Chiar credeti!?

  • S-o credeti voi, comunistii, pe asta (inclusiv matale, comunista Ene)!... Ii vedeti dvs pe acesti comunisti inveterati ca vor sa piarda, (macar ipotetic, imaginar) vreun dram de putere, afisind public ca vor sa scape de acuzatia de CORUPTI COMUNISTI separindu-si puterea politica de cea administrativa? Nu, nici vorba, cine-i va opri, verifica, demasca, indiferent de numarul de structuri desfiintate, separate, renovate, ca ei se vor consfatui, coordona, acoperi (etc), in SECRET pentru a lua aceleasi decizii distrugatoare de preluare totala a puterii politico-economice, ocrotirea baronilor, politica pro-rusa si anti UE, acoperirea si dezvoltarea furturilor, propaganda furibunda si mincinoasa pentru indobitocirea populatiei (la nivele locale, sate - comune - orasele), chiar daca organul administrativ local (..rupt de decizia puterii politice centrale ..hm!)??!!), va afisa infatuat, inconstient, si demagog ca decizia apartine puterii/deciziei comunitatii locale! Hello, reziti-va oameni buni, singurii care mai afiseaza un discernamint constient sunt copiii, fratii, rudele, prietenii din Diaspora. Restul, populatia locala ete o masa amorfa indobitocita, inselata de promisiuni si vesnice minciuni neo-comuniste!

    la Stire: Victor Ponta intinde coarda la maximum. Va curge sange in PSD! (Opinii)
    Cand purtatorul de cuvant al PSD a emis comunicatul privind separarea functiei politice de cea administrativa in cadrul partidului, unii au vazut in el un atac la Victor Ponta, primul dintre aceia care cumuleaza cele doua functii. Cateva ore mai tarziu...
0 comentarii