Intrari recente

  • O dezinformare

    Poza e din 3 IUNIE , e furata de pe blogul meu si articolul o dezinformare. Felicitari dna(dra) ENE !

    la Stire: Lectii de uninominal la usa cortului
    Politica romaneasca a reusit sa rastoarne una dintre legile elementare ale fizicii, care ne spune, de cateva mii de ani, ca "nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma". Ei bine, la politicienii nostri, fie ca sunt mitici bucuresteni ...
  • Misto poza...

    E liber la furat poze de pe net fara sa dati sursa ? Ok, bine ca stim http://moshcalifar.files.wordpress.com/2008/06/imag0001.jpg

    la Stire: Lectii de uninominal la usa cortului
    Politica romaneasca a reusit sa rastoarne una dintre legile elementare ale fizicii, care ne spune, de cateva mii de ani, ca "nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma". Ei bine, la politicienii nostri, fie ca sunt mitici bucuresteni ...
  • Ei nu vorbiti, serios ?

    Aveti vreun departament de investigatie ca NUMAI VOI mancati bors pe tema asta ? Or fi restul ziaristilor orbi ? Sau e intoxicare bine platita ? Ia sa vedem ce mare fas faceti din asta ? Marea stire din capul sitului. Jalnici

    la Stire: Se anunta un tun imobiliar, cu parafa lui Sorin Oprescu
    Noul primar general, Sorin Oprescu, si-a inceput mandatul cu lovituri de imagine: a demolat doua terase de fite in Herastrau, a dat de pamant cu niste directorasi din primarie, a rupt contractul cu Dalli si a facut declaratii in stilul spumos arhi-cunoscu...
  • Asa si ? care e faza?

    O voiati pe Elena Udrea pe webcam la un show nu-i asa nebunaticilor ?

    la Stire: Paul Pacuraru, la bustul gol pe Internet
    Ministrul Muncii, Paul Pacuraru, a fost filmat cu ajutorul unui web-cam la bustul gol, in timp ce purta o conversatie pe messenger cu mai multi cunoscuti, iar filmuletul a ajus pe net. Demnitarul a declarat pentru Click ca unul dintre cei cu care vorbe...
  • Pri-ghenă si prefectura

    In desteptaciunea lui clownul gunoier isi inchipuie ca sula (el insusi) are legatura cu prefectura (sectorul 3). Oamenii l-au votat pe Negoita fiindca e un tip gospodar, face treaba si nu sta ca Pri-ghena la tv de dimineata pana seara sa manance *** pe orice tema. Plus faza cu fii-su : ce stie ala s...

    la Stire: Prigoana, omul PD-L in sectorul lui Negoita
    Omul de afaceri Silviu Prigoana s-a inteles cu PD-L si va candida la alegerile din toamna pentru Camera Deputatilor intr-un colegiu din sectorul 3. Prigoana a ales sectorul pastorit de Liviu Negoita pentru ca este considerat fief portocaliu, dupa ce PD...
  • Aiurea, chirii mari...

    De ce nu explica realitatea ce chrie plateste catavencul Doru Buscu om de baza in trustul lor ? 300 de euro in vila? Misto, nu ? http://moshcalifar.wordpress.com/2008/07/04/buscu-realitatea-imobiliara-a-deontologului-sef/

    la Stire: Chiriile, in scadere in Bucuresti
    Stagnarea pietei imobiliare a determinat, in ultimele sase luni, si ieftinirea chiriilor. Chiar daca in unele zone din Capitala, preturile au scazut cu cu cateva procente, in multe din cartierele bucurestene, inchirierea unui apartament a ramas la fel de ...
  • Vai ce rau imi pare...........

    Hahahahahahahaha ! Ramane Nutica fara nunta si cocoselul fara Ferarri sa-si plimbe Ilinca. Ati furat destul : la revedere , drum bun !

    la Stire: Sorin Oprescu a reziliat contractul primariei cu firma Dalli
    Primarul general, Sorin Oprescu, a dispus rezilierea contractului cu firma de parcari Dalli, informeaza Realitatea Tv. Incepand cu sambata, bucurestenii vor putea parca in centrul Capitalei fara sa plateasca nicio taxa. Dalli, firma apropiata omului...
  • Adi Ilie avea dreptate sa plece

    Adi Ilie nu mai conta. Verii Becali s-au apucat sa vanda tot si aduc ciurucuri la schib, oameni de valoare zero Ciobanul sta si se uita, oricum nu-i pasa. Giovanni a fost si la Dinamo si la Rapid si a facut la fel numaic a acolo a avut cine sa-l dea afara. Steaua e terminata.

    la Stire: Adrian Ilie spune ca n-a demisionat din cauza lui Mihai Stoica
    Adrian Ilie a dezmintit, joi, declaratiile facute de Gigi Becali, care a spus ca acesta a plecat de la Steaua din cauza lui Mihai Stoica. "Am auzit si eu declaratiile domnului Becali. Tin sa precizez ca plecarea mea de la Steaua nu are nicio legatura c...
  • Simplu

    Daca are sange in el si voie de la stapanire, Morar s-o cheme pe tanti Culcer care era la TVR la Stiri si s-o interogheze. Daca tanti "colonel" o sclada cu "protectia sursei" sa-i explice ca e complice la infractiune si s-o bage 24 de ore la beci. Dar nu va fi cazul. Are si dl Morar un Comandant Su...

    la Stire: CSM: DNA a dat presei caseta in dosarul "Caltabosul"
    Membrii Consiliului Superior al Magistraturii au decis ca DNA este responsabila de difuzarea la TVR a filmului flagrantului in care actori principali au fost Remes si Muresan. La sedinta de joi a CSM a fost convocat si procurorul sef al DNA, Daniel Mor...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
  • N-are lumea ce face

    Cand n-are ce face romanu' face petitii. badea e un *** desavarsit dar ala cu petitia il intrece.

    la Stire: Petitie cetateneasca: Felix, da-l afara pe Mircea Badea!
    "Maine chiar dumneavoastra puteti fi injurat!", asa se incheie petitia pentru demiterea lui Mircea Badea. Un grup de cetateni nemultumiti solicita trustului "Antena 3" (corect: Intact) sa il dea afara pe realizatorul TV Mircea Badea, "deoarece are un limb...