Regretele unui comunist

  • Desigur ca regretele arata buna-cuviinta unui om care-si recunoaste greseli in comportare si in viata, care tin de educatie, bun caracter, declaratie publica(uneori, daca are tarie de caracter,a greselior facute si manifestate de cei din jur),spuse vis-a-vis de familie, societate..., isi face mia-culpa! Dar, nu este cazul lui Ponta!,El este un pervers ordinar care minte senin, urmind indicatiile Iliescu-Rusi-Dorinta de putere absoluta, prin minciuni, manipulari,promisiuni (clasice ale comunismului in care a fost pregatit si educat). Mitoman, mincinos ordinar, mistocar inconstient, de golan de Ferentari (ca sa fie pe placul omului simplu si ne-informat), arogant si nepregatit politic, infatuat, ingimfat, mitocan si agresiv in discursul politic publc, neispravit in educatia celor 7 ani de-acasa data de "ma-sa", si ne-instruit in "meseria" de Prim-Ministru, nu a luat decizii decit in domeniul politic (schimbare de ministri incomozi), ignorind masuri economico-sociale profunde de perspectiva (imendiate si de lunga durata), bagind in fata numai hahalere care au distrus economia romaneasca (CFR, Infrastuctura Rutiera, cultura, educatia, sanatatea, asigurarile sociale) prin (pseudo si profitul PSD-baroni) si care au adus un prejudiciu urias vietii economico-sociale romanesti si politicii externe (economic, social, politic) in relatiile cu USA, Europa, Turcia, Orient; poate gresesc, pardon:pro China, pro Rusia/URSS, (si intern) prooooo baronii romani! Aruncati-l la gunoiul istoriei, nu se mai poate suporta sa vorbiti de el decit ca despre un nemernic infatuat, mincinos, inconstient in a lua decizii pentru Romania, mistocar si golan de Ferentari, dorindu-si, cu ardoare si prin toate mijloacele parsive, puterea absoluta in Romania! Un Neo-Comunist, urmasul lui Iliescu, care poate duce la dezastru (prin atitudina sa comunista, pro-rusa), la ruinarea si re-aducerea Romaniei la anii \'50! Aveti grija, in continuare, dragi tineri romani!

    la Stire: Ponta, destainuire pe Facebook: Asta regret cu adevarat!
    Premierul Victor Ponta a recunoscut ca a facut multe greseli si a cerut scuze celor care s-au simtit jigniti de spusele sale din ultima perioada. Prim-ministrul a precizat, insa, ca a invatat din aceste greseli si ca adevaratul regret consta in faptul ...
0 comentarii