Un comentariu ...

  • ... dintr-un ziar francez care spune doar jumatati de adevar . Revenirea la Cotroceni a lui basescu va insemna o vinatoare de vrajitoare fara sfirsit , acest lucru scapind din vedere jurnalistului francez . Deasemenea , ca de obicei , basescu ,uitind ca a fost la cirma guvernelor de pina acum trei luni , perioada in care trebuiau rezolvate angajametele referendumului in care s-a promis parlament unicameral , foloseste in stilui caracteristic , parsiv ,acuza ca sarcina organizarii unui astfel de referendum este a actualei puteri . Ce va urma va fi nu numai urit si foarte urit , falia de care vorbeste basescu se va adinci si mai mult iar societatea se va radicaliza si mai mult , si cu vectori de imagine de tip radical(Monica Macovei , Neamtu , MRU , ROBERT TURCESCU) , ca sa nu folosesc termenii adecvati , cu grade militare obtinute la apelul de seara , cu ideolog de factura comunista recunoscut de chiar personjul in cauza (Ion Cristoiu )PCR va conduce Romania spre conflict intern , lucru dorit de reactiunea de tip comunist care nu a disparut , din contra, s-a intarit si radicalizat sub conducerea ?....!!!! .Mai este in Europa la conducerea statului vreun presedinte comunist , ca eu nu stiu ?

    la Stire: Impulsiv, provocator, Basescu n-a facut nimic sa calmeze jocul - Le Figaro
    Pentru a doua oara in ultimii cinci ani, presedintele Romaniei reuseste sa-si salveze functia, dupa ce rata de participare la referendumul de duminica a fost inferioara celei necesare pentru validare. Acuzand coalitia de la guvernare de "abuz de puter...
    Arata singurul raspuns la acest comentariu
0 comentarii