Intrari recente

  • Asta da, sinceritate!

    Spune tot formula: "pina si eu..."... adica, pina si proasta proastelor si a dat seama de x. Corect pe toate planurile!

    la Stire: Elena Basescu, atac la Ioana Petrescu: Pana si eu imi dau seama ca ministrul "apciza" habar nu are
    Prestatia ministrului de Finante, Ioana Petrescu, de la consultarile care au avut loc la Palatul Cotroceni cu Traian Basescu este criticata si de fiica cea mica a presedintelui, fostul europarlamentar Elena Basescu. "La consultarile de la Cotroceni, mi...
  • Draguta,

    Sa dea Domnul sa fii amenintat si sa te simti amenintat zilnic pina la sfirsitul vietii. Sa speram ca va fi concretizata cumva si aceasta amenintare... sa se rastoarne masina, sa cada racheta, sa iti ramina un os de peste in git, sa iti dea cu o sticla in cap vreun pirlit caruia i a ajuns la os tot ...

    la Stire: Ponta: Au fost amenintari la adresa familiei mele, SPP ma informeaza (Video)
    Premierul Victor Ponta a declarat, miercuri, ca Serviciul de Protectie si Paza (SPP) il informeaza cu privire la eventuale amenintari la adresa sa sau a membrilor familiei sale. De asemenea, intrebat daca au existat situatii in care membrii apropiati a...
  • Mai lasati o balta...

    Ce atita tevatura ptr ca niste baieti de cartier si au facut dreptate singuri ptr ca un hot tigan a furat? Acum orice hot, in plus daca mai este si tigan, brusc e o victima a xenofobiei?! Ar trebui sa fie un exemplu ptr noi, care nu facem nimic in afara de a tine capul in pamint si ne lasam calcati ...

    la Stire: Noi chiar nu avem nicio vina?
    Agresiunea comisa la Paris impotriva cetateanului roman abandonat in coma intr-un carucior de magazin este o manifestare de bestialitate de nescuzat si de neacceptat indiferent de circumstante. Acest lucru este cred, dincolo de orice discutie, indiferent ...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Asta e chiar Porst

    Cum adica ar fi surprins de asa ceva? Pai trebuie sa ii cauti prin apartamente ascunsi? Nu, va spun eu, astia de la NATO... gasiti rusi oriunde, la vedere.... de exemplu patroni de tot ce inseamna industrie grea. Incepeti cu otelariile si ii gasiti. VEdeti ca sunt deghizati citeodata in ucrainieni!

    la Stire: Seful NATO, despre spionaj: As fi suprins ca Rusia sa nu fie activa si in Romania
    Secretarul general al NATO, Anders Fogh Rasmussen, aflat intr-o vizita oficiala la Bucuresti, a vorbit, joi, despre tensiunile din regiune provocate de Rusia. Seful NATO s-a aratat ingrijorat de cresterea activitatii de spionaj a Rusiei in statele din ...
  • Cel mai bine...

    Ar fi ca vreo doua, trei avioane pline de politicieni romani, alesi pe sprinceana, sa fie delegatia asta. Si poate rezolva rusul ceva ce noi nu rezolvam deloc de 20 de ani. Poate se pierd pe acolo si nu mai revin niciodata! Trebuie sa vedem ceva bun in orice, nu?!

    la Stire: Rogozin, un nou mesaj pentru Romania: Acum asteptam cu nerabdare la Moscova delegatii guvernamentale
    Vicepremierul rus Dimitri Rogozin a postat, sambata seara, un nou mesaj pe Twitter la adresa Romaniei. "Acum asteptam cu nerabdare o vizita a delegatiilor guvernamentale din Romania si Republica Moldova", a scris Rogozin pe contul sau de Twitter. Me...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Pai, daca e asa,

    ...tovarase presedinte, atunci de ce nu este in puscarie? Vreti sa spuneti ca avem un premier corupt, etc etc si acceptati sa ne conduca in continuare? Nu aveti ce face? Nu are nimeni ce sa ii faca in tara asta? I imun si la gripa, si la tot? Vad ca Dumnezeu insusi nu ii face nimic.... de fapt, nici...

    la Stire: Basescu: Ponta e las, mincinos, periculos, corupt. A incalcat grav Constitutia!
    Presedintele Traian Basescu a lansat noi atacuri la adresa premierului Victor Ponta, enumerand mai multe motive pentru care, in opinia sa, acesta nu ar trebui sa ajunga presedintele Romaniei. Intr-o declaratie tinuta la Palatul Cotroceni, marti seara, ...
  • Zii, sa marai tu...

    CHiar asa?! Acum v ati dat seama ca va e adversar? mare realizare! Acum luati o pauza dupa acest efort de gindire, vreo 10 ani... apoi vedeti voi ce aveti de facut... Mai e pina la fapte. Ia vedeti, va dau o idee: negociati si incercati o cale diplomatica! O sa va iasa asta sigur, ca rusul e om de o...

    la Stire: Un inalt oficial NATO declara transant: Rusia este acum un adversar
    "Dupa mai bine de doua decenii de incercari de a construi un parteneriat cu Rusia, alianta NATO se simte acum nevoita sa trateze Moscova ca un adversar" - acestea sunt cuvintele secretarului general adjunct al NATO, Alexander Vershbow, al doilea in rang l...
  • Las ca UE e bine daca e ingrijorata!

    Asta le tine cel mai de cald acelor oameni care se bat acolo! GIndul ca UE e linga ei ii incalzeste si le da putere si glont pe teava! CE bine ca ue e linga ei... are si ingrijorari... marionetele de kk din ue se zbat pe jos de grija noastra sau a ucrainienilor... ue, ue!

    la Stire: Uniunea Europeana, tot mai ingrijorata de situatia din Ucraina
    Uniunea Europeana este din ce in ce mai ingrijorata in privinta evolutiei situatiei din Ucraina si face un nou apel pentru respectarea acordului de la Geneva si implementarea imediata a acestuia, incetarea escaladarii actiunilor separatiste din estul Ucra...
  • Noroc cu civilii

    Ca au reusit sa doboare trei elicoptere ale armatei! Cu prastia, desigur! Sunt tare inventivi acesti civili!

    la Stire: Reactia Rusiei la atacul din Slaviansk: A fost distrusa ultima speranta!
    Purtatorul de cuvant al presedintiei ruse, Dmitri Pescov, a declarat, vineri, ca operatiunile militare lansate de guvernul de la Kiev in sud-estul Ucrainei au distrus ultima speranta pentru respectarea acordului de la Geneva. "Se pare ca in timp ce Rus...
  • Cind premierul unei tari

    ... oricare ar fi ea, multumeste unui puscarias ca a invatat de la el si ca este un exemplu pentru multi alti politicieni, si cind acest puscarias este condamnat definitiv si inca in puscarie pentru acte de coruptie incontestabile si decretate astfel de un Tribunal in exercitiu si sub obladuirea ace...

    la Stire: Ponta, la 10 ani de NATO: Multumiri lui Adrian Nastase, sageti catre Basescu
    Premierul Victor Ponta a vorbit, marti, in Parlament, cu ocazia aniversarii a 10 ani de la intrarea Romaniei in NATO. Printre cei pe care i-a enumerat in lista celor care au contribuit la aceasta realizare s-a numarat si fostul premier Adrian Nastase, ...