Intrari recente

  • Joc degeaba

    Cine a spus ca trebuie sa ai si minte ca sa joci tennis? In loc sa se odihneasca dupa primul set sta si mai bate mingea 2 ore ca sa piarda oricum in final!? Acum o sa acuze oboseala si va pierde semifinala ca deh a muncit mult sa califice \'fratele\' williams! Doar ca sa nu comenteze americanii ca s...

    la Stire: Turneul Campioanelor: Simona Halep, invinsa de Ana Ivanovici
    Simona Halep a incheiat Grupa Rosie de la Turneul Campioanelor cu o infrangere, pierzand partida cu Ana Ivanovici in trei seturi, scor 6-7, 6-3, 3-6. In urma acestui rezultat, romanca si-a asigurat primul loc in grupa, dar i-a si dat o mare mana de aju...
  • obama vs siria

    Cine a pacalit acest \'ziarist\' ca obama ar fi vrut sa atace Siria? el vroia sa convinga americanii ca al qaida e \'decimata\' (in mintea lui bolnava a decima are alt inteles decit cel latin!) si in tot orientul mijlociu e pace si \'pretenie\' ! Din contra Mccain a tot incercat sa il faca sa atace ...

    la Stire: SUA ataca Irakul: Cinci motive pentru care Siria inca nu este bombardata
    Statele Unite ale Americii au inceput bombardamentele asupra Irakului, dupa ce presedintele Barack Obama si-a petrecut cateva luni incercand sa convinga americanii si Congresul ca SUA trebuie sa intervina militar in Siria. Exista insa cateva motive pentru...
  • Putin = KGB

    Probabil ca Putin a fost KGB-ist, din pacate omologul lui de la casa alba a fost politruc, avocatel de rang mic, devenit peste noapte senator apoi pres... caci nu vreau sa alatur denumirea de Presedinte USA cu numele unui arab pe jumatate(hussein/obama - ce crestin pune numele copilului - hussein va...

    la Stire: Somnul natiunilor naste monstri
    Vladimir Putin nu este "tarul" Rusiei de ieri. Nu sunt noi nici ambitiile imperiale ale omului care definea destramarea URSS drept cea mai mare catastrofa geopolitica. Noua nu e nici doctrina sub acoperirea careia am asistat la invadarea Crimeii: apararea...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • jobik?

    Partea proasta este ca acest \'domn?\' face politica anti-romaneasca pe teritoriul Romaniei, ca unul care a trait printre ei (maghiari,unguri,secui) si slave Domnului nu mai sint acoolo decit in trecere, i-am cunoscut destul de bine si pot spune ca ADN-ul unguresc este tipic stepelor mongole, si fap...

    la Stire: Liderul Jobbik, catre Basescu si Ponta: Ori sunteti dezinformati, ori faceti un joc antimaghiar
    Presedintele Jobbik, Vona Gabor, afirma ca Traian Basescu si Victor Ponta "ori au fost dezinformati, ori fac un joc politic antimaghiar", iar daca au o problema cu el pe motiv ca sustine autonomia, atunci sa spuna clar si "sa nu imbrace intentia lor reala...
  • Becali \'Om de afaceri?\'

    A-l numi pe becali om de afaceri este a denigra o intreaga clasa sociala care face afaceri curate si legale, nu \'bisnitarii\' (desi business man a fost romanizat in bisnitar, pe vremea cind beecali ducea branza la secu). Cum se face ca dintr-o data toti cei condamnati ptr furt si coruptie sant boln...

    la Stire: Gigi Becali, primul interviu din inchisoare - Apel catre Basescu si Ponta: Va rog cu smerenie si dragoste
    Omul de afaceri Gigi Becali i s-a adresat presedintelui Traian Basescu din inchisoare, cerandu-i sa citeasca legea privind drepturile detinutilor care executa pedepse in regim deschis sau sa puna un consilier sa o faca. Latifundiarul din Pipera si-a pr...
  • Autonomie ptr secui?

    De ce nu pleaca secuii la ei in tara, daca le e asa greu in Romania? Nu cred ca romanii i-au chemat sa ocupe locul au fost adusi cu forta tot de ai lor! Asa ca duca-se pe pustii(pardon, pe pusta maghiara) ca poate acolo o sa ii primeasca ungurii co colaci! De gat! Rusine natiune maghiara si iredenti...

    la Stire: Miting cu scandal la Targu Mures - imbranceli intre jandarmi si secui
    Circa 3.500 de persoane participa luni seara la un miting al secuilor, la Targu Mures. Conform B1 TV, lucrurile au degenerat, insa, protestatarii incepand sa se imbranceasca cu jandarmii. Conform sursei, au fost aruncate si petarde, iar o artera pri...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Ce va pasa?

    Pai ar trebiu sa va pese stimati romani, ffindca nu e normal ca cineva sa aiba o pensie de 5000 usd cind media este de vreo 500$! Aici in America asta amarita, chiar daca ai salariu de 1 mil usd contributia la pensie e limitata la prima suta de mii(cam 108000$) pe anul asta, deci si pensia de la sta...

    la Stire: Topul pensionarilor: Un iesean primeste peste 20.000 de lei pe luna de la stat
    Primele locuri in topul pensionarilor din Iasi sunt ocupate de fosti magistrati care incaseaza lunar pensii de serviciu de peste 15.000 de lei. Pe primul loc se situeaza un fost procuror care are o pensie de 20.927 de lei, urmat tot de un procuror care...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Tractorist!

    Un comentariu care este intr-adevar al unui tractorist, si reflecta ura pe care o au cei cu patru clase (chiar si figurativ vorbind) fata de cei care invata 25 de ani sa ajunga sa vindece sau sa amelioreze macar bolile noastre ( si daca exista macar un om fara sa aiba vreo afectiune as vrea sa il cu...

    la Stire: Financial Times: Romanii sunt disperati pentru ca britanicii bogati le "fura" toti medicii
    Consecintele dezastruoase ale exodului medicilor din Romania au fost tratate pe larg, marti, de presa britanica. Financial Times scrie ca in una dintre pauzele sale rare, medicul Florin Chirculescu din Bucuresti sta pe scaun, ofteaza si isi aprinde o t...
    Arata cele 2 raspunsuri la acest comentariu
  • Thanatos

    Era mai interesant daca cerea ca Ponta sa fie euthanasiat! Atunci ar fi avut 80% sustinere!

    la Stire: Un politist ii cere lui Ponta sa fie eutanasiat - de ce recurge la un asemenea gest
    Un politist din Cluj Napoca i-a cerut premierului Victor Ponta, intr-un memoriu, sa fie eutanasiat de Ziua Nationala. Sever Legian spune ca isi doreste sa moara pentru ca s-a saturat sa isi caute dreptatea prin tribunale. Lupta sa in justitie are la ba...
  • sunteti in urma cu stirile!!!!!

    Diaspora deja in Schengen.loooool.Ei au acte de spania Italia Franta Germania.si apropo daca s-ar inventa o zona a furtului si a coruptie Romania ar fi pe locul 1 tara fondatoare.ce ne mai trebuie si schengen????

    la Stire: Tarile bananiere nu intra in Schengen
    Noi vrem in Schengen, nu-i asa? Si daca avem un dram de minte stim ca vrem acolo nu ca sa ne fataim mai usor prin Europa, ca oricum facem asta cu mare spor, ci pentru ca aceasta intrare inseamna de fapt integrarea ultima, deplina in UE. Si de aici esentia...