Intrari recente

  • Cel mai iubit fiu..

    Tariceanu are mari sanse sa ajunga presedintele romanilor , taxati de el la sange cu taxa auto , pentru ca , vezi Doamne, amarastenii astia , in loc sa-si ia maserati noi , umplu tara de rable ieftine din occident ! Cat despre divortul de pnl ..asta stie omu\' cel mai bine, ca s-a antrenat toata via...

    la Stire: A inceput razboiul!
    Nu stiu daca dl. Tariceanu are vreo sansa sa castige alegerile prezidentiale. Nici macar nu am certitudinea ca va fi candidatul USL, dupa cum a anuntat ca isi doreste, dar este foarte probabil sa devina arma cu care PSD sa il distruga pe Crin Antonescu. ...
  • La ce club ?

    Astia ar trebui sa bage banii la FC Jilava !

    la Stire: Porumboiu, Iancu si Copos isi unesc fortele: La ce club vor baga bani
    Trei dintre cei mai puternici oameni din fotbalul romanesc, Adrian Porumboiu, Marian Iancu si George Copos, sunt pe punctul de a prelua un club. Cotidianul Fanatik anunta ca Porumboiu, Iancu si Copos vor sa preia clubul Rapid. "Daca se unesc Copos, ...
  • Vechea poveste noua !

    Dl. BIris spune un adevar ultracunoscut si pune degetul pe aceiasi buba , care nu pocneste inca , ci , se umfla tot mai tare ! Nimeni (exceptie Moise Guran )nu comenteaza un eveniment foarte important petrecut in surdina chiar zilele astea si care ar trebui sa scoata lumea in strada ,mai ceva ca la ...

    la Stire: Gabriel Biris: In campanii sunt multi bani negri, preponderent din evaziune Interviu
    Pericolul social al evaziunii este cumplit, mai mare decat al omorului, comparabil cu genocidul. Din cauza evaziunii mor cu mult mai multi oameni si sunt distruse cu mult mai multe destine decat in urma omorurilor punctuale, afirma avocatul Gabriel Biris,...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    Succesuri !!

    Ieu, ca si om care vorbeste, am decat un off : de ce pun miticii accentul pe ultimul " i" , ca cam ma zgarie prin urechi...

    la Stire: Cum salvam limba romana? - Dezbatere Ziare.com
    Limba romana pe care o auzim vorbita si pe strada, si la televizor, uneori chiar si in medii cu pretentii, este nu numai vulgarizata, ci si, in mare masura, agramata. Exista greseli frecvente, comise inclusiv de intelectuali si pe care politicienii nu ...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    DA

    Sa joace cu Navratilovu\' !!

    la Stire: Presa internationala, reactii dure despre evolutia Soranei Carstea
    Presa internationala a avut o serie de reactii dure la adresa Soranei Carstea, dupa infrangerea suferita in fata Serenei Williams. "Serena Williams nu a avut nicio problema in fata romancei Sorana Carstea, in cursa spre al treilea titlu de la Rogers Cu...
  • Vezi comentariul la care s-a raspuns

    IGHEN

    Romanii ar trebui sa faca un mars lejer pentru a treia oara la Budapesta si sa le indeplineasca ungurilor de pretutindeni dorinta : Ungaria , regiune autonoma ,cu capitala la Bucuresti !!S-ar evita astfel si confuzia datorata Budapestei , care-i in plus !

    la Stire: Kelemen Hunor: Un presedinte nu poate ameninta cu izolarea o tara vecina
    Presedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat, luni, ca reactia presedintelui Traian Basescu la adresa Ungariei este supradimensionata, punctand ca nu este de acceptat ca un sef de stat sa ameninte cu izolarea o tara vecina. "Este o reactie mult supradi...
  • Doamne ajuta !

    Un subiect fundamental al societatii romanesti , care, din pacate, trezeste interesul unui numar mic de oameni , as zice ca doar interesul romanilor !Suferinta , cred eu ,prin modul cum a fost traita de catre acesti oameni , in inchisorile comuniste transformate in catedrale ale neamului , poate fi ...

    la Stire: Rememorarea suferintei - Canonizarea Sfintilor Inchisorilor Comuniste
    "Azi noapte, cand voi dormeati, am avut o vedenie. Am inteles temnita. Am vazut moartea si invierea temnitei. Am vazut pamantul deschizindu-se si inghitind inchisoarea. Pamantul si-a luat pamantul inapoi. Cu surprindere am vazut aparand in loc o biserica....
  • Ce Tom , ce Jerry !

    Caraghiosii astia doi seamana mai degraba cu cele doua personaje din reclama Orange , aia cu gura transferabila . O prind pe rand si dau din ea degeaba ! Mai trist este ca o fac pe viata noastra !

    la Stire: Tom si Jerry conduc Romania (Opinii)
    Eu inteleg ca presedintele si premierul sunt din nou in razboi. Inteleg ca lupta este dusa cu tot armamentul din dotare. Inteleg ca privatizarea CFR Marfa este o ineptie atat de mare comisa de Relu Fenechiu cu binecuvantarea lui Victor Ponta incat nu numa...
  • Ha ??

    S-o vedem si pe asta !!!

    la Stire: Persoanele responsabile de insolventa firmei ar putea plati din avere datoriile
    Persoanele carora le este imputata insolventa unei firme ar putea fi obligate sa acopere din propria avere, partial sau integral, datoriile societatii respective si nu vor mai avea dreptul sa ocupe pozitia de administrator la alte companii timp de 10 ani ...
  • Cum ??

    Simplu ! Cu ajutorul UE , construita dupa un plan nazist ! Intreaga lume este condusa de securisti, in frunte fiind chiar nemtii !!! Arbeit macht frei ! Heil !

    la Stire: Deutsche Welle: Turcia, Romania si un rau difuz
    Oamenii care iubesc libertatea se mira nespus. Cum de e, oare, posibil sa mai existe in Romania ceausisti, dupa crimele comise in cei 25 de ani de "iepoca de aur?" Dar in Germania adepti ai tiranicului Erdogan? Cum de se mai manifesta securistii? Dupa ...