Felicitari!!...

  • ...antiromanismul a invins . Amestecul in treburile interne ale Romaniei , via Angela Merkel prin interpusul sau Orban , este un fapt implinit si cetateni ai acestei tari aplauda . Nu vreau sa definesc comportamentul unor indivizi de cea mai joasa speta , lasi in ultimul grad , ce se folosesc de prostia si ignoranta unor concetateni,pentru a mentine la putere o camarila corupta si un individ cel putin necinstit, am obosit . Este incredibil cum la romani nu conteaza seriozitatea si bunul simt. Imi pare rau pentru soarta milioanelor de romani pacaliti , a caror absenta la vot va permite interpretarea acestui gest ca un gest de favoare . Sunt convins ca multi din cei ce nu se prezinta la vot sunt adversari ai unuia sau altuia , dar gestul lor va fi interpretat ca o favoare numai a unuia . Ca fapt divers am constata ca in tarile civilizate numele persoanelor sunt insotite de cuvinte ce semnifica un rang , o demnitate , cum ar fi von , sir sau cuvinte care semnifica un rang social cum ar fi conte , marchiz,etc. .La romani , din mosi stramosi numele persoanelor sunt insotite de porecle cum ar fi b.a.s.i.n.o.s.u , porcu,picior de porc , broscoi , care de care mai urite , mai sugubete , mai defaimatoare , spre hazul tuturor . Cum ar putea fi serios un astfel de popor cind el nu stie decit sa se hlizeasca , hahaiasca . Iata cui se datoreaza succesul hahaitului . Iata de ce puterea se afla in miinile hotilot . Bravo , popor roman , ai ce vrei , hohote de ris ! Inca o data ungurii ti-au dat-o unde meriti .Leprele si tradatorii , lasii , au invins !!Uraaaaa, traiasca comunismul reprezentat clar de singurul presedinte comunist din Europa .

    la Stire: Rezultat Referendum 2012 Vot zdrobitor impotriva lui Basescu. BEC: referendumul invalidat. USL contesta
    Traian Basescu ramane presedintele Romaniei, potrivit exit-poll-urilor de la iesirea de la urne, dar si rezultatelor BEC pentru ora 23,00. Astfel, cu o prezenta de 45,92%%, sub pragul de 50%+1, rezultatul referendumului ar fi invalidat. Traian Basescu...
0 comentarii