candidatul care a pierdut alegerile. Dar nu este singurul invins, nu este sigurul responsabil pentru infrangere, poate nici cel mai mare, daca stam sa judecam drept. De fapt, cred ca principala cauza a pierderii algerilor a fost sfida...
0 comentarii