Asa a fost soarta mea!

  • Comenteaza oierul national in fata jurnalistelor, care il intreaba doar de familie, de sentimente, insa nimeni nu il intreaba cum a luat el terenurile MApN ca sa isi mai adauge siteva milioane de euro la buzunar. De ce nu il intreaba cit e de vinovat? Cite alte furturi si inselaciuni a mai facut si a scapat? Din dragoste de om(el care iubeste atit de ult omul) a furat si a inselat imp de 20 de ani si a dat citeva acatiste si se considera un\'erou\' poate gen Robin Hood de Romania! Iau de a stat(ca ce-i al statului e a nimaui, nu este asa tovarasilor gen Iliescu?) si dau la amariti doar atit cit sa nu se cunoasca la buzubnarele mele mari! Regreta ca nu a ramas afara, dar nu stie ca afara au ramas cei care nu au furat in tara(in proportie de 90%) si care muncesc si carora le place cinstea. Dar cinstea de oier nu-i da pace si a ramas sa isi controleze afacerile chiar si din inchisoare.Cum ar putea el sa plece din tara care l-a tinut la sanul ei si a supt pina s-a umflat ca un broscoi raios. Dar el nu e singur si citi \'generali\' si \'senatori\'(si alti slujbasi la stat) au fost complici la imbogatirea unora ca becali? Cind o sa plateasca toti?!

    la Stire: Becali, inchis in biroul parlamentar. Va astepta sa il ia Politia?
    Condamnat la trei ani de inchisoare cu executare, deputatul Gigi Becali a primit vestea de la televizor, la biroul sau din Parlament. In acel moment, latifundiarul s-a schimbat la fata si a cerut presei sa il lase singur, dupa care s-a inchis in biroul...
0 comentarii